FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 23Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
05-03-05 10:00  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Syzyf 



Na Forum:
Relacje w toku - 4


 - 1

Eeee... To musiałeś mieć w środku strzykawki powietrze, bo przecież tubki leżą w sklepie tygodniami. Po zassaniu kleju trzeba wciągnąć jeszcze trochę powietrza i potem powoli je wypchnąć tłoczkiem (strzykawka max 2 ml).
Pozdrawiam

 
16-03-05 15:08  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
turim   

witam

a ja bym chciał zapytać jak sobie radzicie z tępymi nożyczkami?? ostrzycie czy wywalacie i kupujecie nowe??

pozdrawiam:-)

 
16-03-05 17:05  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Kuba G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Hmmm nie testowałem ale podobno można naostrzyć nożyczki próbując "obciąc"szyjkę szklanej butelki. Oczywiście nie obcinać :-) ale tak jakby się chciało
Po pewnym czasie "tak robienia" powinny sie naostrzyć wystarczająco.

Pozdrawiam

 
16-03-05 18:00  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
stach48 

 

TURIM= kuba żartuje=ja mam rozne nozyczki=te ktore mają 20-40 lat prawie się nie tepią a jak już to należy je naostrzyc w specjalistycznym warsztacie (trudno ale mozna jeszcze takie znależc=przewaznie tam gdzie dorabiają różnego rodzaju skomplikowane klucze). Nożyczki tanie przed wyrzuceniem mozna naostrzyc przez cięcie drobnego papieru sciernego, ważne jest aby były dosyc ciasno skrecone.=NAJLEPSZEGO=
GG-6642096
SKYPE-Stach48

 
16-03-05 21:00  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

Turim- nożyczki "na szybko" możesz naostrzyć tnąc nimi jakąś iglę groszówke- podobnie jakbys ciął kartke papieru - przesywająć igłe po całej długości ostrza, działa!

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
16-03-05 21:42  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
turim   

Panowie dzięki za rady, na szczęscie nie musze ich sprawdzać- skąbinowałem od kumpla fryzjera nożyczki ostre jak brzytwa:-)

 
17-03-05 12:33  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Wacek   

A jak to niby ostrzy się nożyczki próbując przeciąc coś twardego?
Ja zawsze normalnie je szlifuję.

 
17-03-05 12:51  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Gabriel Giemza   

Ja używam do szlifowania nożyczek - nasadki do szlifowania nożyczek i noży też -instalowana na wiertarce ręcznej (znana polska firma ;o) )

Pozdrawiam
Na warsztacie - 1/33 Mustang MkIII z MM oraz 1/35 Hecer z MikroModel

 
17-03-05 20:17  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Stoker_PL 



Na Forum:
Galerie - 1
 

e...
a skąd mozna wykąbinowac wiertarke to robienia otworów w modelach ???
jaki klej jest najlepiej uzywac ( czyli taki co szybko, mocno lapie , po wyschnieciu jest bezbarwny i mozna go powszechnie nabyc ???)
jakiej firmy uzywacie farb i jak go przechowywac zeby niewysychal ???
mam jeszcze pare pytan ale to moze kiedy indziej :) ...

 
17-03-05 20:38  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

O wiertarkach chyba pisało wyżej. o że klej szybko i mocno łapie nie znaczy że jest najlepszy...do różnych rzeczy można stosować różne kleje - Butapren, Hermol, Wikol, Supergluty czy BCG. Wybierz sobie coś z tego :)
Ja używam Humbroli i trzymam je dekielkiem do dołu, żeby się powietrze nie dostawało do puszek.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 23Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024