FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
31-03-05 19:57  Re: łatwy samolot
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


*****, gramatura to nic tajemniczego! To tylko liczba opisująca materiał!!! . Mówienie, że należy wziąć papier z bloku technicznego, to tak jakby powiedzieć "weź papier". Papier do drukowania modeli powinien mieć dosyć długie włókna, czyli nie powinien przypominać papieru toaletowego czy bibuły. Dla papierów ksero (i brystolów) istotna jest gramatura, bo oba w/w rodzaje mają długie (odpowiednie) włókna i tyle. Dlatego wyznacznikiem jest gramatura, czyli liczba mówiąca jaką mase ma m kw. papieru.
Wykonałem wiele modeli wydrukowanych na plujce (choćby te z mojeje strony) i wypróbowałem bardzo wiele różnych papierów. Jak ktoś chce niech z tego doświadczenia skorzysta, kto nie chce, niech sam eksperymentuje . Wg mnie najlepsze są kartony o gramaturze 170 ... i tyle, *****.
Lech

--
http://www.modele-kartonowe.com

Post zmieniony (31-03-05 19:58)

 
31-03-05 20:35  Re: łatwy samolot
_TONY_ 

 

a jaką gramature ma blok techniczny??

---------------------------
W[OiO]WNIK POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ - no to panowie będę projektował kadłuby
---------------------------
3597139

 
31-03-05 21:06  Re: łatwy samolot
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Kiedyś blok techniczny miał gramaturę ok. 180 (piszę na oko), teraz zdarzają się wynalazki oscylujące wokół 100-120 gram na metr kwadrat. Ja polecam dostępny w sklepach papierniczych papier do drukarek o gramaturze 120, pakowany w paczuszki po 50 arkuszy A4.

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
31-03-05 21:47  Re: łatwy samolot
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Popieram (Piszę o wiadomości panAdasa-a). Zakup ryzy kartonu ksero jest ekonomiczniejszy niż kupowanie bloków technicznych. Ponadto jakość druku na kartonie ksero jest nieporównywalnie wyższa niż na "szkolnych blokach technicznych". To czy ma być gramatura 120 czy 180 (na kartonach ksero GRAMATURA JEST PODANA w odróżnieniu od tanich bloków "technicznych"), zależy od upodobań i modelu. A teraz ... do plujki a potem do modelu , gadaniem sprawy nie załatwimy.
Lech

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024