FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
20-02-05 10:32  Heinkel He-219 A-2 Uhu KA7/96
ttron   

Chciałem sie dowiedzieć czy miał ktoś do czynienia z Henklem He-219 A-2 UHU z kartonowego Arsenał 7/96. Proszę o podzielenie sie uwagami na temat budowy. Czy zawiera on jakieś błędy na które musze uważac. A moze ktoś ma fotki gotowego modelu??. prosze o wpisy..Pozdrawiam ttron

 
20-02-05 11:33  Re: Heinkel He-219 A-2 Uhu KA7/96
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Fotki gotowego masz tu: http://kartonbau.de/thread.php?threadid=1602&boardid=18&sid=.

Poza tym na <www.kartonbau.de> była chyba też relacja, wejdź tam i poszukaj. Powodzenia! :)

 
20-02-05 14:51  Re: Heinkel He-219 A-2 Uhu KA7/96
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Skleiłem ten model. Fotek z braku aparatu nie posiadam. Ogólnie wszystko jest w porządku, części pasują, ale czasem trzeba coś przeszlifować i spasować. Przód wymaga solidnego dociążenia, bo inaczej model stoi na ogonie. Szczególnej uwagi wymaga kolejność montażu poszczególnych elementów - nie jest ona nigdzie wyszczególniona i można pogubić trochę elementów w ten sposób. Rysunki także nie zawsze stanowią dobra podpowiedź co i gdzie przykleić i jest ich trochę mało. Ze względu na okrętowy szkielet kadłuba trzeba mocno uważać, żeby się nie skręcił (ja musiałem oklejać dwa razy). U mnie nieco za długia (chyba) wyszła goleń podwozia przedniego.
Model po sklejeniu prezentuje sie naprawdę dobrze, jest efektowny, ale pracochłonny. Ma słuszne rozmiary i ciekawy kamuflaż. Według mnie warto go zrobić.
Pzdr.

--------------------
W budowie: Lxd 2

 
20-02-05 20:42  Re: Heinkel He-219 A-2 Uhu KA7/96
ttron   

dzięki i czekam na więcej -------szkielet w budowie!!

jak na razie symetria zachowana.

mam pytanko czy przód kadłuba doklejaliscie po oklejeniu tylnej części segmentami czy najpierw cały szkielet posklejaliście a potem oklejanie????????



Post zmieniony (22-02-05 15:07)

 
21-02-05 10:45  Re: Heinkel He-219 A-2 Uhu KA7/96
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Skleja się bardzo dobrze. Wszystko jest spasowane. Ja tylko zmieniłem sposób klejenia kadłuba na 1 wręgę + pasek (tak sklejam wszystkie samoloty). Ponieważ papier kredowy jest dość cienki, boczne ściany kadłuba koło skrzydeł podkleiłem od wewnątrz tekturą 1mm odpowiednio profilowaną. Dodatkowo siatki skrzydeł podkleiłem brystolem odpowiednio pocieniając wręgi. W efekcie nic mi się nie powichrowało i nie powgniatało. Przy słusznych rozmiarach warto pokusić się o pdklejenie niektórych powierzchni dla wzmocnienia. Ale to już osobiste preferencje.

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024