FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
17-02-05 15:49  Re: Typhoon - przerysowywanie - przeprosiny
Roman 



 - 1

Problem chyba nie w tym ze przerysowanie bylo na necie, a raczej w ekonomicznych rachunkach wydawnictwa. Ten sam model jeszcze raz, w normalnym MMskim nakladzie ... Zreszta nie wiem.
Arek - tak, to MS 406 na motywach:)
Nawiasem mowiac, to sie "sentymentalnie pomylilem" - mialem przerysowac Dewotine:(
Takie podobne, a pamiec juz nie ta.

 
17-02-05 16:34  Re: Typhoon - przerysowywanie - przeprosiny
TAGEZ222   

Współczuję kawał dobrej roboty i......trzeba czekać powiedzmy do 2050 roku na wygaśnięcie praw autorskich
Druga opcja bankrutuje MM (ŻARTUJĘ OBY TO NIGDY NIE NASTĄPIŁO ,MAJĄ WYDAWAĆ DO KONCA ŚWIATA I 2 DNI DŁUŻEJ)
Co do praw autorskich jeżeli autor modelu sprzedał model wydawnictwu to mógł i to samo zrobić z prawami do konkretnego modelu . więc w tym przypadku ściga cię MM a Pan Słowik może to zrobić za ich zgodą (znając stanowisko redakcji w tych sprawach miałbyś parę lat spokoju) węgierska strona ze skanami świeci przykładem??
W tej sprawie wtrącę swoje12 groszy
Robiłem (myślę że jeszcz nie skonczyłem) dla FLY MODEL modele odrzutowców parę ich było +/-.
W tamtym okresie projektowało się papierem milimetrowym ,rapitografem i innymi narzędziami .Powiększało się dany model i zaczynając od przekrojów wregowych projektowało się cały model .
Wręgi rysowało się na podstawie planów i rozwijałem na ich podstawie poszycie danego segmentu . Położenie, kształty i wzajemne odległości między wręgami zależało od autora projektu .To samo dotyczyło siatek elementów poszycia ,szkrzydeł i wszelkich lini podziału dalej elementy uzbrojenia podwozia itd.
Zawsze występował bład powiększenia na xero te same plany zrobione na 2 różnych kopiarkach minimalnie się rożniły
Do czego zmierzam jeżeli są 2 modele tego samego samolotu w dwóch róznych wydawnictwach i opracowanych przez innych autorów powinny się różnić ??
Tak opracowałem model został wydany i trafia do sprzedazy .
Po pewnym okresie model tego samego samolotu ukazuje się w firmie (XY) i lekkie zdziwienie kształty wielu podstawowych elementów są identyczne (kształt ,linie podziału) wiem bo mam rysunki i kalki z elementami do prawie wszystkich modeli , więc co jest grane telepatia czy szpiegostwo modelarskie?
Jest na to wytłumaczenie.....................................................
Nie wymieniam żadnych nazw bo sprawa jest dawno nieaktualna , ale .....
Była też sprawa ze z kolei ja skopiowałem inny model który się ukazał ,onego nie widziałem do tej pory (jedynie gdzieś okładkę)
Podsumowując prawa autorskie zależą od punktu sie..... jeżeli nie zaszkodzą to mogą pomóc. Jeżeli MM zacznie wydawać modele na wysokim poziomie wtedy nikomu nie opłaci się poprawiać dobrze wydanego modelu .
Konczę ten przydługi wątek bo zaczynają boleć łapki od stukania.
.

Karton na wieki.

 
17-02-05 17:11  Re: Typhoon - przerysowywanie - przeprosiny
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

To że Typhoon był w necie nie zmienia faktu, że i tak warto go wznowić via MM.
Tak się składa że mam jeden egzemplarz modelu i muszę stwierdzić, że jest to model świetnie opracowany - ukłony w stronę projektantów - oraz beznadziejnie wydany - jak na dzisiejsze standarty - przesunięcia kolorów, pożółkły karton, łamliwy itd.

Dexter zwiesił głowe i Typhoona via MM nie będzie !!!
Widać zwyczaj zarzynania kury, która znosi złote jaja króluje.

A tym czasem prawdziwe łobuzy chodzą po ulicy i np. łamią lusterko w moim samochodzie i tym nikt się nie iteresuje - bo biedna znerwicowana młodzież musi gdzieś odreagować...

Żenujące...

mimo wszystko wierzę, że Dexter zaprojektuje jeszcze wiele świetnych modeli od podstaw - ciekawe czy będzie je wtedy publikował via MM...?

Jedyne uzasadnienie dla MM-a jest takie, że Typhoon zostanie wkrótce wznowiony - inaczej przestaję poważnie traktować to czasopismo.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

Post zmieniony (17-02-05 17:23)

 
17-02-05 17:56  Re: Typhoon - przerysowywanie - przeprosiny
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Bo wychodząc z tych samych założeń i stosując to samo rozumowanie dochodzi sie do tych samych wniosków :)

Pozdrawiam

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
17-02-05 23:55  Re: Typhoon - przerysowywanie - przeprosiny
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Marek - ta kalka to nie byl przypadkiem Canson? Ja w swojej krotkiej karierze "projektanta" tez z niej korzystalem :)

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
25-02-05 10:06  Re: Typhoon - przerysowywanie - przeprosiny
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Rany, Tad tą czajkę wszyscy zainteresowani już mają.



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
25-02-05 12:20  Re: Typhoon - przerysowywanie - przeprosiny
PawełG   


tad napisał:

>(...)Ja niczego nie sprzedaję, niczego nie ukradłem -
> posiadam przerysowaną Czajkę - a to nie jest już ten sam model
> co w MM. Na dodatek uzyskany za free z netu.
>

:-))))))))))))))

 
25-02-05 12:32  Re: Typhoon - przerysowywanie - przeprosiny
PawełG   

Marku - nie wiem czy warto tłumaczyć to kolejny raz, dla niektórych po prostu obca jest sztuka czytania ze zrozumieniem.

Pozdrawiam

 
25-02-05 12:41  Re: Typhoon - przerysowywanie - przeprosiny
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

tad napisał:

> posiadam przerysowaną Czajkę - a to nie jest już ten
> sam model co w MM. Na dodatek uzyskany za free z netu.

Przeczysz sam sobie. Może jest za free ale kradziony.

tad napisał:

> Kurczak - jeśli Ci coś wadzi, to prostu nie zabieraj głosu

A co, zabronisz mi? Jak mi coś wadzi to o tym piszę.



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
25-02-05 12:52  Re: Typhoon - przerysowywanie - przeprosiny
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Sprzedam flotę desantową - nowe przerysowanie w wersji elektronicznej 10 PLNów sztuka :P

Ręce opadają.



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024