FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
18-01-05 01:51  Re: [relacja+foto] BA-64 z Modelcard
wloczyk 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

hehe, cichociemni...

tak troche sie dziwiłem po prostu że mi nikt nie wytyka błędów, które nawet ja widze... ale może to wina kiepskich zdjęć - jak wrzucę lepsze to się posypie... :P

a w ogóle to co waści o tej porze robicie przed monitorem zamiast spać, co?

 
18-01-05 08:42  Re: [relacja+foto] BA-64 z Modelcard
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

wloczyk napisał:

> a w ogóle to co waści o tej porze robicie przed monitorem
> zamiast spać, co?

ogladalismy Twoja relacje

;-)

 
18-01-05 14:28  Re: [relacja+foto] BA-64 z Modelcard
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Wloczyk, jak chcesz to zrób konkurs: kto znajdzie 3 błędy wygra uścisk Twojej reki przy najbliższej okazji. Gwarantuje ze wszystko Ci wytkną :)

A tak na powaznie to mi sie podoba, tylko wstawiaj troche wieksze zdjecia.
Pozdrawiam!!

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

Post zmieniony (19-01-05 14:02)

 
18-01-05 20:30  Re: [relacja+foto] BA-64 z Modelcard
wloczyk 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Kat - świetny pomysł, dzięki !!

hehe, no dobra - osobie, ktora mi najwiecej wytknie w temacie nieszczesnego BA zadedykuje kolejny model :P A szykuje się GAZ 69M z MM '84.... wspaniały model.... już sciągam pdf'y z katalogiem czesci...

niewiele dzisiaj zmontowałem, bo jutro bronie projektu z cyfrówki i niestety studia wygrały. zrobiłem troche zaczepów na pancerzu i pobawiłem sie strzykawką w robienie spawów....
tak wiec zdjec dzisiaj nie ma zadnych...

wieksze (i zasadniczo lepsze) zdjecia beda pod koniec tygodnia jak pozycze aparat....

 
22-01-05 18:23  Re: [relacja+foto] BA-64 z Modelcard
wloczyk 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

heh, mała przerwe mialem w poważniejszych pracach, ale to nie moja wina tylko uczelni :P
postępy czyniłem powolne i po prosty nie było czego fotografować.
nie udało ni się też załatwić lepszego aparatu, wiec nadal kiepskie fotki będą, ale będą..

korzystając z życia "w trasie" wpadłem do modelarskiego i zaopatrzyłem się w model GAZ-67, także z modelika... Heh, czemu nikt nie wpadł na pomysł, zeby robiąc reedycje BA-64 posluzyc się częsciami z GAZ'a? tak wspaniale opracowane podwozie i wnętrze... Już wpadłem na pomysł zrobienia całej serii szescdziesiatkiczworki w różnych wersjach... wlasnie korzystając z podwozia od GAZ'a... ale to kwestia planów

no wiec dobrze, a co zrobione na teraz:
- dołożyłem cały osprzęt zewnętrzny, przeprojektowałem zaczepy łopaty i łomu (dorobiłem metalowe sprzączki), zamieniłem miejscami korbę z siekierą (bo tak mam na zdjęciach), zrobiłem własną siekierkę, dorobiłem zaczepy plandeki (drut 0.2 mm wykorzystywany jako wkładka do igieł insulinówek)
- zmontowałem stopień z tyłu
- zacząłem się bawić wyposażeniem wnętrza... przekopiowałem część wyposażenia kabiny z GAZ'a i wkleiłem swoje elementy po odpowiednim przycięciu (bo okazało się ze przegroda jest jakies 2mm za bardzo do tyłu przesunięta, a wkleiłem ją naprawde solidnie...) tak więc w kabinie jest już osłona wszystkich skrzyń biegów i tak dalej oraz osłona wału tylnego mostu - na razie niepomalowane i dlatego kiepsko wychodza zdjecia przy jednej lampie.
aha - spróbowałem zrobić te malutkie nity na blasze (znaczy kartoniku) w którym wyciete sa otwory pod dzwignie za pomoca przeciskania igła od drugiej strony i wyszły tak ładnie, ze dałem ich chyba dwa razy za duzo... nadgorliwość jest gorsza......

