FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
07-12-04 16:51  [narzedzia] Mata, linial i noz.
Fiban 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Chyba jedne z podstawowych narzedzi w naszym fachu. Dzis po kilku rozmowach z kolegami po fachu nabylem rzeczony zestaw w jednym ze sklepow sieci Rossmann. Skusila mnie przede wszystkim cena 11,99 zl.

W zestawie znajdziemy mate do ciecia formatu 30 x 22 cm i grubości 3mm (w załączonym skanie). Mata prezentuje sie calkiem interesujaco, niezle sie na niej tnie, zdecydownie lepiej niz na kartonie czy drewnianej deseczce, niestety nie porownam jej do olfowskiej maty, ale roznice zdaje sie, sa niewielkie.

Kolejnym elementem jest linijka. 20 cm aluminium z wklejona od spodu listwa antyposlizgowa, dla mnie bomba, sprawuje sie rewelacyjnie. Nic dodac nic ujac.

Ostatnim elementem zestawu jest nozyk, zdecydowanie najslabsze ogniwo. Wielkosc tego nozyka to ogolnie przyjety standard czyli mozna tam umocowac praktycznie wszystkie ostrza (oprocz Olfy) dostepne na rynku. Niestety jego wada jest fatalnie wykonane mocowanie, choc byc moze niektorym nie bedzie to przeszkadzalo, mi w kazdym badz razie sie nie podoba i na pewno nie bede nim pracowal. Uzupelnieniem sa dwa zapasowe ostrza w gustownym pudeleczku.

Ogolnie rzecz biorac polecam ten zakup, chociazby ze wzgledu na przyzwoita mate i rewelacyjna linijke. 11,99 zl jest w zasiegu reki praktycznie kazdego modelarza. Sa jeszcze wieksze zestawy za okolo 24 zł jesli mnie pamiec nie myli. Zestaw jest rozbudowany o kilka nozykow roznych ksztaltow i noz krazkowy.

 
07-12-04 17:20  Re: [narzedzia] Mata, linial i noz.
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

o tym zestawie byla juz mowa na forum , posiadam go i jestem zadowolony. Jedynie nie uzywalem jeszcze nozyka ,trzbea kupic do niego jakies inne ostrza

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
07-12-04 18:49  Re: [narzedzia] Mata, linial i noz.
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witam

Tak rozmawialiśmy już o tym, ja mam ten większy zestaw kosztował chyba 29,90. Zastrzeżeń nie mam również nożyk mi odpowiada jak się dobrze go skręci to nie sprawia problemów:)

Pozdrawiam Darko

----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
07-12-04 18:57  Re: [narzedzia] Mata, linial i noz.
Fiban 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak myslalem, ze gdzies ten temat byl walkowany, nic to, teraz jest z fotkami :)

 
07-12-04 22:10  Re: [narzedzia] Mata, linial i noz.
maciejza 

 

o widzisz, dzieki za info, zawsze mam nie po drodze do takich sklepów, zreszta nawet nie wiem co w nich daja Teraz juz wiem ze dla linialu warto sie przejsc, tym bardziej ze moj prostej za bardzo juz nie trzyma :) a i mate przetestuje, a nozyk do sciagania izolacji sie przyda ;).
z mojej strony THX!

 
09-12-04 10:40  Re: [narzedzia] Mata, linial i noz.
lukasz86 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Czy w każdym Rossmanie można taki zestaw kupić???? Ja szukałem dzisiaj w Żywcu i nie znalazłem.

 
09-12-04 10:41  Re: [narzedzia] Mata, linial i noz.
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Chyba nie we wszystkich, wczowaj byłem w jednym takim i nie mieli narzędzi tortur ;o)



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
09-12-04 11:17  Re: [narzedzia] Mata, linial i noz.
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Qrchaku Rossmanów w Wawie jak mrówków :) Może też dzis do jakiegos zajrze, a jak coś znajde to dam znać :)

 
09-12-04 11:43  Re: [narzedzia] Mata, linial i noz.
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

O, Messer siem pojawił, możesz kupić dla mnie mały komplet ;o)
Byłem w nowym przy Marszałkowskiej tam nie mają, albo nie wiedzą że mają :(



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
09-12-04 18:40  Re: [narzedzia] Mata, linial i noz.
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Wlaśnie byłem dzis przy Marszałkowskiej w jednym takim, ale nie najnowszym. I mieli taki zestawik, tylko że troche wiecej elementów toto miało: dodatkowe ostrza do noża plus coś tam jeszcze. Oczywiscie cena większa i to sporo: 29.90 PLN, na razie podziękowałem. Moze gdzies sie trafi uboższy zestaw.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024