FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
11-02-05 15:42  Re: [warsztat] pytanie do użytkowników Hermolu
Zielony   

Ja też preferuje rzeczony klej tylko zaniepokoiło mie to rozklejanie, ale może akuratnie przy tym modelu trafiła mi się jakaś felerna tubka.
Maciek

 
11-02-05 16:04  Re: [warsztat] pytanie do użytkowników Hermolu
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Przeterminowana tuba to niekoniecznie bo ja używam takiego sprzed kilku lat i nic. Najbardziej to się chyba starzeją CA - tak przynajmniej mi nie chciały kleić. Ni chybi coś do bani z tą tubką.

 
11-02-05 19:07  Re: [warsztat] pytanie do użytkowników Hermolu
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Chyba koledzy mają rację,felerna partia kleju ci się trafiła.Mój model Tatry z gpm już stoi cztery lata i nic mu nie jest.A zły klej może doprowadzić do furii.Skejałem kiedyś drezynę pancerną z gpm-u.Do gotowego modelu na torach zostało mi przykleić tylko daszki nad włazami wejściowymi.Kupiłem super glue w kiosku no i zaczęło się.Co przykleiłem to za chwilę odpadło.Finał był taki że model dostał pięścią z góry i rozpadł się na drobne. Ocalały tylko wózki jezdne,wieża itory.

 
12-02-05 10:49  Re: [warsztat] pytanie do użytkowników Hermolu
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Ja też uzywam do klejenia moich pływadeł w 90% Hermolu i wszystko jest ok.

Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
12-02-05 12:48  Re: [warsztat] pytanie do użytkowników Hermolu
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam!
Ja tez nie narzekam na Hermola...kleje nim swoje modele.
Moj Tiger z MM ma 3 lata i zadnch problemow.
Jedyna wada tego kleju jest to ze robia sie "nitki", ktore troche przeszkadzaja w budowie.
Trzeba potem je usawac z modelu...

Pozdrawiam!!!

 
13-02-05 23:04  Re: [warsztat] pytanie do użytkowników Hermolu
Kolniak 

 - 3

Zestaw Hermol + Wikolowate niepodzielnie u mnie króluje od kilkunastu lat. Sklejki potraktowane hermolem nie rozłażą się same z siebie - moje modele miewają po te naście lat i przechodzą renowację jedynie w miejscach uszkodzeń mechanicznych. Najprawdopodobniej więc miałeś rzeczywiście felerną tubkę.

Zapomniałem, że "rozchodzić się" to mogą spoiny narażone na naprężenia, ale to wynika z właściwości kleju. Hermol jest elastyczny i nie należy nim przyklejać np. goleni podwozia w samolotach, bo narażone na ustawiczne naciski rozjadą się. Niestety ten błąd już przetestowałem. Ale pomimo zmiany położenia, nawet w tych zdeformowanych punktach nie rozklejały mi się części.

Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
14-02-05 10:07  Re: [warsztat] pytanie do użytkowników Hermolu
Zielony   

Ten myk z rozjeżdżającymi się goleniami mam już przerobiony - teraz do takich łączeń stosuje Cyjanopan do połączeń elastycznych i jest git. Wracając do Hermolu - wszystko wskazuje na to że trafiłem na felerną partię kleju - dobrze, że tylko ten jeden model ale widzę, że rozłazi się w coraz to innych miejscach no cóż pech....
Dzięki wszystkim za odpowiedź

 
14-02-05 21:02  Re: [warsztat] pytanie do użytkowników Hermolu
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Aj moment !
Tylko o który Hermol chodzi ? - w ub.r. widziałem w sklepie modelarskim podróbę tego kleju o tej samej nazwie , jakiejś firmy ze Śląska, był bez atestu, nadający się tylko dla wąchaczy, wystarczyło tylko dwa wdechy aby posadzka tańczyła pod nogami-bo takiego dawał czadu.

Pozdrawiam !

 
14-02-05 21:36  Re: [warsztat] pytanie do użytkowników Hermolu
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Hermol orginalny to tylko niebieska tubka z LIBELLI.

 
15-02-05 10:09  Re: [warsztat] pytanie do użytkowników Hermolu
Zielony   

Takiego właśnie używam - niebieski produkowany przez Libellę, jednakowoż i w oryginale trafia się czasem jakiś bubel.. Mam nadzieję, że tylko ten jeden model, może zresztą całkiem się nie rozklei...
Maciek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024