FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-03-05 22:43  [Zapowiedź] USS Lexington z GPM
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Dzisiaj odebralem z poczty przesylke z GPM. Zawartosc stanowil USS Lexington, zestaw luf do niego i HMS Glowworm. Nie musze chyba pisac, ze najbardziej oczekiwanym obiektem mego pozadania ;-) byl Lex. Tym bardziej, ze bardzo zastanawialo mnie, jak bedzie sie prezentowal w konfrontacji z pieknie wydana USS Saratoga.

W moim odczuciu przesylki z GPM charakteryzuje wyjatkowa jakosc - bardzo lubie je otrzymywac i rozpakowywac - modele sa zawsze swietnie zabezpieczone i docieraja w stanie idealnym, pozbawione jakichkolwiek zagiec lub innych szkod, ktore moze im wyrzadzic listonosz.

Przejdzmy jednak do meritum sprawy. Lex jest pieknie wydanym modelem. Wedlug informacji zalaczonej w opisie modelu , projektantem jest Maciej Kuzniar. Spod jego reki wyszla rowniez 'blizniacza' Saratoga. Oba modele posiadam na razie w stanie nienaruszonym, dwuwymiarowym. W stosunku do wydania Saratogi w Lexie dostrzeglem jedna spora zalete - sposob prezentacji rysunkow montazowych. W Sarze sa one trojwymiarowe, cieniowane - a la te znajdowane czesto w modelach AH. Ciesza oko, ale nie odstarczaja tyle informacji, ile klasyczne (niecieniowane) GPMowskie. Te w Lexingtonie nie sa moze tak fajne do ogladania, ale za to znacznie bardziej czytelne, jezeli chodzi o rozpoznawanie poszczegolnych czesci i sposobu ich montazu. Brawo dla GPM w tym zakresie.

Lezac obok Sary na biurku, Lex jest minimalnie cienszy - ale zawiera o 2 arkusze WIECEJ! Lexingtona dostajemy rozrysowanego na 36(!) arkuszach A3. Roznica w grubosci modelu wynika z faktu, iz w Saratodze czesc arkuszy (szkielet) zostala omylkowo (domniemywam z napisow na arkuszach) wydrukowana na kartonie, zamiast na papierze offsetowym.

Ciekawym rozwiazaniem jest rowniez innowacyjna, dwuwarstwowa metoda oklejania kadluba. Sfotografowany gotowy model na okladce prezentuje sie imponujaco - mam przeczucie, iz mozemy miec tu do czynienia z zapoczatkowaniem nowego standardu w oklejaniu kadlubow duzych okretow. Co z tego wyjdzie naprawde - zobaczymy w praktyce.

Wydania obu modeli sa na najwyzszym poziomie - to prawdziwe 'tour-de-force' GPMu w zakresie modeli okretow. Oba sa piekne i az szkoda brac do reki nozyczki, zeby je pociac. ;-) Z drugiej strony, nie moge sie doczekac rozpoczecia jednego z nich (prawdopodobnie pierwszy rzuce na pochylnie Lexington).

Na koniec sprawa ceny. Saratoga kosztuje 120zl. Uwazam, ze jest jak najbardziej warta swej ceny. Lexington zas kosztuje 75zl. Smiem twierdzic, iz jest to najlepiej wydane 75zl w moim (modelarskim ;-) zyciu.


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
25-03-05 23:14  Re: [RZUT OKA W 2D] USS Lexington z GPM
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Widzialem ten nowy (choc juz kiedys proby byly) sposob wykonywania kadlubow na zdjeciach ze stony GPM.

Jestem trzy razy na TAK!

___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
25-03-05 23:34  Re: [RZUT OKA W 2D] USS Lexington z GPM
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

hehe! mam dokładnie tak samo! też lubię odbierać pczaki od GPM... zawsze szybko i zapakowane na full wypas :-]
na dniach będę odbierał kolejną.... niestety bez Lexingtona ani bez wymarzonego Challengera II :-( niestety kaska się skończyła :-/

Jestem ciekawy tych nowych rysunków montażowych..... jak to wygląda.... może jakiś mały skan!? ;-)
Też mi się wydaje, że te burty to znakomity pomysł... ale niby dlaczego tylko w dużych okrętach?!
I zastanawia mnie różnica cenowa pomiędzy Saratogą a Lexingtonem...

Pozdrawiam!
Michał

 
25-03-05 23:41  Re: [Rzut oka w 2D] USS Lexington z GPM
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Michal - rysunki w Lexie sa takie, jak w wielu wczesniejszych modelach GPM. Bez przerostu formy nad trescia. ;-) W koncu to instruckcja montazu.


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
25-03-05 23:48  Re: [Rzut oka w 2D] USS Lexington z GPM
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Aaaa.... spoko! ;-) Już myślałem, że coś nowego powstało :]

Pozdrawiam!
Michał

 
26-03-05 00:22  Re: [Rzut oka w 2D] USS Lexington z GPM
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Ciekawe kiedy do mnie dojdzie przesyłka z Lexem;-) Zamawiana już kawałek temu.

Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
26-03-05 07:42  Re: [Rzut oka w 2D] USS Lexington z GPM
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

z tego co wiem, to każdy z modeli samolotów w "Lady Lex" posiada inne malowania- tak jak na prawdziwym lotniskowcu...
tylko trzeba będzie uważać, aby kolejności przyklejania nie pomylić - samoloty mają uzględnione oznaczenia eskadr, kluczy i kolejności pilotów kluczy
to tak na marginesie :)) /z okrętów zawsze samoloty mnie naj... interesują/ ;-))

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
26-03-05 08:04  Re: [Rzut oka w 2D] USS Lexington z GPM
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Czy ktoś już miał w rękach Saratogę z Fly'a? I mógł ją obejrzeć ? A najlepiej porównać z Lex'em ?

-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
26-03-05 14:30  Re: [Rzut oka w 2D] USS Lexington z GPM
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Bedac dzisiaj w Has Hobby na Dzielnej w Warszawie skorzystalem z okazji i wzialem do reki Saratoge z FlyModel. Nie jest zla, ale jednak modele Lexa i Sary z GPM to zupelnie inna liga.

Czy Saratoga z GPM jest waryta ceny wyzszej o prawie 100 procent? Moim zdaniem tak.
Chociaz model z FlyModelu tez prezentuje sie niezle.


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
26-03-05 15:42  Re: [Rzut oka w 2D] USS Lexington z GPM
Kuba 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Hmmm... Z tego co czytalem to Saratoga z GPM jest w malowaniu z lat 1944-45, a ta z Fly'a z lat 30-tych. Takze pewne roznice sa na pewno .Pozdrawiam!!!

100 % karton!!!!!!!!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024