FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
29-01-05 18:41  Re: [nowość] Spitfire Mk. II Answer
igor   

fajnie wygląda :)

gg 3678666

 
30-01-05 22:03  Re: [nowość] Spitfire Mk. II Answer
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ale niestety ten egzeplarz z TH byl tak w orginale malowany. To nie blad.

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
31-01-05 08:21  Re: [nowość] Spitfire Mk. II Answer
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

eee...cały biały spód? Jak byś mógł coś więcej na ten temat w ramach ciekawostki przyrodniczej.... ;-)


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
31-01-05 09:06  Re: [nowość] Spitfire Mk. II Answer
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ten przejety egzeplarz est indian mial wlasnie wczesne biale malowanie "dna" kadluba. Tak mallowano wczesne wersje albo calkowicie na bialo albo black end witche czyli polowa na czarno polowa na bialo.

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
31-01-05 11:25  Re: [nowość] Spitfire Mk. II Answer
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Dzięki Wirtuozie ;-) Wcześniej myślałem, że to niedoróbka drukarska, a teraz wiadomo, że tak ma być.


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
31-01-05 12:09  Re: [nowość] Spitfire Mk. II Answer
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Chopin - ale tam (znaczy w modelu z TH) jest pas na kadłubie który powienien byc "sky" i litery kodowe chyba też a tymczasem wszystko to jest białe. Moim zdaniem to bubel drukarski.
Ale jeśli masz dowody na takie właśnie białe malowanie tamtego Spita to chętnie sie zapoznam.
PZDR. Mała Mi

It'll End In Tears

 
31-01-05 12:59  Re: [nowość] Spitfire Mk. II Answer
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Szkoda tylko, że wraz z poprawkami nie pomyślano o przyzwoitym rozwiązaniu konstrukcji statecznika pionowego wraz z końcówką kadłuba. To co jest to pomysł według mnie beznadziejny...
Ale ja się pewnie nie znam na samolotach.

MacGregor

 
02-02-05 12:20  Re: [nowość] Spitfire Mk. II Answer
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oznaczenia tarz sie zgadzaja. To nie bubel.
Dowody: TBiU, Barwa w lotnictwie polskim, Materialy z netu.

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

Post zmieniony (02-02-05 12:21)

 
02-02-05 12:37  Re: [nowość] Spitfire Mk. II Answer
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Chopin, a jakies konkrety? Może rzuc jakims linkiem, skanem z publikacje czy choćby nr i rocznikiem czasopisma. Naprawde mnie to interesuje. A Twoja odpowiedź jest trochę.... lakoniczna :)
W pierwszych wersjach Spitfire'a (i Hurricane'a) spody były w barwie aluminium, często uzupełniane o czarne skrzydlo (lewe) albo i czarne i biale. Dyzio ma takiego Hurrego na obrazku.
Mam taką publikacje "Godło i barwa w lotnictwie polskim" z Biblioteczki Skrzydlatej Polski - sprawdze czy nie ma w niej jeszcze jakichs informacji.
PZDR. serdecznie. Mała Mi
P.S. tu link do malowania wczesnego Spitfire'a http://www.ipmsstockholm.org/magazine/1999/11/stuff_eng_profile_74sqn1.htm

It'll End In Tears

 
02-02-05 13:25  Re: [nowość] Spitfire Mk. II Answer
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Postaram sie ale z dostepem do sieci kiepsko (w robocie szef patrzy na rece ; ) ). Narazie musisz uwierzyc na slowo. terz mnie to zaciekawilo po nabyciu tego spita z TH i dlatego trohe pobuszowalem. Niestety jestem w pracy i nic nie moge sprawdzic. : (
PS: Napewno jest wzmianka w "Godło i barwa w lotnictwie polskim" z Biblioteczki Skrzydlatej Polski

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

Post zmieniony (02-02-05 13:27)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024