FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
05-04-05 21:11  [Zapowiedź] Nowości (kolejowe) z Angrafu
Big Boy 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam
Na stronie internetowej sklepu Paper-Hobby pojawiła się zapowiedź nowości w tematyce modelarsko - kolejowej. Link poniżej.
Pozdrówko
Big Boy.

http://paper-hobby.com/shopp/

Parowóz... to jest TO!!!

 
06-04-05 09:13  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

No ja rozumiem duzo, ale czy z tymi cenami to aby naprawde nie przesada Panowie?

**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
06-04-05 10:39  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Były swego czasu głosy, że modele są za tanie, no i proszę oto skutki :-/

Pozdr.

Yaris

 
06-04-05 10:51  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Ja mogę opisać to zjawisko cen z trzech punktów widzenia, które reprezentuję.

1. Modelarz-sklejacz: modele mają ceny w sam raz. Kiedy kupuje model z myślą o sklejeniu, to podzieleniu przez czas jaki będę go robił, wychodzi całkiem tanie hobby. Nawet podwyżka o VAT, nie złamie mojej chęci kupowania modeli "do sklejenia".

2. Modelarz-zbieracz: modele są 2-3 razy za drogie. Jeśłi chcę kupić wszystkie modele na rynku mnie interesujące, musiałbym miec pensję poselską. A jakbym jeszcze coś chciał skleić, to trzeba kupic drugą sztukę. Kupka modeli rośnie wolniej i jestem un-happy.

3. Wydawca: modele są za tanie, a modelarze za mało ich kupują. Ceny druku ( i innych składowych) poszły do góry i nic na to nie poradzimy. Wydac model taniej niż pozwala kosztorys, oznacza konieczność sprzednia większości nakładu, aby się zwróciło. Wydać model tak aby się zwróciło szybko, tzn. dać wyższą cenę, ale to z kolei powoduje małą sprzedalność zeszytu. A sklepy i hurtownie też nie chcą płacić dużo, na czas, z małym rabatem.

Reasumując, ceny modeli obecnie są naprawde wyważone. Czasem zdarzy się jakiś odskok w jedną czy drugą stronę, ale to raczej dla sprawdzenia reakcji kupujących. Nie sądzę, aby przy obecnej sytuacji na rynku ktoś mógłby sobie pozwolić na zawyżanie cen (duża konkurencja, dużo modeli do wyboru, mało klientów). Z drugiej strony, to nie jest rynek batoników i nawet gwałtowna konkurencja nie zwiększy ilości modelarzy kartonowych, czyli tym samym kupujących.

Czyli "chcecie tańszych modeli - kupujcie więcej, lub zachęcajcie kolegów/dzieci do modelarstwa kartonowego".

:-)

 
06-04-05 11:33  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cena..... nikt nigdy nie bedzie zadowolony ;-) To oczwiste ;-)
Wydawca - zawsze za tanie . Modelarz - zawsze za drogie .
Jedno jest pewne - przymusu kupowania nie ma.

Jako Modelarze... bo nimi chyba jesteśmy powinniśmy rozpatrywać punkt 1ktory podal Homik! Bo niby w ile zbudujemy taki model pociągu składajacy się z 45 arkuszy elementów na formacie B4???????

Lokomotywa elektryczna E 92:
Gdybyśmy liczyli pojedynczy arkusz z częsciami (bez okładki i rysunków) na cene..... To wyszłoby nam 85 zł / 45 arkuszy = 1,8 zł za strone! Moim zdaniem to niewiele!!!

Pozdrawiam!
Michał

 
06-04-05 11:44  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
Adam - Octusek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No właśnie - ludzie często patrzą na cenę i od razu - "za wysoka" - nie patrzą co za taką cenę dostają. Na przykład zapowiadany FAMO ma kosztować 140-150 zł - ktoś znów powie - drożyzna, przesada i tak dalej. Ja jednak już dawno odkładałem na ten model - dlaczego?? Bo za tą cenę dostajemy mnóstwo dobrej zabawy ma ładne kilka miesięcy - na 36 arkuszach sam ciągnik, pewnie dodatki i naczepa drugie tyle - niech ktoś to przeliczy na liczbę wypadów do pubu czy kina... A opracowanie takiego modelu to mnóstwo wysiłku, grzebania w materiałach i tak dalej. Wiem, że nic odkrywczego nie napisałem, ale mam nadzieję, że uda mi się uczulić narzekających na pewne sprawy.
Obecne ceny nie pozwalają już tak łatwo kupować wszystkiego co nowe, trzeba pomyśleć przed zakupem - to fakt. I dlatego coraz więcej ludzi wymaga doskonałych opracowań za swoje ciężko zapracowane pieniądze. A to znowu podnosi poprzeczkę dla projektantów i pewnie podraża projekt...

