FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-04-05 14:44  Wydawnictwo Technopol
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Dzisiaj w antykwariacie Pelty kupiłem za całe 6 złotych polskich archiwalny model Technopolu (w WSMK wpisałem go jako http://wsmk.konradus.com/f1m.php?model=tehpol19900001). Model jest z 1990 lub może nawet 1989 roku, nakład to 100 000 egzemplarzy (!). Sygnowany jest jako pierwszy numer "Modelu kartonowego", a w przygotowaniu mają być P-51 Mustang i Me Bf 109G.
Opracowanie na płasko wygląda bardzo ładnie. Tak się zastanawiam nad dwiema rzeczami:
a) Czy ktoś widział inny model, czy na tym jednym się skończyło?
b) Jak to się klei? Nie to żebym zamierzał profanować antyk nożyczkami, ale jestem bardzo ciekaw, bo i karton jest dobry (w ogóle nie zżółkł), i druk - jak na owe czasy - jest doskonały.
Pozdrawiam,
Tomek vel Orinoko



Post zmieniony (02-04-05 14:45)

 
02-04-05 15:04  Re: Wydawnictwo Technopol
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Widziałem ten model jakiś czas temu w tym antykwariacie, ale zamiast niego wziąłem coś innego. Mniejsza o to zresztą. Co do modelu, to kiedyś dostałem go od znajomego już sklejonego, niestety z urwanym podwoziem i łopatami śmigła. Łopaty jeszcze dorobiłem, podwozie sobie darowałem. Sam model sklejony prezentuje się dość ciekawie, ale ogladając samą wycinanke w Pelcie, zauważyłem że sposób zaprojektowania statecznika pionowego jest taki sam jak w obecnym Spitfire'erze z Anwseru i Me -109 z Questu, z którym ostatnio walcze. Troche może być problemów z poprawnym sklejeniem tego elementu.
A w kwestii wydawnictwa i innych jego modeli nie mogę pomóc.

 
02-04-05 16:48  Re: Wydawnictwo Technopol
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

do tego modelu mam tylko takie zastrzeżenie że w opracownaiu brak wnęk podwozia poza tym OK, ale nie sklejałem

pamiętam natomiast że sklejałem Ła-7 - prawdopodobnie Zbyryt (nie jestem pewien) niestety również bez wnęk podwozia i nawt bez wnętrza kabiny - model spłonął.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

Post zmieniony (02-04-05 19:31)

 
02-04-05 17:08  Re: Wydawnictwo Technopol
Mirek 



 - 2

Ten model to polowa lat 80-tych i swego czasu bylo to JEDYNE wydawnictwo kartonowek oprocz MM.
W tym samym formacie ukazal sie jeszcze P-51B Mustang.
Modele p. Zbyryta byly potem publikowane przez wydawnictwo Model Kartonowy i ukazaly sie tam: Whirlwind, Avia S-199, Fokker G1B i pare innych ale tylko te trzy kleilem.

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
02-04-05 19:37  Re: Wydawnictwo Technopol
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Mirek napisał:

> Modele p. Zbyryta byly potem publikowane przez wydawnictwo
> Model Kartonowy i ukazaly sie tam: Whirlwind, Avia S-199,
> Fokker G1B i pare innych ale tylko te trzy kleilem.

Te parę innych to Ła7 ;o)
Ja mam w planie wkrótce skleić Whirlwinda, jak tylko się uporam z RWD-4.
Fokker i Avia były całkiem ładnymi modelami, jako smark bawiłem się nimi (skleił je mój wujek).



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
02-04-05 20:51  Re: Wydawnictwo Technopol
Leeon 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Na marginesie :
umieszczając model w WSMK należałoby chyba - niezależnie od wszystkiego - użyć poprawnej nazwy - Supermarine ... a nie Supermarin ...

Pozdrawiam
Leon

 
03-04-05 00:24  Re: Wydawnictwo Technopol
Mirek 



 - 2

Moze bys S-99 ;-)
Zrobilem ja oczywiscie w malowaniu niemieckim ;-))))
Co do Whirlwinda to mialem z nim powazne problemy... Wszystko raczej pasowalo ale byly problemy z symetria. Zdecydowanie polecam model tego samolotu autorstwa p. Zarkova.

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
03-04-05 10:13  Re: Wydawnictwo Technopol
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Mirek, narazie nie planuję kupna nowego whirlwinda, w łapki wpadł mi drugi egzemplaż modelu p. Zbryta, więc go jakoś może wykożystam ;o)
Co do symetrii, to RWDziak wogóle czegoś takiego nie posiada, więc tym szczegółem nie będę sogie zaprzątał makówki :))))))))))))



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
03-04-05 10:33  Re: Wydawnictwo Technopol
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

mam ta Avie s99 z modele kartonowe, ale szkoda to ciac ;]
z tego samego wydawnictwa posaidam rowniezFokkera g.1b rowniez opracowany przez M. Zbryt`a

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
03-04-05 12:29  Re: Wydawnictwo Technopol
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

nie moze byc ksero ? pirackie ksero ? sprzedane z zyskiem a nie na wlasny uzytek ?

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024