FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
14-01-05 15:31  [relacja] BA-64 z Modelcard
wloczyk 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Korzystając ze zbliżającej się sesji wygrzebałem z szafki jeden z zaczętych modeli z zamiarem użycia go jako środka odstresowujacego. Stał biedaczek ledwie zaczęty (wszystko jeszcze w 2D) od ponad trzech miesięcy...
Model postanowiłem "lekko" zmodyfikowac. Przede wszystkim nie będzie to standardowa wersja , w której został wydany, ale bezwieżowa wersja desantowa z dodatkowymi drzwiami w tylnej płycie pancerza. W miare możliwości, materiałów itd. w przyszłości planowany jest do wykonania zabudowy wnetrza...
Co do samego modelu - no cóż, w kilku miejscach niedokładnie pasował, a sam profil tyłu zasadniczo odbiega od posiadanych przeze mnie materiałów (chociażby tylna dolna płyta w kształcie trapezu - oryginalnie był sześciokąt..), tak więc minimalnie zmodyfikowałem siatkę kadłuba (co widac na pierwszym zdjęciu, jeszcze z września), jednak obciąłem dla odmiany za dużo i teraz czeka mnie sztukowanie dwóch małych trójkącików (jak to zrobie to się pochwalę).
Spróbowałem też wykonać nieco bardziej "przestrzenne" podwozie. Planowałem pierwotnie w ogóle wyciąć część spodniej płyty i zrobić pełny przedział silnika z samym silnikiem, ale zrezygnowałem - to ma byc prosty model odstresowujący, a nie źródło kolejnych stresów.
Poniżej kilka zdjęć z obecnego etapu produkcji - powinny pojawiać sie w miarę regularnie, jako że włączyłem zasadę "każdego dnia coś", ale od razu mówie: nie liczcie na lepsza jakość. Jedyne co mi zostało do fotografowania to kamerka netowa, a z niej nic lepszego nie wyciągnę. Może jak skończe to pozycze jakiś lepszy sprzęt.
No, to tyle gadania. Poniżej wrzucam zdjęcia i ide wyprofilować błotniki...

przerobiona siatka kadłuba
przerobiona siatka kadłuba 2
przerobki w obrebie siatki kadluba - tyl
bryła kadłuba - strona lewa
bryła kadłuba - strona lewa od góry
bryła kadłuba - przód od góry
bryła kadłuba - tył od góry
rama podwozia - widok ogólny
rama podwozia - zbliżenie na silnik
wnętrze kadłuba - widok z tyłu
wnętrze kadłuba - widok z tyłu 2


Przerobilem miniaturki na opisy żeby sie szybciej ładowało - sukcesywnie zamierzam robic to samo z późniejszymi wpisami

Mam nadzieję, że wszystko dobrze wpisałem i nie bedzie trzeba kasowac calosci....

na tapecie: BA-64, Golden Hind, Land Ironclad (na podst. H.G.Wells'a), Caterpillar P-5000

Post zmieniony (23-02-05 19:32)

 
14-01-05 16:24  Re: [relacja] BA-64 z Modelcard
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ciekawe, ja fotki mam OK. A co do modelu: No, BA!

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
14-01-05 19:27  Re: [relacja] BA-64 z Modelcard
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Czekam na dalszy ciąg relacji, ostatnio bardzo lubie wszelkie samochody pancerne,choć z konstrukcji radzieckich bardziej wole te starsze: BA-6, BA-10, itp. Ale kibicować i tak będę :)

http://messer.cba.pl

 
15-01-05 14:31  Re: [relacja] BA-64 z Modelcard
wloczyk 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

oto najświeższe fotki

kadlub - widok od przodu
kadłub - widok od tyłu (widoczne zmiany wzgledem opracowania
kadlub - widok z gory z godziny siodmej :P


Wykonałem wczoraj nową roboczą podstawke pod model - będę mógł skokojnie zamontować elementy zawieszenia bez obawy, że coś uwalę przy dalszych pracach...
No a co do samego modelu to jak widać:
- zakończony tylny pancerz (widać dosztukowane mikrotrójkąciki)
- doklejona wzmacniająca ramka z drutu na rórnej krawędzi pancerza (w oryginale bylo cos bardzo podobnego więc sie cieszę..)
- wklejona jedna żaluzja silnika (podkleiłem sobie za wąski pasek i reszta nie wyszła, czekaja na jutro)
- no i oczywiscie błotniki (ze zgrozą stwierdziłem, że w przednim lewym za mocno skorygowałem wznios i teraz mi dla odmiany opada... najwyżej zmasakruję go potem w ramach waloryzacji i nie było sprawy)

No a co dalej. Chyba się wezmę za zawieszenie (w nocy zrobiłem cos co udawać ma wały napędowe). Tylko mam dylemat w temacie zamocowania mostów do piór resorów. W opracowaniu mosty są przyczepione POD resorami. tymczasem na znalezionych w sieci zdjeciach modeli plastikowych mosty są mocowane do resorów NAD nimi... No i bądź to mądry i pisz wiersze.... Może ktoś wie jak to powinno wyglądać?
I tak czeka mnei przenoszenie resorów przednich pod ramę, bo może zmobilizuję sie do zrobienia skrętnych kół...

