FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-03-05 14:37  Re: Kartonowy Fan-zapowiedż lokomotywy SU 46
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Jak ta się zapytam, bo o kolejkach mało wiem: o ile lepsza jest 1:25 od 1:45, biorąc pod uwagę: wielkość, ilość drobiazgów, skomplikowanie i ceną modelu.

HO rozumiem, są przeważnie uproszczone (ale na 100% nie powiem tego o EN57 z Delty), za małe aby się "podniecić" lub "podniecić" oglądającego, ale za to tanie.

Tak sobie porównuję np. Ty2 i Ty37 i mi wychodzi, że chyba 1:45 to jest "to" dla wszytskich, a 1:25 to jak Saratoga w 1:200 dla okrętowców , czyli tylko dla profesjonalistów.

-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
18-03-05 14:48  Re: Kartonowy Fan-zapowiedż lokomotywy SU 46
Big Boy 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

No właśnie Homiku, skala 1:25 tym sie różni od skali 1:45 co napisałeś powyżej. w skali 1:45 jeszcze nie jest tak źle jeśli chodzi o loki. Niestety, nawet pomiędzy skalą 1:45 a 1:87 przynajmniej w modelach kolejowych jest przepaść w każdym tego słowa znaczeniu, szczegółnie jeśli chodzi o karton. O ile elektryczne modele kolejowe H0 w jakiś sposób wynagradzają swoją mikroskopijną wielkoś tym że są modelami ruchomymi, jeżdżącymi, o tyle kartonówka kolejowa w tej skali to chyba nieporozumienie.
Co do modeli dla profesjonalistów to uważam, że każdy kto lubi kleić modele poradzi sobie również z parowozem czy lokomotywą w skali 1:25, a czym ona sie różni od tej w skali 1:45 jeśli chodzi o umiejętności modelarza? Niczym. Jedno i drugie należy wycinać i kleić z mozołem aż do skutku. Model w skali 1:25 uważam, że jest łatwiejszy w montażu ponieważ ma większe jeśli chodzi o rozmiar części, łatwiej je uchwycić w palce czy inne narzędzia modelarskie aby daną część wyciąć, skleić , pomalować. Co prawda ze względu na skalę części tych będzie więcej niż w modelu mniejszym, no ale przecież nie jest to praca na czas, to nie wyścigi, ale za to potem efekt jest piorunujący. Co do ceny... fakt, model mniejszy będzie tańszy, ale czy ktoś kto czekał latami na swój wymarzony model, obojętnie czego, lokomotywy czy samolotu lub czołgu będzie się zastanawaiał czy kupić model czy też nie? Czy będzie czekał aż się ukaże w innej skali? Ja myśle że kupi, bo każdy z nas ma świadomość że następna okazja może się pojawić za kilka lat, o ile w ogóle sie pojawi Dotyczy to szczegółnie modelarzy kolejowych. Wiem doskonale co piszę, bo na parowóz w skali 1:25 czekałem długich czterdzieści lat i zawsze zazdrościłem tym którzy idąc do sklepu mogli wybierać w dowolnej skali i materiale z jakiego jest wykonany model czołgu, okrętu, samolotu, czy auta. Nam modelarzom kolejowym nie było to dane i nie jest do tej pory. Konia z rzędem temu, kto mi wskaże dziś sklep gdzie mógłbym iść i sobie wybrać model parowozu czy lokomotywy w dowolnej skali ( 1:25, 1:32, 1:45 ) z plastiku. Dlatego zawsze będę obstawał przy dużych modelach kolejowych z kartonu mając świadomość, że miłośnicy skali H0 mają wybór po same uszy i do tego modeli jeżdżących. Mówi się , że u nas bardzo popularna jest skala kolejek w H0, tak, to prawda, a raczej guzik prawda, bo ja się pytam... a jak jest alternatywa? Więc krew mnie zalewa gdy znów czytam że oto wyjdzie bardzo dokładny, super och i ach model takiej a takiej to lokomotywy w skali H0, H0, H0, H0, H0... O rany Julek...
Big Boy.

Parowóz... to jest TO!!!

Post zmieniony (18-03-05 15:24)

 
18-03-05 15:06  Re: Kartonowy Fan-zapowiedż lokomotywy SU 46
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Popieram,

1:45 w przypadku kartonowych kolejek to jest TO ;-))

Pozdr.

