FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
23-01-05 22:25  Re: [nowość] gotowe boforsy i oerlikony na GPM
kermeet 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Przepraszam, może ktoś nie zrozumiał mojego ":D" To wcale nie znaczy, że skończyły się argumenty :-)

Po prostu zaczęła mnie bawić ta cała dyskusja i tyle. Ale na sympatycznie :-)

Myślę, że napisałem już wszystko i chyba nie ma sensu dyskutować dalej - nic nowego się nie wymyśli.

QŃ - podpisuję się pod Twoim postem obiema rękami. Na tym kończę i pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :-)

PS. Idę posklejać. Albo pooglądać, jak to robią inni. Jeszcze duuuuużo muszę się nauczyć.

 
23-01-05 22:45  Re: [nowość] gotowe boforsy i oerlikony na GPM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Eeeee, a ja tam myślę, że Pan Witold po prostu wyraził swoje zdanie, a że go ktoś nie rozumie?? To już nie problem piszącego, tylko czytającego.

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-01-05 07:52  Re: [nowość] gotowe boforsy i oerlikony na GPM
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Z wypowiedzi nie fair najbardziej spodobała mi się odpowiedż Juniora na prośbe o skany ;
-a taki ch** a nie skany !!!!!!!! :-)))))))))))))))))

Sorry ale strasznie mnie to rozbawiło :-))))))))))))


Teoretyk ostatnio...

 
24-01-05 09:12  Re: [nowość] gotowe boforsy i oerlikony na GPM
Jer-ry 

 

Wiecie,
zgadzam się z kermeetem, że postępu nie zatrzymamy.
I myślę sobie także, ze dlatego u nas tak sie rozwinęły kartonówki, ponieważ jesteśmy biednym społeczeństwem. Stosunkowo tanio jest wydać model kartonowy i stosunkowo tani jest on w sprzedaży w porównaniu np. z plastikiem.
A ponieważ w ciągu ostatnich kilkunastu lat poważnie się wszyscy wzbogacili (wystarczy porównać ile wynosiła przeciętna płaca w dolarach 15 lat temu i teraz), to i też zaczynamy coraz bardziej zbliżać się do ogólnoświatowego trendu - czyli plastików.
I może to jest bolesne, ale proporcje światowe modeli kartonowych do plastików są pewnie jak 1:100- nie mam pojęcia, strzelam, ale faktem jest że plastików jest DUUUZO więcej...
W tej chwili sytuacja jest taka, że coraz bardziej model kartonowy jest tylko bazą, do której można kupić setki dodatków drewniano, plastikowo, metalowych. Identycznie jest z plastikami.

Popatrzcie także na ceny - modele kartonowe kosztują obecnie tyle co plastiki (podobny rząd wielkości) - kiedyś było to nie do pomyślenia - argumentem za kartonami była zawsze cena.
Być może któregoś dnia, jakiś ...aliński czy G...M wypuści np. Groma z plastiku w 1:200 - do którego będą już i tak boforsy, relingi, maszty, szalupy itp blaszane...
I wiecie co?.. Jak będzie taki Grom z plastiku w 1:200, to pierwszy pobiegnę go kupić...

Dawniej modele były wykonywane z różnych materiałów - włącznie z kośćmi, drewnem, skórą, włóknami roślinnymi, itp - ogólnie z materiałów naturalnych... I pewnie dla tamtych modelarzy sprzed lat (kilkuset) użycie np. papieru było taką samą obrazą jak dla nas użycie blachy w kartonie...

przykład z innej beczki - moja babcia od zawsze używała do podłogi szmaty i na kolanach... Ja używam mopa - dla niej byłaby to obraza.-"Jak ja mogę iść na taką łatwiznę?- przecież się nawet nie schylam... " A to, że podłoga jest czysta....

pozdrawiam wszystkich "zgredów" i "awangardzistów"
stopy kleju w słoiku

 
24-01-05 09:24  Re: [nowość] gotowe boforsy i oerlikony na GPM
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Jer-ry tu nie oto chodzi , mopa nie nazywasz szmatą do podłogi tylko mopem , więc niech nikt takiej hybrydy nie nazywa modelem kartonowym , wszystko . Sam bym kupił Groma z plastiku najlepiej w 1/100 :-)


Teoretyk ostatnio...

 
24-01-05 13:39  Re: [nowość] gotowe boforsy i oerlikony na GPM
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Może wyjdę na ortodoksa, ale dla mnie MODEL KARTONOWY ma być maksymalnie z KARTONU, ponieważ jest to MODEL KARTONOWY. I tu się trzeba zastanowić na początku budowy: co chcę zbudować? MODEL powiedzmy Saratogi, czy MODEL KARTONOWY Saratogi. Plastik niech sobie kleją plastikowcy.
A co do podobieństwa elementów fototrawionych do kartonowych... Hm... Polonez jest bardzo podobny do Lancii Delty Integrale, zauważyliście?

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
24-01-05 13:45  Re: [nowość] gotowe boforsy i oerlikony na GPM
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Bijcie pianę, bijcie....
A miejsca na serwerze ubywa.

Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
24-01-05 14:50  Re: [nowość] gotowe boforsy i oerlikony na GPM
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

panAdaś -bo polonez był zaprojektowany w tym samym czasie co lancia przez pana Giugiaro.

..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
24-01-05 18:27  Re: [nowość] gotowe boforsy i oerlikony na GPM
Witold   

Panie Kermeet o to właśnie chodzi, że model kartonowy z ..., jest modelem kartonowym z..., a więc nie całkiem kartonowym, a na resztę szkoda mi czasu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024