FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 11Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
15-08-05 21:17  Re: Wicher 1:100(skrót relacji z KnW)
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Wygląda super! Ale nie mogę się oprzeć zadaniu tego pytania - czy tu nie jest już większość polistyrenu?

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
15-08-05 22:00  Re: Wicher 1:100(skrót relacji z KnW)
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Batonus! Masz sporo racji. Tak jak pisałem już wcześniej, niektóre elementy są i będą z polistyrenu, bo obrabianie drobnych i cienkich elementów z kartonu, np. tych, w których muszę zrobić maleńkie otworki, zabiera mi zbyt dużo czasu i cyjanoglutu ;-). Per saldo, elementów plastikowych jest bardzo niewiele tak wagowo jak i powierzchniowo, niewiem czy będzie to ułamek procenta (główna część wentylatorów, częściowo podpory w nadbudówce, ramka okien pomostu, szyny zrzutni bomb głębinowych, drobne elementy w kotwicach i kluzach kotwicznych). Najwięcej jest pianki budowlanej;-))
Ale za to nie korzystam z żadnych gotowych elementów drewnianych i fototrawionych, chociaż elementy fototrawione będą, ale też je sobie sam zrobię.

 
28-08-05 23:47  Re: Wicher 1:100(skrót relacji z KnW)
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Czekając na info o kolorze wnętrza pomostu, wykonałem ostatnie wzmocnienia i ruszułem z rufową nadbudówką. Wiem, że nie ma co za bardzo pokazywać ale daję te początki rozmyślnie, aby Batonus ;-)) uwierzył, że plastik to maleńki dodatek do papieru i cyjanogluta.


 
30-08-05 15:08  Re: Wicher 1:100(skrót relacji z KnW)
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli ;-)
Ja niewierny, dopiero teraz przejrzałem na oczy, zmilczę więc i nie zadaję więcej pytań...
Tylko z wywalonymi gałami przyglądam się i czekam na dalszy ciąg.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
30-08-05 16:12  Re: Wicher 1:100(skrót relacji z KnW)
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

(plastik na wzmocnienia?:)...a już miałem kompleksy;)...)

super modelik ...naprawdę super!:)

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
10-09-05 21:18  Re: Wicher 1:100(skrót relacji z KnW)
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Oto druga próba wykonania drzwi z żaluzjami w drzwiach tylnej nadbudówki. Wszystko jest z papieru nasączonego glutem. Malowanie wstępne.Zaprezentowany sposób jest niestety dość czasochłonny i męczący.


 
11-09-05 11:01  Re: Wicher 1:100(skrót relacji z KnW)
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Jestem pelen podziwu i uznania! Z wielka ciekawoscia czekam na dalsza czesc relacji i efekt koncowy!

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
18-09-05 21:42  Re: Wicher 1:100(skrót relacji z KnW)
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Kolejny etap prac przy nadbudówce rufowej.

 
19-09-05 08:55  Re: Wicher 1:100(skrót relacji z KnW)
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Pięknie, pięknie! Bardzo inspirująca relacja. Możesz nawet więcej fotek zamieszczać.

Pozdrawiam

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
19-09-05 13:48  Re: Wicher 1:100(skrót relacji z KnW)
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Mam pytanie , czym wykonujesz otwory na bulaje w tej nadbudówce ?? Tak wnioskuje że wykonujesz je po sklejeniu całego elementu i , jedno czy scianki nie będą za grube i jak pozbędziesz się wiórów po wierceniu wewnątrz , no chyba że osadzisz bulaj w otworze a nie od wewnątrz ale nie sądze bo do tego zrobiłeś otwory od spodu , generalnie chodzi mi oto czy nie łatwiej było by dziurawić przed sklejeniem ?

PS . nic nie komentuje , tylko podziwiam ..... :-D

--

Teoretyk ostatnio...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 11Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024