na tapecie: BA-64, Golden Hind, Land Ironclad (na podst. H.G.Wells'a), Caterpillar P-5000

Post zmieniony (28-01-05 14:31)

 
15-01-05 15:25  Re: [relacja] BA-64 z Modelcard
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Ustawiłeś za dużą kompresję fotek, nie widać szczegółów :(



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
16-01-05 18:06  Re: [relacja] BA-64 z Modelcard
wloczyk 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

wielkie dzięki dla Michała za linki, nowa wersja zawieszenia już sie planuje...
a teraz czas na osiągnięcia dotychczasowe:

żaluzje silnika - tak, wiem, jest błąd...
kadłub po przemalowaniu, wizjer, pałąk opończy
wnętrze po malowaniu - widok od tyłu


zgodnie z zapowiedzią zrobiłem:
- żaluzje silnika (niestety z błędem, ale za bardzo mi się podobają i nie będe juz poprawiał)
- część osprzętu na kadłubie - widać na zdjęciach
- wznios na podłodze w kabinie
- klapę wizjera ze sliczą czerwoną rączka :P
- no i oczywiści pomalowałem środek i część kadłuba - farba oznaczona jako "jasnobrązowy" z Model Color - wydaje mi sie że nieźle pasuje....

znalazłem tutaj zdjęcia modelu wersji desantowej i mam jakąś pożywkę w temacie wykonania wnętrza - siedziska i oparcia juz wycięte z grubego kartonu, teraz "się szlifują".

to chyba tyle przyjemności na dzisiaj, projekt z cyfrówki czeka ...heh...

na tapecie: BA-64, Golden Hind, Land Ironclad (na podst. H.G.Wells'a), Caterpillar P-5000

Post zmieniony (28-01-05 14:33)

 
17-01-05 13:21  Re: [relacja+foto] BA-64 z Modelcard
wloczyk 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

obawiam się że to nie jest wina kompresji fotek, ale słabego sprzętu + kiepskiego oświetlenia. zdjęcia robione zakupiona ostatnio w trybie promocyjno-awaryjnym kamerka sieciową, w dodatku wieczorem przy jednej dodatkowej lampce.
dzisiaj robiłem zdjecia z rana i od razu widać różnicę (chociaż ze szczegółami nadal krucho)

no ale dobra - oto utarg na dziś (właściwie to efekt bezsennej nocy, ale licze juz jako utarg dzisiejszy zeby się z czystym sumieniem pouczyć), jadąc od góry:
- tylny most
- rozłożony tylny wał napedowy
- obok rozłożona siekiera wg. projektu własnego
- końcówki przekładni kardana tkwiące docelowo w rozdzielaczu napędu (kto pamięta jak sie to cholerstwo nazywa?)
- przedni wał napedowy (jeszcze nie skrócony, zrobiłem oba "troche" na wyrost)
- kartonik obok to kształtka do formowania resora tylnego
- przedni most
- po bokach... no właśnie, na to będą założone koła i dzieki temu będą się (koła, znaczy się) skręcać i kręcic)

dzisiaj nie planuję już żadnych robót, ale jak się znam to zrobię tylne zawieszenie i przemaluję ramę i części zawieszenia na czarno...

elementy zawieszenia - widok ogólny
elementy zawieszenia - zbliżenie - tył
elementy zawieszenia - zbliżenie - przód

na tapecie: BA-64, Golden Hind, Land Ironclad (na podst. H.G.Wells'a), Caterpillar P-5000

Post zmieniony (28-01-05 14:43)

 
18-01-05 00:44  Re: [relacja+foto] BA-64 z Modelcard
wloczyk 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

zgodnie z przewidywaniami nie udało mi sie powstrzymac samego siebie przed modelowaniem (jak wpadne w ciąg to kapota...). podmalowalem drania troche, przemalowałem podwozie na czarno (tylko silnik zostawilem szary zeby nie bylo za smutno..) i wykonalem tylne zawieszenie (nawet mi sie podoba - kształtka do formowanie resorów zdała egzamin...)

podwozie po przemalowaniu i tylne zawieszenie
zawieszenie tylne - zblizenie
zawieszenie tylne - zblizenie 2


niestety najprawdopodwodniej czeka mnie wykonanie od nowa wszystkich częsci zawieszenie przedniego (nie podoba mie się dotychczasowy efekt), a to przedluzy prace...
druga sprawa - pod koniec tygodnia powinienem miec lepszy aparat i zrobie lepsze zdjęcia...

hmm, a tak w ogóle to ktos tu oprócz mnie zagląda?

na tapecie: BA-64, Golden Hind, Land Ironclad (na podst. H.G.Wells'a), Caterpillar P-5000

Post zmieniony (28-01-05 14:43)

 
18-01-05 00:51  Re: [relacja+foto] BA-64 z Modelcard
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

wloczyk napisał:
> hmm, a tak w ogóle to ktos tu oprócz mnie zagląda?

tak

 
18-01-05 01:03  Re: [relacja+foto] BA-64 z Modelcard
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

a co nie widać?;)...tylko,że ja się nie znam na kółeczkach:)..ale model mi się podoba;)

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024