FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
24-01-05 16:05  Re: [relacja+foto] BA-64 z Modelcard
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Teraz już coś widać, choć na miniaturkach jest lepsza ostrość, niż na zdjęciach linkowanych :)

ps. dołączam się do prośby o jednolite tło.

 
28-01-05 14:58  Re: [relacja+foto] BA-64 z Modelcard
wloczyk 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Hmm, jednolita barwa tła, powiadacie... cóż, postaram się zadośćuczynić waszym petycjom...

A tymczasem najnowszy wytwór mojego chorego umysłu, czyli przednie zawieszenie. Wbrew własnym planom nie wywaliłem do kosza juz stworzonych i prezentowanych podzespołów, lecz odpowiednio je przycisnąłem żeby lepiej pasowały. Efekt tego taki, że wszytsko ładnie skręca...
To jak wygląda resorowanie przedniego mostu wolę przemilczeć - nic lepszego nie udało mi się wycisnąc... Może jakbym wcześniej miał prawidłowy wzór ramy....


A co do zawieszenia tylnego znowu mam dylemat:
- Kolejne wydanie BA-64 - most pod resorem
- Modelikowe wydanie GAZ-67 - most nad resorem
- znalezione zdjęci modeli plstikowych - most nad resorem
- schemat GAZ'a-67 znaleziony na jakiejś rosyjskiej stronie o konstrukcjach GAZ'a - most pod resorem

no i tu pytanie - czy jest mozliwe, że w pojazdach montowanych przed rokiem 19?? most był nad resorem, a po roku 19?? montowano go pod resorem... Bo ja juz cały głupi jestem....

na tapecie: BA-64, Golden Hind, Land Ironclad (na podst. H.G.Wells'a), Caterpillar P-5000

Post zmieniony (23-02-05 19:22)

 
28-01-05 17:50  Re: [relacja+foto] BA-64 z Modelcard
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Ja bym raczej sugerował się zdjęciami oryginalnych samochodów, jeśli takie są dostępne, na modele bym się raczej nie przyglądał.
A na razie model ok :)

 
28-01-05 18:02  Re: [relacja+foto] BA-64 z Modelcard
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Wloczyk - nie wiem jak to było akurat w tym przypadku, ale przeniesienie mostu z nad resoru pod resor lub odwrotnie nie stanowi większego problemu. Co najwyżej trzeba pomyśleć o długości wału napędowego jeżeli takowy dochodzi do mostu. Messer ma 100% racji nalezy oprzeć się na archiwalnych zdjeciach.

CinekZ

..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
29-01-05 23:55  Re: [relacja+foto] BA-64 z Modelcard
wloczyk 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

sesja w toku, wiec chwilowo tylko wszelkie dzwignie i kierownica - jak rorobie tablice rozdzielcza i pedaly to zaczne montowac
a tytaj zdjecia (jak zwykle kiepskie)



na tapecie: BA-64, Golden Hind, Land Ironclad (na podst. H.G.Wells'a), Caterpillar P-5000

Post zmieniony (30-01-05 00:03)

 
30-01-05 15:06  Re: [relacja+foto] BA-64 z Modelcard
_TONY_ 

 

Swietnie ci idzie - robię go też tylko że z wydawnictwo modelik ale w kamuflażu zimowym

---------------------------
W[OiO]WNIK POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ - no to panowie będę projektował kadłuby
---------------------------
3597139

 
30-01-05 16:45  Re: [relacja+foto] BA-64 z Modelcard
wloczyk 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

a zasatanawiam się czy mu malowania nie zmienic na jakieś ciekawsze..
czekam na propozycje

tablica przyrządów (rany, ale to brzmi w samochodzie) właśnie się klei, pedały w trkcie produkcji, mam tylko jeden dylemat.. fotel kierowcy. chciałem przekopiować z gaz'a67, ale jest skubaniec troche za duży. no i kolejne pytanie do szanownych śledczych wątkowych (czyli osób które śledzą ten wątek) - co z tym fantem zrobić. czy tam nie było jakiegoś mini-zydelka czasem? Ja tam mam wepchnąc jeszcze dwie ławki na trzy osoby każda...

na tapecie: BA-64, Golden Hind, Land Ironclad (na podst. H.G.Wells'a), Caterpillar P-5000

 
30-01-05 18:24  Re: [relacja+foto] BA-64 z Modelcard
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Trzeba by dopaść jakis oryginał, obfotografować go i wszystko będzie jasne.

Pozdrawiam

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
31-01-05 11:19  Re: [relacja+foto] BA-64 z Modelcard
wloczyk 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

ha, tylko gdzie?
u nas chyba żadnego nie ma...

no, ludziska, przyznawać się: kto zachomikował ruską pancerkę pod sianem i sie nie chce podzilić z kolegą?

na tapecie: BA-64, Golden Hind, Land Ironclad (na podst. H.G.Wells'a), Caterpillar P-5000

Post zmieniony (31-01-05 11:31)

 
23-02-05 14:39  Re: [relacja+foto] BA-64 z Modelcard
wloczyk 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Sesja niby przeszła, ale że nadal mam trochę do nadrobienia (w temacie egzaminów, bo w temacie modeli mam do nadrobienia duuużo), więc postępy niewielkie.
Dzięki materiałom od messera wziąłem sie za wzbogacanie wnętrza. To, co widać na zdjęciach to kolejno: siatka akumulatora wraz z mocowaniem (lewa burta za kierowcą), rękaw mający być docelowo brezentowymi kieszeniami montowanymi po obu stronach kierowcy, nowa tablica przyrządów (i tak nie do końca zgodna z oryginałem, ale to i tak juz trzecia wersja...), apteczka, przerobiona wajcha hamulaca ręcznego i zestaw pedałów (częsciowo pomalowanych), a na koniec dotychczasowy efekt walki z ramą fotela kierowcy.



Pojawił sie niestety mały problem w planowaniu - co ze zbiornikiem paliwa? Wg zdjęć oryginału był on instalowany wewnątrz pojazdu na tylnej scianie. Tylko że w wersji E na tylnej scianie są dodatkowe drzwi i bak tam nijak nie wejdzie. Ktoś ma pomysł gdzie go mogli przenieść? Osobiście obstawiam prawą burtę - tamtędy szedł oryginalnie przewód paliwowy, a poza tym na lewej egzystuje akumulator. Może ma ktoś jakąś lepszą/pewniejszą koncepcję?

na tapecie: BA-64, Golden Hind, Land Ironclad (na podst. H.G.Wells'a), Caterpillar P-5000

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024