Yaris

 
18-03-05 15:19  Re: Kartonowy Fan-zapowiedż lokomotywy SU 46
_TONY_ 

 

BigBoy ty się zawsze drzesz że ma być w 1:25 i oni na złość robią w H0 :P :D:D:D

---------------------------
W[OiO]WNIK POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ - no to panowie będę projektował kadłuby
---------------------------
3597139

 
18-03-05 15:26  Re: Kartonowy Fan-zapowiedż lokomotywy SU 46
nikdo   

A ja tam wolę w H0 :) Jak się człowiek przyłoży to też pomimo uproszczeń fajnie wyglądają. Nie trzeba pracować np. cały rok nad jednym modelem, więcej się zmieści na półce...

Parowozy w 1:45 czy 1:25 jeszcze gotów jestem zrozumieć bo mają sporo detali, ale taka SU46 w 1:25 to takie wielkie zielone kartonowe pudełko po butach ;-) Jak dla mnie to żadna frajda z budowy - tylko podklejanie hektarów tektury na grubszy karton ;-))

pozdrawiam,
nikdo

--
http://dziedzic.org/

 
18-03-05 15:28  Re: Kartonowy Fan-zapowiedż lokomotywy SU 46
Big Boy 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Hehe, TONY, nie przeceniaj mnie, jak ja bym chciał aby ONI mnie słuchali. Nawet nie wiedziałem, że mam taki wpływ na panów wydawców, a drą to się gacie lub stare prześcieradło. Panimajesz gaspadin TONY?

Parowóz... to jest TO!!!

 
18-03-05 16:17  Re: Kartonowy Fan-zapowiedż lokomotywy SU 46
_TONY_ 

 

Panimajesz gaspadin TONY? - Nierozumiejót :D

Zgadzam się z nigdo. Wszystkie lektrowozy mają budowę pudełka więc ich budowa w 1:25 jest czymś bezsensownym. Taka SU'ka , siódemka lub 57 to długie kwadratowe pudełka na kółkach z pantografem :D
W 1:45 może by się fajnie prezentowała ale taka SU'ka długości zbliżonej do TY2 (niem. Br52) To już przegięcie :D



PS :D
a ci co chcą mieć tą w 1:25 to niech sobie kupią 4 wagony fajek skleją je , pomalują na zielono , doczepią kółka i pantograf i będą mieli EN57 :D:D:D

---------------------------
W[OiO]WNIK POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ - no to panowie będę projektował kadłuby
---------------------------
3597139

 
18-03-05 16:42  Re: Kartonowy Fan-zapowiedż lokomotywy SU 46
Stoker_PL 



Na Forum:
Galerie - 1
 

hehe...
pociagu jeszcze nigdy nieklilem :)
i niezamierzam



Post zmieniony (18-03-05 16:42)

 
18-03-05 17:51  Re: Kartonowy Fan-zapowiedż lokomotywy SU 46
Big Boy 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

TONY - Jaki rozum, taka mowa. No ale...
W takim razie idąc tokiem Twojego rozumownia (!) proponuję Ci abyś kupił kilka pudełek zapałek i też skleil model SU45 w skali nie wiadomo jakiej. Do skali H0 proponuje pudełeczka po kostkach rosołowych Knorra, a ci co chcą mieć model w skali 1:25 będą go wcześniej czy później mieli jeśli Panowie Wandtke zechcą takowy zaprojektować a wydawca wydać. Jeśli nie wiesz czemu zajmuje takie a nie inne stanowisko w temacie skali H0 to przeczytaj uważnie mój post powyżej, a nie zabieraj głosu w temacie o którym nie masz pojęcia.

P.S.
A jednak coś tam rozumiesz, tylko źle odmieniasz. Jeśli już, to: " Ja nie rozumieju", i to jest poprawna forma odmiany, jeśli chodzi zaś o wyraz rozumiejut używa się go w trzeciej osobie liczby mnogiej.

Parowóz... to jest TO!!!

 
18-03-05 17:56  Re: Kartonowy Fan-zapowiedż lokomotywy SU 46
_TONY_ 

 

Mam nadzieje że Panowie Wandtke nie wpadną na pomysł wydania pudełkja w 1:25 bo to by była porażka według mnie jak elektrowozy to max 1:45

---------------------------
W[OiO]WNIK POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ - no to panowie będę projektował kadłuby
---------------------------
3597139



Post zmieniony (18-03-05 20:40)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024