FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-03-05 18:47  [Technika] Drukowanie modeli z Internetu-jaki papier?
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Jaki papier stosować do plujki żeby unknąć naklejania wydruku na brystol?Czy jest taki papier gramaturą iścisłością podobny do kartonu?

 
23-03-05 19:26  Re: Drukowanie modeli z Internetu-jaki papier?
Adam - Octusek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Najlepszy to gramatura 160-180 g/m2 - tylko trzeba uważać by nie wepchnęli Ci z połyskiem albo półmat.

 
23-03-05 20:22  Re: Drukowanie modeli z Internetu-jaki papier?
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Może być tzw. "karton ksero" o gramaturze 170 (minimalna gramatura dla modeli samolotów w skali 1:33, to wg mnie 120), ale najlepszym kartonem dla mnie jest claudiastar 170 g (chociaż jest lekko kremowy).
Lech
PS
Bardzo ciekawy wątek; chętnie przeczytam opinie innych osób.

 
23-03-05 21:13  Re: Drukowanie modeli z Internetu-jaki papier?
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Blok techniczny Herlitz. Okolo 2PLN za zeszyt 20 kartek A4.

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
24-03-05 07:41  Re: Drukowanie modeli z Internetu-jaki papier?
Carus   

Mała dygresja o drukarkach HP... niedawno ktoś podał linka, gdzie były zdjęcia wydruków na deseczkach ze skrzynek po cytrusach ;-) właśnie chyba na starszym modelu bodaj 610 HP.

Ja karton kupuję w sklepie dla plastyków, na Jatkach Wrocławskich - pełny wybór gramatur - ja używam najczęsciej 180.


pozdrawiam
Carus...

 
24-03-05 10:28  Re: Drukowanie modeli z Internetu-jaki papier?
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Dokładnie tak jak Chopin - blok techniczny Herlitz;a.
Idelana gramatura i sztywność, dobre właściwiści "plastyczne", czysta biel arkuszy i do tego jeden arkusik bardzo dobrej tektury 0,8 mm jako tylna okładka.

Pozdr.

Yaris

 
24-03-05 16:00  Re: Drukowanie modeli z Internetu-jaki papier?
Zielony   

Potwierdzam opinię Marka co do drukarek HP ja mam model 930C w pracy i 940 w domu, drukuje na kartonie z lepszego bloku technicznego (gramatura około 160) i jest O.K. A jak trzeba to można śmiało drukować nawet na gramaturze 200 tylko nie może byc za sztywny. Ale nie próbujcie wydruków na kartonie o gramaturze powyzej 150 na drukarkach typu Canon - widziałem już dwa Canony (niestety nie pamiętam typów), które udławiły się na amen kartonem o gramaturze 140, skończyło się na dosyć kosztownej naprawie mechanizmów podawania papieru.

 
24-03-05 18:34  Re: Drukowanie modeli z Internetu-jaki papier?
$niegoo 

 

....jak to się człowiek czegoś nowego może dowiedzieć....też mam HP 5150 i nie wiedziałem że "od tyłu" też przyjmuje*



*tylko karton - bez podtextów ;-)

 
25-03-05 09:31  Re: Drukowanie modeli z Internetu-jaki papier?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Może nie wszyscy wiedzą to napiszę ;-)
Przy drukowaniu na drukarkach laserowych powinno się ustawić i na drukarce i w programie, z którego drukujemy opcję thick - gruby papier.
Wtedy utrwalanie trwa dłużej i toner potem nie odpada.

 
25-03-05 19:06  Re: Drukowanie modeli z Internetu-jaki papier?
PzKpfw 

 

Bede tu polemizowal z Zielonym gdzyz z drukarka Canon nie mam
najmniejszych problemow z drukowaniem na papierze ( jak do tej pory )
180 i 240 ...moj model to dwuletni S820

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024