FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
20-01-05 21:34  Re: [relacja] Moja walka z Ta 152 H-1 GPM
Yachu 

 

Mój drugi model kleiłem chyba jak miałem z 8 lat i w wglądał znacznie gorzej:P

 
20-01-05 22:05  Re: [relacja] Moja walka z Ta 152 H-1 GPM
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Czemu tu wszyscy tacy pierwsi do tyrania??? Bardzo latwo kogos w ten sposob zniechecic, nawet jesli nie do modelarstwa to do przedstawiania swoich prac na forum. A relacje z budowy sa zawsze NAJWAZNIEJSZYMI tematami. Przynajmniej takie jest moje zdanie:)

___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
20-01-05 22:39  Re: [relacja] Moja walka z Ta 152 H-1 GPM
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Wspaniała robota. Szczególnie te dodatki. Bardzo podoba mi się to że to dopiero Twój drugi model a już dorabiasz własne części.
Nie bierz do serca wypowiedzi "mistrzów" modelarstwa - model wychodzi Ci bardzo dobrze i tak trzymaj. Czekam z niecierpliwością na dalszą relację :)

>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
20-01-05 22:56  Re: [relacja] Moja walka z Ta 152 H-1 GPM
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Moje skromnie 3 grosze.
Jeżeli jesteś poczatkującym modelarzem (a z tego co rozumiem, to tak własnie jest), to moze na poczatek skoncentruj się na doskonaleniu samej techniki klejenia modeli że tak powiem w standardzie. Nie baw się w walorkę narazie, bo na to przyjdzie jeszcze czas. Skoncentruj się tylko na ładnym klejeniu, obróbce papieru i ewentualnym retuszu miejsc gdzie widać biały papier (np. rozcięcia, krawędzie).
Poczatek miałeś dobry. Gdybyś nie obdrapał wnetrza kabiny srebrną farbką byłoby z pewnością lepiej.
Z walorką trzeba uwazać i najlepiej robić ją na podstawię kolorowych zdjęć, monografii, a i sporą wiedzę trzeba też mieć o sprzęcie którego model wykonujemy. Walorka albo wygląda świetnie albo psuje cały model, także najpierw standard.
Ale rób swoje, bo błędów nie popełnia tylko ten co, nic nie robi...

https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
20-01-05 23:43  Re: [relacja] Moja walka z Ta 152 H-1 GPM
Molzey 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Drogi pOpało ,czyżbyś był zwolennikiem tzw. "wychowania bezstresowego"?
"Obojętnie co i jak robisz ,i tak jest to genialne"?Wydaje mi się ,że mimo wszystko moja uwaga o zgubnym pośpiechu w klejeniu jest bardziej przydatna dla Stupalczastego,niż twoje- "super,byle tak dalej!"
Pewien jestem ,że przy trzecim modelu Stupalczastego będzie można z czystym sumieniem
"poachować".Narazie nie.
A jeśli chodzi o walorkę modeli,cóż, jak każdy element modelarstwa tak i ten trzeba "własnymi palcyma" robić ,by się go nauczyć.CIERPLIWIE trza próbować i próbować, i próbować...aż zacznie wychodzić tak jak trzeba.
Walcz Stupalczasty,bo to wspaniała maszyna.
To pisałem ja-"mistrz modelarstwa 3-ej klasy, Jarząbek".

Powracam w opary kleju... Sztachnąć się jeszcze raz.....

 
21-01-05 11:18  Re: [relacja] Moja walka z Ta 152 H-1 GPM
Stupalczasty 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

...dzięki!!! Najbardziej lubie właśnie te mniej poztywne odpowiedzi bo mobilizują mnie jeszcze bardziej do pracy, mam nadzieje że dzięki waszym uwagom wejde wreszcie na jakiś normalny poziom klejenia... <<aha Molzey ja się nie spiesze poprostu powiem to tak nie umiem kleić, dlatego właśnie dorabialem części bo caly czas się rozwarstwiały. Chyba ich nie posmarowałem troche ponalem i to dlatego, a nie umiem też wycinać drobnych otworów w elementach.... ale dalej robie i w najbliższym czasie postaram się wrzuić trochę nowych fotek...
P.S: I nie oszczędzajcie komentarzy mówcie co żle i co mam dalej poprawiać!!!!!!

 
21-01-05 14:30  Re: [relacja] Moja walka z Ta 152 H-1 GPM
Molzey 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

I tak trzymaj Stupalczasty! Praktyka czyni mistrza.Banalne.Oklepane.Ale to fakt....

Powracam w opary kleju... Sztachnąć się jeszcze raz.....

 
21-01-05 15:59  Re: [relacja] Moja walka z Ta 152 H-1 GPM
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Laszlik dobrze gada. Sklej kilka modeli w standardzie - pójdzie Ci to o wiele szybciej, i nie będziesz marnował czasu na waloryzowanie modeli, które być może nie okażą się tego warte - w zamian za to nauczysz się podstaw. Musisz pamiętać, że te pierwsze modele służą do nauki - tak techniki, jak i cierpliwości... Kiedy skleisz model standardowy w sposób czysty, bezszparasty... słowem: precyzyjny - kolejny model juz podrasuj, ale też nie przesadzając. Nie ma sensu uczyć się wszystkiego naraz. Powodzenia! :)

Poza tym pewniej trzymaj aparat - te nieostre fotki sa ruszone.

 
25-01-05 14:03  Re: [relacja] Moja walka z Ta 152 H-1 GPM
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Każdy z wypowiadających się miał swoją rację, więc wyciągnij średnią i wal do przodu. Najważniejsza cecha modelarza to cierpliwość i precyzja. Na tym należy sie skoncentrować. Stąd większość z nas to ludzie rozważni. (mam nadzieję). Proste krawędzie możesz ciąć skalpelem to spowoduje, że będą "obrzydliwie" proste i niepostrzępione. Skup się nad techniką cięcia, klejenia i koniecznego retuszu (tylko nie herbatką :-)) a będzie super. To, że lubisz kleić już widać. Reszta przyjdzie z czasem. Powodzonka w dalszych pracach :-))

Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
25-01-05 14:16  Re: [relacja] Moja walka z Ta 152 H-1 GPM
Student 

 

Widze twoja relacje i widziałem relacje Pancza. mam jedna uwage do was obu:
Jeśli nie wiesz jakcoś zrobic to możesz sie o to przecierz zapytac-nic ci sie nie stanie
chyba będzie dla ciebie lepiej, gdy sie dowiesz jak coś zrobić i póżniej zrobisz to lepiej, niż najpierw skleisz model a później wystawisz go na ocene.
Wiesz, że większość osób będzie cie chwalić za to co zrobiłeś i mało kto to oceni obiektywnie, a ty będziesz sie usprawiedliwiał przed innymi za błedy w ten sposób: "to mój 2...10...50 model (każdy na podobnym poziomie)-nie taki jest chyba cel twojej relacji.
Jeśli już go zaczołeś waloryzować to dokończ zgodnie ze swoim planem. Tylko jeszcze raz powtarzam! Pytaj innych jak czagoś nie wiesz.

23 sposoby na dobrego posta => KLIK
Czerwony Byk doda Ci "skrzydeł"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024