FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
03-02-05 13:23  Re: Propozycja dotycząca małego projektu grupowego w pancerce?
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Wbrew pozorom nie jest taka zła. Można się przyczepić do koloru, ale jakość opracowania odpowiada Panterze z GPM. I jest pole do popisu dla malujących. Jeśli miałoby do czegoś dojść (niezależnie od modelu) to ja piszę się na sklejanie w standarcie z ewentualnym uplastycznieniem pewnych elementów.

 
03-02-05 13:26  Re: Propozycja dotycząca małego projektu grupowego w pancerce?
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Kolego Mariuszu! Ja chętnie spróbowałbym bo Twój pomysł niewątpliwie jest znakomity i ma bardzo wiele zalet, o których napisałeś, jednak dostrzegam także parę istotnych problemów, jakie mogą wystąpić i poważnie zakłócić tryb realizacji projektu.

1.Czas pracy nad modelem-każdy z nas ma go tak diametralnie różnie rozłożony i trudny do przewidzenia co wynika z obowiązków rodzinno-zawodowych oraz innych niewymiernych spraw np. nastrój, chęć do klejenia itp., że rozbieżności w postępach prac są trudne do oszacowania.

2.Mamy rozpoczęte już prace nad innymi modelami ,ja( akurat z bólami -bo praca monotonna )wytłaczam gąsiennice do KW-1, KW-2 oraz L6/40 gdyż już zbyt długo stoją ukończone i tylko straszą białymi paskami gąsiennic; oraz zawiesiłem budowę układu jezdnego M11/39 żeby skończyć z w/w modelami.

3. Zróżnicowanie naszych kolekcji i chęci co w danym momencie chcielibyśmy zrobić.[ja aktualnie myślę i przymierzam się do uzupełnienia swojej kolekcji radzieckich T (28,34,35,38, 70,54) o kolejne T np. 27, 50 lub100-ten ostatni najbardziej prawdopodobny bo duży]

To najważniejsze watpliwości, jakie mi się nasunęły, ale gdyby byłoby możliwe stworzenie jakiegoś dobrego konsensusu to jestem za.

Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
03-02-05 16:44  Re: Propozycja dotycząca małego projektu grupowego w pancerce?
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

I tu właśnie jest ból. Ja najchętniej zrobiłbym sobie KW, w ostateczności Tigera II. Ale ilu chętnych się znajdzie?
Mówiąc o jagdpantherze myślałem raczej o projekcie Pantery i podciągnięciu jej pod to. Robiłbym oczywiście od podstaw, co najwyżej bazując na Panterze, która była kiedyś dostępna z netu. Nie ukrywam, że wolałbym któryś z wcześniej proponowanych.

Co do twoich argumentów Sławku, zdjaję sobie sprawę z tych problemów. Rzucając taki temat, ze znakiem zapytania, liczyłem, że może znajdą się 1-4 osoby , które byłyby tymi pojazdami zainteresowane. Robienie jakiegoś giganta w stylu "Wszyscy Pancerni Konradusowcy Sklejają...." mija się z celem.
Ale już nawet w 2-3 osoby robić ten sam pojazd już byłoby ciekawie.
Nad 20 osobowym projektem nikt nie zapanuje. I tak chyba jakąś relację trzeba by robić w oddzielnych wątkach, zaznaczając tylko w tytule np.: [Projekt TYGRYS II]...............
W innym wypadku to chyba pozajączkowałoby się które koło do którego czołgu:)))
Wymiana informacji i tak byłaby bezproblemowa.

Ja w sumie rzuciłem taki temat w momencie kończenia modelu. Nie każdy chce to samo w tym samym czasie.

Przemek W - mówiłeś o Tigerze II z GPM. Ciekawy pomysł. Ja myślę o Tigerze II z wieżą produkcyjną (Henshla), GPM ma wieżę Porshe. Robiłbym od podstaw.

Mała Mi - ja też kleję bardzo wolno. Jak już wcześniej pisałem 6-12 miesięcy/model. Nie dawałbym terminu końca projektu. Po co? To nie zamówienie, a zabawa. Jak wyjdzie tak będzie. A jak nie wyjdzie to też dobrze.

Demon, a może jednak Tiger II. Wyraźnego sprzeciwu nie było :))))))

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
03-02-05 17:02  Re: Propozycja dotycząca małego projektu grupowego w pancerce?
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Na Kv to bym się pisał, zacząć mógłbym najwczesniej za miesiąc, dwa. Mam teraz pare projektów do skończenia a potem i tak planowałem jakiś radziecki czołg. Robiłbym prawdopodobnie od podstaw lub przerabiając MM. Edytowanie grafiki nie jest moją mocna stroną, więc wszystko będe robić ręcznie przy użyciu ołowka linijki i cyrkla.

Pozdrawiam

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
03-02-05 17:53  Re: Propozycja dotycząca małego projektu grupowego w pancerce?
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Panowie, to niech może któryś z Was cos narysuje i roześle chętnym do udziału w projekcie? Coś w miarę szybkiego i niespecjalnie oklepanego, jakis TK-3, czy cos w tym stylu :)

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

Post zmieniony (03-02-05 20:28)

 
03-02-05 18:05  Re: Propozycja dotycząca małego projektu grupowego w pancerce?
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Ja również mam KW-1 z MM i wiem że i tak wymaga malowanie i dorabiania części bo jest raz że ubogi (w tym opracowaniu), dwa z przodu jest za krótki pancerz. Mógłbym się pisać na coś takiego. Zdjęcia może od czasu do czasu bym jakieś zdołał zamieścić (brak aparatu).

4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
03-02-05 18:27  Re: Propozycja dotycząca małego projektu grupowego w pancerce?
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jagdpanther do bardzo fajny pomysł (szczególnie że mam teraz na tapecie panterę :)). Niestety do projektu nie mam jak dołączyć bo cyfraka nie mam. Czas klejenia modelu mam podobny do waszego :).

 
03-02-05 21:10  Re: Propozycja dotycząca małego projektu grupowego w pancerce?
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Ja moge kleić Tygrysa I II (wieża nie ma znaczenia) oraz Pantere i Bergepanther
A można by przekabaciś tego projektu na coś w stylu [Front taki a siaki] i wtedy kady by kleił model jaki ma, pod warunkiem ze jest z tego frontu

 
03-02-05 21:11  Re: Propozycja dotycząca małego projektu grupowego w pancerce?
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

QN ten pomysl z wieza Henshla jest niezly...ale mi bardziej podoba sie Porshego :)
Osobiscie jeszcze nie kleilem niczego od podstaw i mialbym duze problemy...
Nawet nie wiem skad by dorwac plany takiej wieży...

 
03-02-05 21:13  Re: Propozycja dotycząca małego projektu grupowego w pancerce?
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

ja kiedyś sobie takową rozrysowałem na milimetrowym ale to było kiedyś i już nie ma

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024