FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 23Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
19-01-05 14:29  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Student 

 

Syzyf - kiedyś o tym pisałem, ale nie miałem fotek. Dobrze, że je tu zamieściłeś:)

23 sposoby na dobrego posta => KLIK
Czerwony Byk doda Ci "skrzydeł"

 
19-01-05 17:28  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Syzyf 



Na Forum:
Relacje w toku - 4


 - 1

Dorzucę jeszcze pojemniki na klej. Zamiast trzymać w oryginalnych (dużych) pojemnikach przelałem trochę kleju do małego słoiczka i pojemnika po lekarstwach. Mają wklejone w wieczko pędzelki i w środku drucik do usuwania nadmiaru kleju.




Post zmieniony (27-09-08 06:57)

 
23-01-05 23:49  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
AlaN   

Moim ostatnim wynalazkiem jest "Centrownik" (tak go sobie nazwałem). Służy do wyznaczenia środka okręgu, bez potrzeby żmudnej zabawy z geometrią, matematyką, obliczeniami itp. Są to centrycznie nadrukowane na folii do drukarek koła o średnicach od 2mm do 54mm z odstępem 2mm. Do tego osie w pionie, poziomie i dwie pod kątem 45 stopni. Wszystko zrobione w programi Corel.
Zasada używania jest prosta: do koła w którym chcemy znaleźć śreodek, przukładamy Centrownik i przymierzamy najbliższy z okręgów który pasuje do średnicy interesującego nas koła. Robimy znaczek kolcem w środku skrzyżowanych linii, zdejmujemy szablon i już mamy środek koła.
Proste? :-)



PS: gotowy plik PDF do ściągnięcia STĄD.




Post zmieniony (23-01-05 23:54)

 
24-01-05 09:35  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Alan, niegłupie! A dorysuj sobie jeszcze linie pod kątem 72 stopnie, do robienia kół zębatych na pięć ramion. Przydaje się. Wczoraj w ieczorem po dłuuuuuugaśnych poszukiwaniach w domu kątomierza musiałem sobie ten kąt narysowac konstrukcyjnie... Prawie wyszło...

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
25-01-05 09:51  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Syzyf 



Na Forum:
Relacje w toku - 4


 - 1

Dorzucę swój pomysł na wyznaczanie środka kółek, ale dla "niekomputerowców". Opis trochę drętwy, ale zdjęcia wyjaśnią wszystko.
Trzeba narysować dwa odcinki przecinające się pod jakimś kątem. Potem odcinek przecinający tamte. Przy pomocy cyrkla wyznaczyć środek tego odcinka i zaznaczyć go. Powstał trójkąt, który trzeba wyciąć. Pod powstałe okienko wkładamy kółko tak, aby dotykało obwodem dwóch ramion trójkąta (było styczne do nich). Przykładamy linijkę między szpicem a wyznaczonym środkiem odcinka i rysujemy kreskę na kółku. Obracamy kołko o 90 stopni, przykładamy znowu i rysujemy drugą kreskę. W miejscu ich przecięcia jest środek. Zamiast linijki można wkleić kawałek sztywnej przeźroczystej folii. Średnica kółka dowolna.




Post zmieniony (25-01-05 10:49)

 
25-01-05 12:46  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

stosuję podobna technike co Alan, lecz okręgi mam wydrukowane na foli A4 jeden obok drugiego (co 1mm)

Syzyf, ciekawy pomysl ale opis jak przystalo na Syzyfa :-) dlugi i zakrecony. W skrócie... narysuj trójkąt równoramienny i wyznacz jego wysokość (z czubka równych ramion). Reszta juz znana

pzdr
Kemot

 
25-01-05 14:09  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Syzyf 



Na Forum:
Relacje w toku - 4


 - 1

Rzeczywiście, nie wpadłem na to. Dzięki
(Ale po cichu powiem, że trójkąt nie musi być równoramienny :-))

 
25-01-05 14:25  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Student 

 

jeszcze prościej można wyznaczyć środek okręgu.
bierzesz linijke, ustawiasz jej zero gdzieś na obwodzie i patrzysz gdzie jest największa długość(jest to średnica okręgu-czyli przechodzi przez środek).
ustawiasz linijke w ten sam sposób w innym punkcie (mniej-więcej takim aby kąt linijka-prosta był równy około 90stopni) i znowu sprawdzasz gdzie jest największa długość. rysujesz tam prostą. punkt przecięcia daje środek okręgu.
jeśli nie wierzysz zrób próbę w jakimś trzecim punkcie

23 sposoby na dobrego posta => KLIK
Czerwony Byk doda Ci "skrzydeł"

 
25-01-05 14:47  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Sposób trzeci - narysuj jakąkolwiek sieczną okręgu, wyznacz jej połowę np cyrklem (dwa pociągnięcia), przez środek siecznej poprowadź prostopadłą do niej, a środek tej prostopadłej to środek okręgu.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
25-01-05 14:55  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

A teraz zrobcie to na (niekoniecznie tych samych) 50 kolkach. Patent ze wzornikiem jednak wedlug mnie jest the best ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 23Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024