FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
23-03-05 14:35  Re: [GDZIE KUPIC] druciki na relingi
Adam - Octusek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam,
mam w domku ponad 2000 m drutu o grubościach 0,13mm i 0,22mm - prosto z fabryki - czyściutki :) Jeśli ktoś chciałby to mogę wysłać po klikanascie metrów każdego z nich - relingi z nich wychodzą eleganckie. Prosze o info na priva :)
Pozdrawiam
Adam

Aha - drucik jest miedziany, a prześlę go po kosztach przesyłki :)

--------
Loading sygnature.............................99%


Post zmieniony (23-03-05 14:43)

 
23-03-05 17:52  Re: [GDZIE KUPIC] druciki na relingi
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Różnej grubości pręty metalowe i mosiężne kupisz u,,Hassa" w Warszawie na Dzielnej.Długość pręta ok.1 metra,cena za szt.3-4 zl.

 
24-03-05 08:48  Re: [GDZIE KUPIC] druciki na relingi
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Też pozyskuję drut z przewodów elektrycznych (oczywiście linek). Mam jednak niewielki kłopot z rozplątaniem dłuzszego odcinka (do 15-20cm jest OK, ale dłuższe...) No i zdejmowanie izolacji - też niezła męka.
Poza tym mam wrażenie, że drut taki jest poskręcany w osi.

Ale wszystko inne to same zalety. Swoboda w doborze grubości (w linkach telefonicznych itp sa druciki poniżej 0,1mm). Tylko trochę głupio sie patrzy na Ciebie obsługa marketu jak chodzisz z mikrometrem i mierzysz 1 drucik z przewodu...

pzdr
Kemot

 
24-03-05 09:07  Re: [GDZIE KUPIC] druciki na relingi
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

He he... też miałem taki przypadek... Poszedłem do sklepu ze śrubą mikrometryczną i przez prawie godzinę mierzyłem średnicę różnych drucików. Już po 15 minutach sprzedawcy patrzyli na mnie jak na idiotę.... ale co mi tam.
Co do zdejmowania izolacji, to najlepiej nacinać co ok. 5 cm i wtedy zdejmować.
I GORĄCO polecam srebrzankę. Kupuje się ją "na metry" i jest w różnych średnicach.

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
24-03-05 09:08  Re: [GDZIE KUPIC] druciki na relingi
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

A z czego machnąć pionowe słupki w relingach ?

 
24-03-05 09:15  Re: [GDZIE KUPIC] druciki na relingi
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Na Cerberusie postawiłem też z drucika, tylko ciut grubszego.
Cjanopan E świetnie to skleja, a do tego jest naprawdę Elastyczny i łączenia nie puszczają nawet jak trochę nimi "pogibać".

w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
24-03-05 09:55  Re: [gdzie kupić] druciki na relingi
el_draco 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Hej!
psinthos -> Załatwiałem wczoraj sprawy w Warszawie i na Bitwy Warszawskiej napotkałem sklep modelarski. Są tam druty i druciki jakie zachcesz. Sam nabyłem drucik 0,8mm.
Idąc Grójecką od strony centum skręcasz w prawo i uwaga, najpierw napotkasz sklep modelarski głównie z modelami z plastiku. Ten mijasz :-) Idziesz dalej i prawie vis a vis budunku Żywca jest taki prawie nieoznakowany sklep modlelarski. Asortyment głównie dla budujących modele latające (takiego wyboru silniczków w życiu nie widziałem) ale w głębi sklepu, na końcu po prawj jest regał z tym czego poszukujesz. Najcieńszy drucik, który pamiętam to 0,3mm. Jedem pręcik to około 1,5PLN.
Pozdrawiam
M

 
24-03-05 13:19  Re: [gdzie kupić] druciki na relingi
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

el_draco: dzieki za namiary na sklep - zajrze tam. :-)


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024