FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
16-02-05 16:07  [Kosz][relacja?] Pzkpfw V ausf A (Pantera dla mniej wtajemniczonych)
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Cztery pierwsze skany Pantery którą męcze od maja 2004. Jakością nie grzeszą, ale mam nadzieję, że nabiore doświadczenia w edytowaniu obrazów i jakość będzie lepsza. :)




Post zmieniony (31-12-19 18:07)

 
16-02-05 17:14  Re: [relacja?] Pzkpfw V ausf A (Pantera dla mniej wtajemniczonych)
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

No prosze! Rewelacja! Trzymam kciuke za dalsze postępy. Swietnie ci idzie Jaka to skala?

Pozdrawiam

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
16-02-05 17:18  Re: [relacja?] Pzkpfw V ausf A (Pantera dla mniej wtajemniczonych)
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Skala 1:25. Prace stanęły bo mi sie modelik chwilowo znudził i teraz kleje mesera z MM. Meserka skończe niedługo to mam nadzieję, że prace ruszą.

 
17-02-05 09:22  Re: [relacja?] Pzkpfw V ausf A (Pantera dla mniej wtajemniczonych)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Z czego robiłeś zimmerit? Wygląda bardzo dobrze!

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
17-02-05 09:39  Re: [relacja?] Pzkpfw V ausf A (Pantera dla mniej wtajemniczonych)
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Zimmerit jest zrobiony z tekturki która jest zwykle przyczepiona z tyłu każdego bloku technicznego lub rysunkowego. Zaimpregnoałem sobie wstepnie taką tekturke mocno rozcieńczonym wikolem. Podzieliłem na mniejsze kawałki i zacząłem jakimś małym rylcem robić wgniecenia (tak mniej więcej robiłem co milimetr). Potem znów impregnacja też mocno rozcieńczonym wikolem aby się kształt zaczhował. Po drugiej impregnacji dla własnej wygody podklejałem taki arkusik zimmeritu papierem milimetrowym albo kartką z zeszytu szkolnego w kratke i wycinałem kosteczki 5x5 mm. Potem już tylko to przykleić, pomalować i gotowe.

 
17-02-05 17:11  Re: [relacja?] Pzkpfw V ausf A (Pantera dla mniej wtajemniczonych)
Paulus 

 

Moglbys podac jakimi farbami malowales oraz podac ich numery?
Pozdr

P

GG 1627257

 
17-02-05 17:58  Re: [relacja?] Pzkpfw V ausf A (Pantera dla mniej wtajemniczonych)
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Farby humbrola, numerki to:
93 - cały trn piaskowy czy jak mu tam, matowy
86 - oliwkowo zielony też mat
160 - nie mam pojęcia jak się ten kolor nazywa, też mat
do tego 33 - czarny matt jako bandaże kół
53 - do malowania gąsienic (to chyba był gun metal)
191 - to ten srebrny na gąsienicach.
Humbrola 93 potraktowałem jednocześnie jako podkład na całym kadłubie
Cętki to już w zależności jaki był kolor tła, generalnie nie mieszałem kolorów aby uzyskać jakies pośrednie kolory dla cętek. Wnetrza brak więc ma kolor papieru :). Kamuflarz górnej płyty jeszcze sie troche zmieni, szczególnie że płyta nadz przedziałem silnika jest na razie tylko w jednym kolorze (93). Planuje też zwiększyć ilość cętek na kadłubie bo na wieży wyszły mi gęściej i chyba troche głupio by to wyglądało.

Pozdro.

 
18-02-05 07:52  Re: [relacja?] Pzkpfw V ausf A (Pantera dla mniej wtajemniczonych)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Chyba lepiej będzie zamalować niektóre cętki na wieży. Te na kadłubie wyglądają OK.
Bardzo ładnie Ci to wychodzi, a wiem jaki ciężki jest to model.
Z czego sklejasz ten model?
Czy to jakieś własne opracowanie, czy to te, które kiedyś było dostępne na necie?

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
18-02-05 08:02  Re: [relacja?] Pzkpfw V ausf A (Pantera dla mniej wtajemniczonych)
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

To jest ten sam model co był kiedyś na necie.

Dwa ujęcia wieży i jażma:

jażmo dół i góra:


Pozdro.



Post zmieniony (13-04-05 19:44)

 
17-03-05 18:42  Re: [relacja?] Pzkpfw V ausf A (Pantera dla mniej wtajemniczonych)
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Skanik lufy:


Niestety coś mi sie porobiło z oliwkowozieloną farbą i z matowej zrobił sie połysk. Pomóżcie (jeśli wiecie jak z powrotem z niej zrobić macik).

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024