FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
28-03-05 20:46  Re: Me 262 [relacja z budowy]
ESP   

to jest dokladnie ten sam model co w GPMie (skleilem oba i 1:33 i 1:50) roznia sie tylko oznakowaniem :)

Le Coureur 1776 (Shipyard) - 5%
HMS Alert 1777 (Shipyard) - 100%
Yukikaze (AH 3/2003) - 100%
P-51C Mustang III (AH 3/2006) - 100%
Messerschmitt Bf109F-4 (AH 4/2005) - 100%

 
29-03-05 23:47  Re: Me 262 [relacja z budowy]
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

ESP, a masz może fotki tych mesiów. Interesuje mnie połączenie silników ze skrzydłem. Mam z tym mały problemik. Jak byś mógł cosik pokazać, to by mi pomogło.
Pozdrawiam

KMH Sokół Radom

 
30-03-05 10:37  Re: Me 262 [relacja z budowy]
ESP   

jak tylko zdobede cyfraka obfotografuje oba
powiedz o ktora strone ci chodzi - przyd tyl czy moze dol z ktorejs strony?

Le Coureur 1776 (Shipyard) - 5%
HMS Alert 1777 (Shipyard) - 100%
Yukikaze (AH 3/2003) - 100%
P-51C Mustang III (AH 3/2006) - 100%
Messerschmitt Bf109F-4 (AH 4/2005) - 100%

 
30-03-05 10:53  Re: Me 262 [relacja z budowy]
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Chodzi mi mocowania silnika do skrzydła od dołu i z prawej i z lewej strony. W rysunkach w Kartonówce nie jest to najlepiej rozrysowane, a nie chciałbym czegoś zepsuć. Z góry dzięki

KMH Sokół Radom

 
09-04-05 10:37  Re: Me 262 [relacja z budowy]
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Mesio może już nie tylko szybować, ale samodzielnie latać. Napęd zamocowany. Dwa silniczki (jakoś je zamocowałem, mam nadzieję, że dobrze), przy których klejeniu mało nie osiwiałem (tyle malutkich kawałeczków), ale są.
Teraz czas na resztę, a głównie na kabinkę, bo w obecnej sytuacji pilotowi by się loczek (a'la adolfik) potargał od pędu wiatru ;-)



KMH Sokół Radom

 
25-04-05 21:44  Re: Me 262 [relacja z budowy]
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Mesio kółeczek się doczekał. Podwozie skończone. Samolocik stoi na własnych nogach tzn. kołach i czeka na ...
... prace końcowe.
Została osłona kabiny, pewnie mi troszki z nią zejdzie, bo ma być przeszklona i w wersji otwartej. Trza pokombinować.

A to stan na dzień dzisiejszy:



KMH Sokół Radom

 
26-04-05 21:12  Re: Me 262 [relacja z budowy]
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Teraz tylko zapiąć Kettenkrada do Me-262 i na dioramkę :)

Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
03-05-05 14:14  Re: Me 262 [relacja z budowy]
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

No i wykombinowałem. Kabinka skończona, a z nią i mesio.
Kabinka sklejona z zeskanowanych elementów, podklejonych taśmą dwustronną mocno klejącą, następnie wycięte środki, malowanko, wklejenie folii i zmontowanie do kupy (tzn. w całość ;-) ). Efekty widać poniżej.
Największy problem był z tym, jak zrobić środkową część, co by zachowała swój kształt i żeby była w wersji otwartej. Po wykonaniu wersji płaskiej (wg sposobu podanego wyżej), nadałem delikatnie kształt półokrągły, następnie nałożyłem na okrągła końcówkę nożyka Olfa, posmarowałem krawędzie superglutem, no i tak jej zostało. Tzn. wygła się i nie wprostowała. Przykleiłem i się trzyma.
To by było na tyle mojego marudzenia. Jak ktoś ma jakieś pytania, uwagi, to ja chętnie odpowiem i wyjaśnię.
Zapraszam do oglądania




KMH Sokół Radom

 
03-05-05 14:18  Re: Me 262 [relacja z budowy]
RobertB. 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Podoba mi się, kawał dobrej roboty, mam zaczętego mesia ale w słusznej skali i z dodatkami.
Wykonałeś kawał dobrej roboty.

 
05-05-05 19:08  Re: Me 262 [relacja z budowy]
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Fajny mesio. Osobiście wolę 1:33, ale może to kwestia przyzwyczajenia. Mam takiego jegomościa w tej skali, ale kiedy to będzie???Może w przyszlej pięciolatce. Niektórzy stale powtarzają, że male jest piękne. I tu się zgadzam :-)

Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024