FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
03-02-05 11:07  Propozycja dotycząca małego projektu grupowego w pancerce?
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Przeglądam forumy i tak wpadło mi w oko, że pojawiają się mimowolnie po 2-3 relacje dotyczące tego samego modelu. Projekty grupowe są dosyć popularne w plastikach.
Właśnie kończę swojego T-34 i rozglądam się za czymś nowym w pancerce.
Na razie biorę pod uwagę Tigera II lub KW-1, ale inne propozycje są równei mile widziane (ale ja ograniczam się tylko do WW II).
Gdyby znaleźli się chętni, to może równolegle można by zacząć coś robić i wrzucić to do 1 lub kilku równoległych wątków o tym samym (podobnym?) temacie.

Żeby nie rozmywać tematu projektu grupowego proponowałbym takie zasady:
1. projekt dotyczyłby tylko i wyłącznie 1 typu pojazdu;
2. dozwolone dowolne opracowania (również od podstaw);
3. dozwolone modele w standardzie i waloryzowane;
4. dozwolone różne wersje pojazdu (ale w ramach jednego rodzaju np. dozwolone wersje Pz III od A do L, ale już nie Stug-i, choć nie koniecznie);
5. W miarę możliwości jedna skala - proponowałbym 1:25.

Taki projekt pozwoliłby na bieżącą wymianę informacji na temat metod wykonywania modeli, ich historii. Można byłoby powymieniać się dostępnymi materiałami, dokumentacją, dodatkami.
Można byłoby np. porównać wykonywanie kadłubów metodą tradycyjną ze szkieletem i łączenie płyt tak jak w prawdziwym pojeździe. Można byłoby porównać różne sposoby robienia gąsiennic, kół, elementów dodatkowych, waloryzowania, robienia detali (nity, śruby, spawy, odlewy, elementy nierozwijalne). W standardzie retusze, impregnacje kartonu itp. Modele z wnętrzem i bez. Poza tym różnorodność malowań, stopni trudności - początkujący mile widziani. Nie ograniczałoby się to do walorki czy standardu - dowolność preferencji.

Miło byłoby zobaczyć jak to robią inni, spytać się jak coś zrobić, podpatrzeć patenty.

Gdyby znaleźli się chętni to można byłoby przyjąć jakąś datę do kiedy składamy deklaracje, wybrać model (zdaję sobie sprawę, że musiałby być to jakiś, którego nie mamy sklejonego w kolekcji) i naprzód.

Proszę potraktować to jako badanie rynku i zapotrzebowania na taki temat.

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (03-02-05 11:12)

 
03-02-05 11:29  Re: Propozycja dotycząca małego projektu grupowego w pancerce?
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Fajny pomysł, gorzej (IMO) będzie z jego realizacją. a osobiście na kiedyś tam w przyszłości palnuję Tigera II, ale na taki projekt nie pisałbym bym się z kilku względów.
1. nie mam dostępu do cyfraka żeby dokumentować postępy
2. czas klejenia przeze mnie modeli jest znaczny i sprawozdanie byłoby raczej nudnawe.
Natomiast bardzo chętnie bym takie łączone relacje pooglądałi właśnieporównał różne metody wykonywania tych samych elementów.

 
03-02-05 11:32  Re: Propozycja dotycząca małego projektu grupowego w pancerce?
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam!
Ja z checia skleil bym Tigera II z GPM...

 
03-02-05 11:45  Re: Propozycja dotycząca małego projektu grupowego w pancerce?
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Tiger II jest równiez w strefie moich zainteresowań. Ale objawy mam podobne co Demon (z wyjątkiem braku cyfrówki - tę akurat posiadam), tzn. kleje bardzo długo i w dodatku nieregularnie. Ale - nie mówie nie, tylko termin musialby byc jakis rozsądny (2010? :o)))
Mala Mi

It'll End In Tears

 
03-02-05 12:27  Re: Propozycja dotycząca małego projektu grupowego w pancerce?
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ja też model robię około roku :)
Relację można byłoby też przez rok pociągnąć. Myślę, że wpisy co jakiś czas pojawiałyby się. Takie coś to z definicji nie byłoby szybkościowe.
Ze zdjęciami faktycznie jest mały problem, bo ja jak narazie mogę tylko małe elementy pokazywać (zdjęcia robione skanerem).
Poza tym nawet gdyby zebrało się 4-5 osób to już byłby sukces.

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
03-02-05 12:31  Re: Propozycja dotycząca małego projektu grupowego w pancerce?
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

A moze PzKpfw V Panther ausf. G od Hala??? : )

 
03-02-05 13:04  Re: Propozycja dotycząca małego projektu grupowego w pancerce?
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Ja moge słuzyć dokumentacją dla osób które będa brać czynny udział w budowie

Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
03-02-05 13:06  Re: Propozycja dotycząca małego projektu grupowego w pancerce?
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Panterkę już mam, ale w ramach takiego projektu mógłbym sobie strzelić jakąś D lub Jagdpanther.
Może jakieś inne propozycje (Tiger II i KW nie są obligatoryjne - wszystko do negocjacji).

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
03-02-05 13:16  Re: Propozycja dotycząca małego projektu grupowego w pancerce?
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

***** chyba się zdecyduję jak tak zachwalacie : ) Tylko że nie teraz, na razie mam przestuj w klejeniu a muszę podokańczać stare projekty. Jeśli nie Kingtiger to może właśnie Jagdpanther? Tylko że niektórzy mogą mieć problem z jego dostaniem. Z kolei jeśli zebrało by sie kilka osób to relacja by żyła, bo każdy by co jaki czas rzucił. Muszę pomyśleć i musimy się zastanowić nad obiektem.

 
03-02-05 13:18  Re: Propozycja dotycząca małego projektu grupowego w pancerce?
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Hmm...Jagdpanthera jest fajna...ale trzeba by bylo chyba budowac od podstaw.
Jedyna jaka widzialem z kartonu wydal GPM kilka dobrych lat temu...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024