no a teraz fotki - tradycyjnie w kiepskiej jakości:
prawa burta - widok ogólny
prwa burta/przód - zbliżenie na szpadel
lewa burta/przód - zbliżenie na... hmm... coś?
wnętrze - widok od tyłu
lewa burta/tył - zbliżenie na siekierkę
wnętrze - widok od tyłu - zbliżenie na osłonę przekładni 1
wnętrze - widok od tyłu - zbliżenie na osłonę przekładni 2

na tapecie: BA-64, Golden Hind, Land Ironclad (na podst. H.G.Wells'a), Caterpillar P-5000

Post zmieniony (11-04-05 18:50)

 
22-01-05 19:05  Re: [relacja+foto] BA-64 z Modelcard
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Wloczyk napisał:
- A szykuje się GAZ 69M z MM '84.... wspaniały model.... już sciągam pdf'y z katalogiem czesci...

A mogę poprosić link - też bym chciał mieć

Dzięki

CinekZ

..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
22-01-05 19:46  Re: [relacja+foto] BA-64 z Modelcard
wloczyk 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

na wypadek jakby ktoś jeszcze chciał to wrzucam tutaj
http://tanxheaven.com/ludob/uaz69/uaz69ld.htm - kilka ładnych zdjęć
http://www.gaz69.neostrada.pl - pdf'y do ściągnięcia, obrazki ze schematami, DTR'y nie tylko do 69
http://krolm1.w.interia.pl - a tu nieznający pieknego języka jakim jest rosyjski mogą uzupełnić tabele częsci o polskie opisy

na tapecie: BA-64, Golden Hind, Land Ironclad (na podst. H.G.Wells'a), Caterpillar P-5000

 
22-01-05 20:28  Re: [relacja+foto] BA-64 z Modelcard
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Dzięki - masz u mnie napój złocisty.

..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___



Post zmieniony (22-01-05 20:35)

 
24-01-05 15:32  Re: [relacja+foto] BA-64 z Modelcard
wloczyk 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

sesja, można powiedzieć, w toku, więc przy modelu postępy niewielkie. za to wieeelki postęp w jakości zdjęć - okazało się ze ten pierscien na obiektywie kamery to nie atrapa, ale naprawde pokrętło ostrości... tak wię fotki powinny wyglądac troche lepiej...
ale do rzeczy - z ostatnich dokonań chyba tylko malowanie niepomalownych jeszcze powierzchni i instalacja oporządzenia, co widać na poniższych zjęciach.
Wzmiankowane już klamerki przy szpadlu i łomie(?) z drugiej strony mają sprzączki z drutu 0.4 mm i na upartego można je rozpinać...
Trochę wątpliwości nastęczyła mi saperka alias szpadel.. mianowicie w opracowaniu ma jakis taki dziwny szpiczasty profil, z ktorym w realu nigdy sie nei spotkałem... zaokrągliłem troche i mam teraz standartowy szpadel damski (albo żenski, jakoś tak sie to zwało..)
Ty mczasem na wszystkich posiadanych zdjęciach obrazujących ta stronę oryginalnych wozów zainstalowany jest szpadel męski (ten zasadniczo bardziej kwadratowy). Ale chyba już nie mma ochoty dorabiac nowego...
Siekierka i szpadel mają trzonki strugane ze szpil szaszłykowych i pozostawione w kolorze natyralnym. Tyle że wycinałem z dwóch różnych zeby nie były identyczne.





dodałem jeszcze zbliżenie na zawieszenie tylne (korzystając z odkrycia regulacji ostrości) i ujęcie przemalowanego wczoraj na "metalik ciemy" silnika.




i właśnie zastanawiam sie jak rozmieścic padały w kabinie... chyba sprzegło po lewej, a hamulec i gaz po prawej stronie osłony skrzyni biegów...

na tapecie: BA-64, Golden Hind, Land Ironclad (na podst. H.G.Wells'a), Caterpillar P-5000

Post zmieniony (28-01-05 14:49)

 
24-01-05 15:58  Re: [relacja+foto] BA-64 z Modelcard
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

No bomba!
Mała prośba; czy jako tło mógłbyś używać czegoś o jednolitej barwie? Fotki będą jescze bardziej czytelne.

..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024