FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
26-03-05 13:01  [opinia] Pancerka w zaniku
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Tak sobie przeglądam kolejne posty z zapowiedziami modeli i mam wrazenie, że wydawcy zapomnieli chyba o nas tj. miłośnikach stalowych monstrów na gąsienicach (i kołach). W ciągu ostatnich kliku miesięcy tzn. od ostatniego wypustu modeli z "Modelika" w listopadzie ukazał się bodaj jeden (!) model (Challenger z GPM) broni pancernej. Tymczasem modeli latajacych i pływających pojawia się kilka(naście ?) miesięcznie. Wygląda na to, ze ten dział modelarstwa zaczyna być równie popularny u wydawców jak figurki czy architektura :( Nawet "Modelik" - ostatnia deska ratunku - zaczyna wydawać co innego i do tego coraz rzadziej. A przecież nie jest nas chyba tak mało, skoro relacje z budowy Famo czy Kraza cieszą się taką popularnością ? Dobrze,że człowiek zdążył narobić trochę zapasów na tę postną porę...

pozdrawiam pancernych w niedoli

Norvik

pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
26-03-05 13:32  Re: [opinia] Pancerka w zaniku
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Norvik, uszy do góry , nie damy się kajakarzom i fruwaczom ;-)
Jak nie będzie "gotowców" będziemy robić od podstaw ( ja już próbuję)

Pozdrawiam, Rajkub

 
26-03-05 13:35  Re: [opinia] Pancerka w zaniku
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam!

Mi się wydaje, że nie jest tak źle...
Wiadomo...... zawsze chcemy mieć jak największy wybór.
Ostatnie wypusty GPM - Panzerhaubitze 2000, Steyer - Schienenpanzer, Panzerjagerwagen czy Challenger-2 .... to nie są małe modele! taki Challenger to prawdziwe bydle!!!
Modelik......... co jakiś czas wypuszcza jakąś serię pojazdów............. niedawno wypuścił.... trzeba poczekać i znów zostaniemy zalani serią modeli......!
FlyModel.......... no niestety :-] Niby jest reaktywacja........zobaczymy co z tego wyjdzie ;-) fakt faktem... pozostawili po sobie dużą kolekcję pancerki ;-)
AH - i tak jestem zdziwiony ostatnim Flakiem :-)....(ale miło)...... troche jeszcze poczekamy i na 100% coś się pojawi większego na kołach bądz gąsienicach........

Pozdrawiam!
Michał

 
26-03-05 14:07  Re: [opinia] Pancerka w zaniku
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Michał napisał:

> Ostatnie wypusty GPM - Panzerhaubitze 2000, Steyer -
> Schienenpanzer, Panzerjagerwagen czy Challenger-2 [...]

Steyer to kolej i chociaż na kołach to poza moimi zainteresowaniami a Panzerhaubitze też wyszła dawno temu...

> troche jeszcze poczekamy i na 100% coś się pojawi
> większego na kołach bądz gąsienicach........

To, ze coś się pojawi w przyszłości to ja wiem, ale chodzi mi raczej o ubogość oferty wydawców i próbę zmuszenia nas, pancernych, do oglądania, jak na widok nowych zapowiedzi modeli ślinią się miłośnicy floty i awiacji. Też bym się poślinił...:)

pozdrawiam

Norvik

pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
26-03-05 14:17  Re: [opinia] Pancerka w zaniku
czarny   

100% racji, a jeszcze jak w najblizszych nowosciach z Modelika nie bedzie pancerki to sie chyba zalamie :(

 
26-03-05 14:27  Re: [opinia] Pancerka w zaniku
maniek   

Ja wiem że modelarz to w wiekszej części kolekcjoner, ale to już jest przesada.
Moim skromnym zdaniem.

08/15

 
26-03-05 14:48  Re: [opinia] Pancerka w zaniku
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Panowie w slady Rajkuba to trud daremny, bo On jak modelik walnie to człek oddechu złapać nie moze ,ale pomysł mam inny. Moze zróbmy liste modeli na ktore czekamy a wydawcy niech czerpia do woli.My bedziemy zadowoleni Oni zbyt mają zapewniony. Na początek Lusch,brummbar ,Sherman m4A1 z kadłubem lanym,T34 z "Qn`iowatą " wiezą lub czelabińską.I jak sie da tomożliwie najwięcej polskich malowań.
Wesołych Świąt Piter

 
26-03-05 15:03  Re: [opinia] Pancerka w zaniku
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dajcie spokój każdy uważa, że jego dziedzina jest w zaniku. Nie jestem w stanie wyobrazićsobie tych kilkunastu nowych samolotów w miesiącu. Tak samo ze statkami wcale nie jest ich tak dużo.

Tak swoją drogą to co powiesz Norvik o śmigłowcach?? kiedy wyszedł ostatni? a ze współczesnymi samolotami też się wydawcy nie spieszą.

Jak dla mnie wystarczy cierpliwie poczekać w końcu nie jest tak, że pancerka zaginie na amen.

 
26-03-05 16:42  Re: [opinia] Pancerka w zaniku
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Kuba:) napisał:

> Dajcie spokój każdy uważa, że jego dziedzina jest w zaniku. Nie
> jestem w stanie wyobrazićsobie tych kilkunastu nowych samolotów
> w miesiącu. Tak samo ze statkami wcale nie jest ich tak dużo.

To obejrzyj oferty wydawców z ostatnich miesięcy: 70-80 % to okręty (lub statki) oraz samoloty. Napisałem o słabej podaży modeli pancernych, nie po to żeby ponarzekać (chociaż...moze troszkę) , ale zeby zwrócić uwagę wydawców na to zaniedbanie. Pewnie, że można samemu cos tworzyć, ale nie każdy ma talent Rajkuba czy Postego.

>
> Tak swoją drogą to co powiesz Norvik o śmigłowcach?? kiedy
> wyszedł ostatni? a ze współczesnymi samolotami też się wydawcy
> nie spieszą.

Zgadzam się, ze miłośnicy "wiatraków" też nie mają łatwo, ale pancerki zawsze było dużo więcej niż śmigłowców.

> Jak dla mnie wystarczy cierpliwie poczekać w końcu nie jest
> tak, że pancerka zaginie na amen.

Jeszcze raz twierdzę, ze jestem zaniepokojony ilością (a raczej jej brakiem) wydawanych modeli broni pancernej, niż tym że ten temat zanika. Po prostu czuję się trochę jak w PRL-u: mam pieniądze, ale nie mam na co wydać :)

pozdrawiam

Norvik

 
27-03-05 13:29  Re: [opinia] Pancerka w zaniku
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Norvik - teraz sie zdarzylo wiecej okrętów...ale przypomnij sobie kiedy ostatnio był na nie urodzaj? wczesniej bylo wydawanych wiecej jeździdeł i latadeł..teraz przyszla kolej na okręty...a potem znow wydawnictwa zatoczą koło i wroca do pancerki....taka ot naturalna kolej rzeczy...
Z tego co mi wiadomo okrety troche czasu sie projektuje...i dlatego wychodza one raz na jakis czas w wiekszej ilosci...ot co

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024