FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-03-05 10:14  [Technika/zapowiedzi] Kartonowe relingi
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

I znów GPM czymś nas zaskakuje. Niktórym niepodobały się fototrawione działka, to tym razem mamy kartonowe relingi !!
Jak widać częśćiowo są już wycięte, ciekawe, czy pozostałę krawędzie też są nacięte bo za wiele z załączonego zdjęcia nie widać.
Szkoda tylko, że nie ma dedykowanych relingów dla konkretnych modeli tak jak to jest z blachami dla plastików, gdzie uwzględnione są wszystkie miejsca zagięć, dodatkowe poprzeczki i.t.p.

 
22-03-05 10:21  Re: Kartonowe relingi
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Tylko jak to wyciąć i jak trzymać przy klejeniu coby się nie rozerwało ;-)
W "wycinance" Duilia też są wydrukowane relingi ale czarno to widzę...

w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
23-03-05 08:45  Re: Kartonowe relingi
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie wiem jak te z GPMu (najprawdopodobniej jest to to samo), ale miałem w poniedziałek w rękach relingi opracowane i wykonane przez Słowaka. Wyglądało to tak: arkusik szarej brystolu z wyciętymi kilkoma rzędami prostego, trzypoprzeczkowego relingu w skali 1:200. W relingah tych wszystko jest wycięte za wyjątkiem "nóżek" które są tylko nacięte (tak jak w przypadku nacinania krawędzi żeby się łatwiej zginały). Zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

 
23-03-05 10:13  Re: Kartonowe relingi
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
To te same. Właśnie kupiłem z GPM-u na próbe 1 szt. i faktycznie mają napis po słowacku :)
Są w dotyku bardzo delikatne ...

Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024