FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
31-03-05 19:29  [Relacja/Galeria] USS Missouri 1:200 - GPM
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam.Po zakończeniu Orkana (zdjęcia tutaj: http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=4126&postdays=0&postorder=asc&highlight=orkan&start=20), postanowiłem zabrać się za ten modelik.Zdaje sobie sprawę, że porwałem się na model dosyć stary i kreślony ręcznie (a klejony będzie w standardzie).Jak to wyjdzie?Zobaczymy.Póki co wstawiam 2 fotki.Przedstawiają one m.in. dźwig do wodnosamolotów, katapulty, szalupy, jeden ponton (jest ich ok 44
:cry: , oraz taką małą skrzyneczkę.Natomiast druga fotka przedstawia skan okładki.Może uda mi się dorwać skądś cyfrówkę to wstawię nowe fotki.Póki co, to mam gotowy kadłub do pokładu (wraz z napędem [śruby malowałem humbrolem]), i niestety napotkałem pierwsze problemy.Projektant (nie wiedzieć po co) zrobił coś takiego.Na końcach pasków poszycia (tu gdzie dochodzą burty) narysował czarne paski aby dobrze dopasować burty.Niestety, specjalistą od poszycia nie jestem, więc gdzieniegdzie wystają te paski.Ale cóż.Cieszę sie bo kadłub wyszedł mi w sumie poprawnie.Ja jestem zadowolony.Kurczę, ale siem rozpisałem.Co tam.Oceńcie sami.Wstawiam fotki.Pozdr

Okładka:



Elementy:



Kadłub:













Post zmieniony (20-03-06 19:09)

Post zmieniony (29-07-10 19:04)

 
31-03-05 19:30  Re: Budowa USS Missouri 1:200 GPM
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Przedstawiam kolejne fotki z budowy modelu.Jedna przedstawia poprawiony napęd (2 wew. śruby pięcio skrzydłowe, a 2 zew. cztero), oraz dwa piętra nadbudówki (oczywiście bez wyposażenia).Pozdr.





Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

Post zmieniony (20-03-06 19:10)

 
31-03-05 19:36  Re: Budowa USS Missouri 1:200 GPM
banan   

niezły statek :D dobra robota jak na razie

 
31-03-05 19:46  Re: Budowa USS Missouri 1:200 GPM
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Chyba niepotrzebnie przykleiłeś nadbudówkę... skutecznie utrudni Ci to dalsze klejenie.

pozdrawiam
Piotr


 
01-04-05 11:57  Re: Budowa USS Missouri 1:200 GPM
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

banan, gdzie tu widzisz jakis STATEK?

Widać, ze na rufie zabrakło sporo poszycia dna i jest szpara.... szkoda, że nie wkleiłeś tam paska papieru w kolorze dna (chyba że nie było nic z zapasu...

Niewiem, czy to brudzenie nie jest zbyt intensywne, no ale jak będą detale, to moze bedzie lepiej.

ps.
Jak na tak duży okręt, wydaje mi się, że są bardzo małe łopaty śrub. Czy tak było naprawdę?

pzdr
Kemot

 
01-04-05 12:43  Re: Budowa USS Missouri 1:200 GPM
stach48 

 

PROSZE=dajcie juz spokoj =BANANOWI=i nie żartujcie z niego=przecież wystarczy powiedziec że OKRĘT to armia a STATEK=to cywil=przecież w koncu sam do tego dojdzie=ja go nie znam ale prorokuje że za kilka miesiecy może lat wstawi taką relację że nam wszystkim oko zbieleje=

 
01-04-05 15:50  Re: Budowa USS Missouri 1:200 GPM
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Więc odpowiadam.Niestety nie było nic zapasu kolor., bo inaczej bym to zakleił.A śruby??W modelu były takie więc ich nie przerabiałem.Ale wydaje mi się że takie miały być (tak wynika z planów).

 
02-04-05 20:13  Re: Budowa USS Missouri 1:200 GPM
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam.Ciągle powstają kolejne pudełka eeeeeee tz. następne pokłady nadbudówki.Jutro (najpóźniej pojutrze) powinno być wszystko gotowe, tz. ogólna bryła.Następne będą detale nadbudówki (bez uzbrojenia).Pozdr.

 
04-04-05 13:18  Re: Budowa USS Missouri 1:200 GPM
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Pewne prawidła trzeba znac... A poza tym wypowiedzi w stylu tej banana nie wnoszą nic nowego do relacji.

Tak patrzę jeszcze na to brudzenie i wniskuję, że popełniłes mały błąd. Na złączeniu pokładów trzeba było mniej brudzić, gdyż w szczelinę pomiędzy częściami wdarła się czerń i dodatkowo uwypukla, że pokład składa sie z osobnych segmentów.

Poza tym na zdjęciu P3270004.jpg odnoszę wrażenie jakby śruby zewnętrzne nie były przyklejone symetrycznie (wydaje mi sie, że ta z prawej na fotce jest więcej wypuszczona poza oś okrętu)

Jeszcze pytanie o klin na rufie w burcie? To celowe zagranie (projektanta) czy brakło burty i sztukowałeś?

pzdr
Kemot

 
04-04-05 16:37  Re: Budowa USS Missouri 1:200 GPM
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Po pierwsze napiszę iż budowa głównej bryły nadbudówki została zakończona.A co do pytań.Odpowiadam:
1. Faktycznie, śruby nie są przyklejone idealnie.Nie umiem za bardzo mierzyć na oko, a projektant nie narysował na poszyciu żadnych linii gdzie owe podstawy miały sie znajdować, więc trza było mierzyć na oko.
2. A klin na rufie.Tak jest w modelu.Po prostu bezpośrednio do wzdłużnicy mamy przykleić taką część.nie rozumiałem sensu takiego postępowania, ale przykleiłem i dobrze zrobiłem.Projektant dosłownie jakby przewidział, że burty w tym miejscu zabraknie.Fakt, ze to nie te lata projektowania modeli ale co tam.Ważne, ze nie widać białego;)
Teraz zabieram sie za wyposażanie nadbudówki (bez uzbrojenia).Pozdr.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024