--------
Loading sygnature.............................99%

 
06-04-05 13:16  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

No coz... moze i racja, ze wychodzi za arkusz taniej i pozostaje tylko miec nadzieje, ze na tych arkuszach naprawde bedzie co wycianac, a nie ze polowa z nich powedruje do kosza jako scinki. Ja w kazdym razie na tym poziomie niestety ze smutkiem odpadam... :(

**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
06-04-05 13:48  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
MobyDick   

A ja chciałem zapytać szanowną Redakcję jaki jest sens wydawania 2-óch takich samych modeli w jednym numerze ? Proceder ten zaczęła Redakcja od wydania lokomotywy bodajże OKl z dwoma wagonami BCi. Notabene skopanymi totalnie.

Załóżmy że chcę sobie z jakiś niewiadomych powodów skleić cały pociąg.
Lokomotywa i 5 wagonów BCi. Bo czemu akurat 2 wagony ?
Muszę zatem kupić 3 egzemplarze w Answerze, a po sklejeniu zostaną mi porozcinane 2 egzemplarze z 2-oma niepotrzebnymi lokomotywami. Może Answer mi odpowie co z nimi zrobić i po co je kupiłem ?

Ilu wśród nas jest takich co chcą sobie skleić dokładnie 2 wagony.
Bardzo bym chciał mieć węglarkę ale jak sobie przypomnę zgrzytanie zębów które mnie dopadło po obejrzeniu wagonów chłodni to się mocno zastanawiam.
A przecież gdyby została zachowana zasada 1 numer - 1 wagon to wszyscy byliby zadowoleni. Coś mi się wydaje że Answer działa na szkodę Answera, ale to już jego sprawa.

Pozdrawiam

 
06-04-05 16:19  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Mysle ze faktycznie lepsza by byla zasada jeden zeszyt jeden model, ale chcialbym tez zeby modele mialy mozliwosc wykonania wariantowego i nie mam na mysli jakis sporych roznic, tylko np. powtorzenie fragmentu burty wagony z roznymi numerami bocznymi - nie musi byc powtorzona od razu cala, tylko jej fragment do nablizszego miejsca gdzie juz mozna wygodnie dac sklejke, czy chocby dodanie kliku tabliczek z numerami (przy zachowaniu spojnosci - albo numery z tak samo wygladajacych egzemplarzy albo z niewiele sie rozniacych, ale z mozliwoscia zmiany tych detali). Bylo tak np. z Okl27 w 1:87 trzy rozne numery i nawet dwa malowania (i podana zaleznosc numeracji od malowania) - mozna wykonac jeden dwa lub trzy i wszystkie mozna postawic kolo siebie.

 
06-04-05 18:58  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
Witold   

Dziwny ten współczynnik Homika. Oznacza on, że jak ktoś się uprze szybko sklejać, to powinien mieć odczucie, że model staje się z każdym zaoszczędzonym czasem wykonania coraz droższy. Jakoś takiego odczucia nie mam i jest on dla mnie tak samo drogi jak gdybym go sklejał rok. Z drugiej strony powinno się na tej podstawie dać wyznaczyć optymalny czas klejenia modelu, który wyznaczałby opłacalność zakupu. Rozumiem, gdyby to miało być wyznacznikiem momentu, gdy wolno mi zakupić nowy model. Zapraszam więc młodych, by modele kleili 5 lat, bo wtedy chyba już będzie każdego na niego stać. Chyba jednak w ten sposób nie da się nikogo zmotywować, by się zająć naszym hobby. Ceny modeli rosną i wielu już odczuwa dyskomfort ograniczania się tylko do niektórych wycinanek. Dlatego nie rozumiem polityki wydawania dwóch identycznych wagonów w jednym zeszycie. Naciąłem się na chłodnie i więcej już tego nie zrobię, chyba, że założę towarzystwo wzajemnej pomocy i będziemy się wymieniać połówkami wycinanek. Nie chodzi tu wcale o cenę, bo kupowałem już modele kilkakrotnie droższe, ale nie mam zdrowia i czasu kleić wielokrotnie to samo. Gdybym jednak tego zapragnął, to nietrudno kupić kolejny egzemplarz.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024