FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
04-03-05 11:55  Re: ORP Burza MM 12/84 - relacja z budowy
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Wczoraj wieczorkiem niewiele myśląc podjąłem decyzję o zbudowaniu samemu łańcucha kowicznego do mojej Burzy.
przez 2,5 godziny udało mi się stworzyć 3,5 cm łańcucha.
Średnica drutu - 0,35 mm - długość jednego oczka - 2,2 mm.
Łańcuch wykonywałem owijając dwie szpilki drucikiem - po czym rozcinałem ogniwka popularną obcinaczką do paznokci - później przygotowałem ogniwka zamknięte i otwarte - i zacząłem łączyć po trzy - te zaś też łączyłem i tak mi wyszło :D
Pierwsze ogniwka były trudne, ale później już można się przyzwyczaić.

Zapraszam na zdjęcia.


Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
04-03-05 11:59  Re: ORP Burza MM 12/84 - relacja z budowy
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Kemot - powiem szczerze - nie wiedziałem co wykorzystać jako siatkę...
Następnym razem się poprawię - co do relingów i olinowania - postaram się je zrobić... to jest mój pierwszy pełny model okrętu który sklejam ...

Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
04-03-05 18:21  Re: ORP Burza MM 12/84 - relacja z budowy
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Na twoim miejscu poprawił bym trochę lufy artylerii przeciw lotniczej, powinny być owinięte drucikiem, taka imitacja. Sadzę że tłumików w postaci sprężyn.

4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
08-03-05 11:53  Re: ORP Burza MM 12/84 - relacja z budowy
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Wczoraj troszkę gadając przez skype, troszkę oglądając internet skończyłem łańcuchy kotwiczne...
A że wydawało mi się że brzydko będą wyglądać takie w kolorze miedzianym chciałem je okopcić nad płomieniem świecy...
Jakie bylo moje zdziwienie gdy "miedź" zaczęła się palić
Okazało się że kolor "miedziany" drutu tworzy cienka warstwa tworzywa sztucznego. Po spaleniu tej warstwy drut miał kolor stalowy, a że nie chciał się okopcić nad świecą pomalowałem go czarną farbką akrylową. Co by jej nie przyszło do głowy, żeby zakleić oczka łańcucha - po zanurzeniu go w farbie złapałem za oba końce pensetami, na biurko położyłem kartkę A4 i zacząłem mocno dmuchać - farbka pięknie zabarwiła kartkę, a żadne oczko nie było zaklejone. Polecam ten sposób - chcąc pomalować łańcuch pędzelkiem musiałbym się męczyć co najmniej 15 minut... Efekty będzie można zobaczyć na najbliższych zdjęciach, ponieważ łańcuchy kotwiczne już są zamocowane na windzie kotwicznej - dziś wieczorkiem zamontuję je w kluzach i może dorobię kotwice...

Każdy łańcuch składa się z 32 pojedynczych ogniwek.

Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
14-06-05 18:49  Re: ORP Burza MM 12/84 - relacja z budowy
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Wyciągam tą małą relację z głębin forum na wierzch żeby pokazać nowe zdjęcia które zrobiłem dziś w pracy:






Zdjęcia przedstawiają już prawie skończony model - zostało tylko olinowanie, śruby i zawieszenie łodzi ratunkowych na tych Haczykach (nie znam nazewnictwa fachowego tych części) :)

Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
14-06-05 21:01  Re: ORP Burza MM 12/84 - relacja z budowy
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Szanowny Kolego . Śledzę budowę tego modelu już od dobrych kilku miesięcy. Postępy widać . Najlepszym przykładem są lokaty zdobywane na konkursach. Ten model mimo ,że upłynęło sporo lat od jego wydania ma coś w sobie , a Ty swoją pracą udowodniłeś ,że ze starego M.M. można zrobić fajny model.

Pt-47

 
14-06-05 21:13  Re: ORP Burza MM 12/84 - relacja z budowy
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Oj... Pt-47... Nie cukruj :)
Lokaty na konkursach ;-)
Zawsze ostatnie miejsce :)
To jest to :)
Zobaczę co będzie jak model będzie skończony - jeśli na jakimś konkursie nie zajmie miejsca ostatniego, to znaczy że się opłaciło sklejanie :)

Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
14-06-05 21:32  Re: ORP Burza MM 12/84 - relacja z budowy
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Jak powiadają ostatni będą pierwszymi. Przed Tobą Kielce i Krasnystaw.

Pt-47

 
14-06-05 22:58  Re: ORP Burza MM 12/84 - relacja z budowy
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Wydało się, Kopajt robi modele tylko na konkursy. I narzeka. Tylko ostatnie miejsca. Najpierw go skończ,a na pewno nie będziesz ostatni. Wiem, bo widzę ten model nader często, a bardzo dokładnie mu się przyjrzałem jak go miałem tydzień w domu. Nie marudź.
Wiem, że dałeś ciała, bo pomost nawigacyjny jest bez wyposażenia, ale bez tego da się żyć ;-). Nie dramatyzuj. Sklejaj. Dla siebie i dla innych też.

KMH Sokół Radom

 
15-06-05 06:29  Re: ORP Burza MM 12/84 - relacja z budowy
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Model jest SUPER. Sam widzialem kilka razy!!Czekamy jak bedzie skonczony!!I napewno lokaty sie polepsza!!

Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024