FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
18-01-05 23:56  Re: [Klasy] zmiany modeli .. czyli ?
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

to ja proponuje zajrzeć Tu i Tu no i jeszcze Tu i Tu...jak widzicie temat już wałkowany;) ...i naprawde nic więcej niż tam jest napisane się nie wymyśli;)

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
19-01-05 11:20  Re: [Klasy] zmiany modeli .. czyli ?
CzeJas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

... przy okazji pytanie: czy w OPEN dopuszczalne są elementy tłoczone w kartonie? Bawiłem się tym kiedyś. Wychodzą zupelnie niezłe elementy "obłe", np. fragmenty powierzchni kuli. Można w ten sposób wyjść "beond" powierzchnie rozwijalne. Wydaje sie to nie bez znaczenia w przypadku np. osłon silników samolotów i kołpaków, gdzie typowa dla kartonówek "kanciastość" jest szczególnie widoczna.

pozdr.
CzeJas

--------------------------------------------------------------------------------
Nie ma rzeczy niemożliwych! Niektóre wymagają jedynie
poświęcenia większej ilości czasu.
--------------------------------------------------------------------------------
Cze - Jas

Post zmieniony (20-01-05 08:24)

 
21-01-05 10:47  Re: [Klasy] zmiany modeli .. czyli ?
CzeJas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
... jakoś nikt nie chce się wypowiadać na temat tłoczenia kartonu ...
Dla porównania trzy fotki: 1. osłona silnika Fokkera wykonana metodą tradycyjną (autor: Pancho) , 2. i 3. mój Fokker z osłoną silnika poddaną tłoczeniu na "kopycie".
Przy okazji: przesłałem kiedyś Konradusowi zdjęcia tego Fokkera do galerii ... i cisza :-)
pozdr.
CzeJas

--------------------------------------------------------------------------------
Nie ma rzeczy niemożliwych! Niektóre wymagają jedynie
poświęcenia większej ilości czasu.
--------------------------------------------------------------------------------
Cze - Jas

Post zmieniony (21-01-05 10:48)

 
21-01-05 12:03  Re: [Klasy] zmiany modeli .. czyli ?
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

CzeJas...
...jeżeli tłoczyłeś na kopycie elementy z kartonu to myśle,że bez problemu zostanie taki element dopuszczony...ponieważ jak sama nazwa wskazuje jest to "element kartonowy";)))) (masz badzo fajną technike jak widze;)))
...techniki wszelakiego "pastwienia" się nad kartonem są dozwolone...spory się zawsze zaczynają przy określeniu jakie to materiały poza kartonowe można użyć w OPEN;)

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
21-01-05 14:20  Re: [Klasy] zmiany modeli .. czyli ?
CzeJas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

sys:
... dzięki za uznanie :-)
widzę, że warto by tą technikę opisać
pozdr.
CzeJas

 
21-01-05 17:46  Re: [Klasy] zmiany modeli .. czyli ?
Przemas_Gdynia   

widzę ze odpowiedzi na moje pytanie zboczyły z toru ..... chodziło mi o to co jest dozwolone w OPEN z najmniejszymi detalami , musiałbym dodać zdjęcia i opis żeby dowiedzieć się dokładnie więcej ale postaram się wszystko opisać w następnym poście ale to nie dziś .. pewnie jutro
-- pytanie .... czy w OPEN mozna wypełnić szkielet w części dziobowej np. plasteliną żeby go obciążyć ?

we've got a reason to communicate

 
24-01-05 09:53  Re: [Klasy] zmiany modeli .. czyli ?
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Przemas, akurat to jest dopuszczalne, a nawet wskazane równiez w standardzie :) Przeciez bez sensu by było, żeby taka Anakonda, czy inny Liberator zamiatały ogonem lotnisko.

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
24-01-05 09:54  Re: [Klasy] zmiany modeli .. czyli ?
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Acha, dzięki za mejla :) Jesteśmy z jednej branży, bibliotekarstwo publiczne (NIE SZKOLNE!!!) się kłania. :))

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
26-01-05 21:14  Re: [Klasy] zmiany modeli .. czyli ?
Przemas_Gdynia   

no proszę ... człowiek z tej samej branży .. a myślałem ze tylko ja wpadłem na genialny pomysł zostania babcią w bibliotece która zrzędzi i jeczy na ludzi co to nie wiedzą, że istnieje katalog centralny i nie trzba jeździć po wszystkich bibliotekach żeby znaleźć tą w której jest dany materiał (już mi się zaczyna udzielać kilka zboczeń starego bibliotekarza <lol>)

no proszę .. czyli anakonda jeszcze się nadaje do czegoś
- jak tylko wyczaruję jakiś aparat cyfrowy to zamieszczę fotki ... jak nie to kiedy znajdę czas to dokładnie opiszę krok po kroku jak wyczarowywałem model

we've got a reason to communicate

 
27-02-05 16:02  Re: [Klasy] zmiany modeli .. czyli ?
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Podbijam temat bo jest całkiem świeży i dotyczy w zasadzie tego o co mam spytać:

Czy model przerysowany przez kogoś (nie mnie) ściągnięty legalnie z sieci (bo to mm który zakładamy, że mam w oryginale 2D) zrobiony bez innych przeróbek poza malowaniem da się gdziekolwiek zakwalifikować? Czy może istotne jest to, że nie ja jestem autorem modyfikacji?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024