FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
21-02-05 22:15  [Galeria] Powrót do papiórnictwa – Fw 190 A-8
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Dzień dobry wieczór.

Po bardzo dłuuuugiej przerwie w sklejaniu papiórków udało mi się wreszcie wygospodarować trochę wolnego czasu (zaległy urlopik z zeszłego roku :-), który to postanowiłem wykorzystać aby nieco pomieszkać, doprowadzić zapuszczone mieszkanie do stanu względnej używalności i tzw. „zacieśnianie związków rodzinnych”. Natomiast pozostałą cząstkę czasu postanowiłem wykorzystać na sklejenie jakiegoś papierzaka ;-)
Postanowiłem skleić coś w standardzie, problemem natomiast był wybór obiektu, ponieważ moje zbiory makulatury są słusznych rozmiarów. Z uwagi na to, że nie jestem Modelarzem a jedynie sklejaczem model musiał być po pierwsze sklejalny, do tego niewielki i względnie prosty, abym mógł zobaczyć efekty pracy przed powrotem na ziemię z urlopowej idylli :-) W końcu, aby uzupełnić kolekcję fokewulfów (mam już D-9 i Ta 152) zdecydowałem się na Fw-190 Halińskiego.
Na dwóch poniższych fotkach możecie zobaczyć efekty moich zmagań.

P.S. Info dla Michała: figurka już rozpoczęła podróż do Żagania, za jakieś dwa dni powinna zostać z powodzeniem zdesantowana.

Pozdrawiam,
Wakamij

 
21-02-05 22:17  Re: Powrót do papiórnictwa – Fw 190 A-8
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
A tutaj możecie obejrzeć kilka zbliżeń – ogon, maska silnika i śmigło. Zdjęcia nie są najlepszej jakości, ale niestety właśnie się przekonałem, że lustrzanki nie mają funkcji makro... Jak się chce mieć takie bajery, to należy nabyć odrębny obiektyw... Carramba ;-)

Kilka słów o modelu. Postanowiłem sobie trochę poszaleć (ale naprawdę tylko trochę), więc w kilku miejscach to i owo wytłoczyłem, wyciąłem żaluzje za rurami wydechowymi i trochę pobawiłem się z powierzchniami sterowymi tak, że widoczne jest na nich charakterystyczne „ożebrowanie”.

Cały model polakierowałem jeszcze przed sklejeniem, co zabezpieczyło karton przed późniejszymi uszkodzeniami. Do klejenia wykorzystałem cztery kleje – „wikolowaty” UHU Coll express jako klej podstawowy, cjanoakrylowy Super Attak do wszelkich szablonów i wzmocnienia łączonych segmentów, Butaprenopodobny UHU Power do skrzydeł i wreszcie „niewiadomodoczegopodobny” UHU klej uniwersalny do kabinki. Ten zestaw bardzo przypadł mi do gustu i będę już zawsze go stosować. Tak na marginesie wykorzystanie „butaprenoida” jako kleju podstawowego to pomysł Juniora II...
Retusz w całości wykonałem akrylami Pactra i Tamiya – wyszło trochę drogo, ale za to jaka wygoda...
Większość części wyciąłem nożykiem modelarskim a następnie pościnałęm krawędzie żyletką. Takiemu traktowani poddałem wszystkie stykające się ze sobą krawędzie, a efekt moim zdaniem jest bardzo dobry.

Muszę jeszcze dodać, że w tym modelu rzeczywiście wszystko do siebie pasuje, a ewentualne błędy to tylko i wyłącznie zasługa drewnianych łap modelarza (na przykład zupełnie nie wyszły mi końcówki skrzydeł, ale nie chciało mi się już tego poprawiać, tak więc zostało to byle jak zamaskowane). Oczywiście nie wszystko w tym modelu przypadło mi do gustu – fatalnie rozwiązane jest mocowanie (a właściwie jego brak) podwozia głównego, a niektóre elementy są zbyt „porozcinane”. Łatwiej było by je wytłoczyć niż łączyć a potem maskować kilka-kilkanaście rozcięć...
No i jeszcze jedna sprawa – koła z GPM są bardzo ładnie wytoczone, ale niestety kółko ogonowe jest dużo za duże... Zauważyłem to trochę za późno, aby coś zmianić... Na przyszłość będę uważać.

Pozdrawiam,
Wakamij

 
21-02-05 22:52  Re: Powrót do papiórnictwa – Fw 190 A-8
Grzesiek_-_ 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jestem pod wrażeniem..... Oby tak dalej!!!

 
21-02-05 22:52  Re: Powrót do papiórnictwa – Fw 190 A-8
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Świetny powrót Wakamij, jak zawsze miło ogląda się Twoje modele :)
Poprostu Foczka jak się patrzy.

 
21-02-05 22:53  Re: Powrót do papiórnictwa – Fw 190 A-8
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Elegancki modelik, jestem pod wrażeniem. Jakiego lakieru użyłeś?

 
21-02-05 22:59  Re: Powrót do papiórnictwa – Fw 190 A-8
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Lakier - matowy Humbrol nr 49, malowany (a raczej wcierany) za pomocą grubego pędzla.

Pozdrawiam,
Wakamij

 
21-02-05 23:19  Re: Powrót do papiórnictwa – Fw 190 A-8
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Piękne sklejenie i piękne lakierowanie. Super robota. Chylę czoła.

 
22-02-05 00:41  Re: Powrót do papiórnictwa – Fw 190 A-8
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

czy moglbym prosic kilka fotek wneki podwozia glownego ... wlasnie koncze foke i zatrzymalem sie na tym etapie budowy ... dziekuje z gory i pozdrawiam !

Pozdrawiam !

 
22-02-05 07:57  Re: Powrót do papiórnictwa – Fw 190 A-8
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hurrrrrrrraaa! Wakamij wrócił! Sorry za offtopic, ale sie bardzo cieszę :-)

 
22-02-05 08:15  Re: Powrót do papiórnictwa – Fw 190 A-8
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Gratuluję! Pięknie! Też mam prośbę o fotkę "foczego" brzusia.


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024