FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-03-05 20:18  [technika] obróbka drutu- co i jak??
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Tak jak w temacie, chciałem aby ktoś mnie oświecił w temacie obróbki drutów. Chodzi mi o dosłownie wszystko, ale w szczególności formowanie ( co robić aby uzyskać żądany kształt) malowanie ( co robić aby farba tak bardzo nie pogrubiała drutu, aby nie sklejała wypełniała małych otworków) i klejenie drutów do siebie (np w okapach w okrętach jak to zrobić aby wyszło czystko. Może dla was to oczywiste rzeczy ale dla mnie to czarna magia. Z góry dzięki za odpowiedzi.

 
25-03-05 22:09  Re: [technika] obróbka drutu- co i jak??
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Doświadczenie mam nieduże ale się podzielę. Może przy okazji się dowiem co można lepiej ;-)

Formowanie - prostowanie pogiętych drucików przez "turlanie" między dwoma kartonikami naprawdę działa.
Co do klejenia to chyba zostanę przy Cjanopanie E. Taka spoina zachowuje sie dosłownie jak zawias. Na Cerberusie próbowałem oderwać źle przyklejony reling od słupka. Oderwałem ale jak puściło to pociągnąłem trzy poprzednio sklejone słupki. Położyły się ładnie na pokładzie ale klej nie puścił. Postawiłem z powrotem i stoją do dziś :-)

w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
25-03-05 22:20  Re: [technika] obróbka drutu- co i jak??
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Żeby wyszło czysto i równo potrzebna jest cierpliwość, pewna łapa, troszkę wiedzy i jeszcze więcej cierpliwości ;o)

Przed klejeniem i malowaniem najlepiej odtłuścić drut i pozbyć się warstwy zabezpieczającej (prawie zawsze jest na drutach miedzianych itp).
Kleić należy jak najmniejszą ilością kleju.
Malować najlepiej najpierw farbą podkładową do metalu, a potem właściwą. Warstwa farby nie może być gruba, więc musi być rozcieńczona, lepiej pomalować dwa razy żadką farbą niż raz gęstą. No i najlepiej to robić aerografem, a że nie każdy to ma to trzeba malować pędzlami albo gąbką.

To chyba tyle.



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
25-03-05 22:25  Re: [technika] obróbka drutu- co i jak??
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Qrczaku, a jak się na drucie trzymają akryle?
Na biało malowałem "benzynową" Agamą i jest OK, ale czarną mam tylko akrylową i się trochę boję ;-)

w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
25-03-05 22:51  Re: [technika] obróbka drutu- co i jak??
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Pojęcia nie mam, nie używam akryli. Lubię czuć co maluję, olejne mają taki niepowtażalny zapaszek =)
Ale do akryli też są chyba jakieś podkłady.



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
25-03-05 23:15  Re: [technika] obróbka drutu- co i jak??
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Trzymają się bez problemu.

Ja prostuję druty przez rozciąganie kombinerkami.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024