FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
26-03-05 16:01  Re: [Rzut oka w 2D] USS Lexington z GPM
Vivit 

 

psinthos a możesz sprawdzić druk. Czy jest to druk rastrowy czy pełny.....chodzi mi czy są widoczne kropki jak się patrzy z bliska.....? Bo jak druk rastrowy to sobie głowy nie zawracam...nie kupie...

Pozdrawiam
Nie zawsze się zgadzający Vivit z północnej Valdornii

 
26-03-05 16:08  Re: [Rzut oka w 2D] USS Lexington z GPM
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Dzięki za opis psinthos. :)

Lex to jedno z tego co tygryski lubią najbardziej - i po Twoim opisie wnioskuje, że będzie to pięknie wyglądający model pięknego okrętu :)

Czadowo wyglądają te wieże 203-ek na lotniskowcu - hehehehe :)

Dźwięczą w uszach postanowienia traktatu waszyngtońskiego : "ograniczenie kalibru artylerii lotniskowców do dział 203mm, gdyż lotniskowiec z większym kalibrem byłby kiepskim lotniskowcem, a przydatnym krążownikiem" Z perspektywy działań II w św słowa te przyprawiają o śmiech - wyobraźmy sobie pojedynek Lexa z jakimś Myoko czy innym Haguro albo Prinz Eugenem.

I niech tylko taki poziom w modelach okrętów się zachowa - a emerytura pięknym okresem w życiu będzie :)


 
28-03-05 13:06  Re: [Rzut oka w 2D] USS Lexington z GPM
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Vivit - szybko przewertowalem wydanie z FlyModel. Nie zwrocilem uwagi, czy wydruk jest rastrowy. Jezeli bede niedlugo znowu w Has Hobby, zerkne. ;-)

W zakresie druku, wydania okretow z GPM sa takie, jak kazde inne 'wspolczesne' z tego wydawnictwa.


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
04-04-05 17:54  Re: [Rzut oka w 2D] USS Lexington z GPM
Maniur 

 

Dzisiaj odebrałem swój egzemplarz LEXINGTONa z poczty. Jako laureat GPMowego konkusu :) :) :) powiem coś od siebie na temat tego modelu:

1.) Deskowanie pokładu lotniskowca jest najlepiej odwzorowane ze wszystkich modeli okrętów, jakie do tej pory miałem w swoich rękach. Dodatkowym atutem jest to, że deski są układane poprzecznie (od burty do burty), co umożliwia idealne spasowanie części pokładu (linie krawędzi poszycia pokładu są dokładnie takiej grubości, jak pomiędzy poszczególnymi deskami).

2.) Po dokładnym przyglądnięciu doszedłem do wniosku, że poszycie dna jest delikatnie waloryzowane!!! (podobnie jak w YUKIKAZE Hala). Szczególnie jest to widoczne w pobliżu linii wodnej, co wydaje się optymalnym rozwiązaniem, gdyż ta część poszycia dna jest najbardziej widoczna w gotowym modelu. Kolor poszycia dna jest również bardzo dobry.

3.) Samoloty są przemiodne :D Kolory rewelacyjne i wogóle ich druk jest niesamowity. Moim zdeniem to czyni model naprawdę atrakcyjny (dla mnie nawet bardziej niż SARATOGA).

4.) Kolor szary - poszycia burt i nadbudówek jest rastrowy, ale raster jest praktycznie niewidoczny gołym okiem. W porównaniu z IRON DUKE z Modelika, którego właśnie kleję nie ma żadnego porównania.

Podsumowując - model zrobił na mnie piorunujące wrażenie, ogólna jakość druku i kolorów jest bardzo dobra. Dodając do tego dwuwarstwowy sposób klejenia burt (najlepszy dla dużych powierzchni, których tutaj jest sporo delikatnie mówiąc) :D - nic tylko brać się za wycinanie i klejenie :))) Tylko skąd wziąć na to tyle czasu...?

PS. Serdeczne podziękowania dla redakcji GPM ;)

;)

 
05-04-05 02:21  Re: [Rzut oka w 2D] USS Lexington z GPM
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dzisiaj i ja odebrałem Lexa z poczty;-)Podzielam spostrzeżenia Maniura w 100%
Będzie super wyglądać po sklejeniu:-)

Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
05-04-05 10:00  Re: [Rzut oka w 2D] USS Lexington z GPM
jaceksw 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tutaj jest pare zdjec modelu sklejonego.

J.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024