FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
26-11-04 11:19  [forum-info]awaria 25.11.04 & widoki na przyszlosc...
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 


Wczoraj po poludniu miala miejsce awaria baz danych spowodowana nadejsciem nieuniknionego czyli zapelnieniem naszego serwerka... Juz jest po klopocie - bazy sa cale, nic praktycznie nie zginelo i mozna korzystac z forum, ale problem miejsca na serwerze pozostaje, poniewaz porzadki, ktore zrobilem zalatwiaja to tylko doraznie.
Wydaje mi sie, że trzeba sie zastanowic nad polityka kasowania starych materialow - tzn. zalacznikow zdjeciowych. Bo ze trzeba to bedzie robic, to nie ulega watpliwosci, chodzi tylko o to wedlug jakiego klucza? Mozna chronologicznie, mozna wybierac material... Na forum jest blisko 20.000 zdjec-zalacznikow (lacznie z miniaturami) do postow i bardzo wiele z nich jest kiepskiej jakosci, czesc dotyczy np. nieukonczonych relacji (np. ktos wstawil 3 zdjecia z poczatku budowy i na tym zakonczyl watek), nie mowiac o zdjeciach zupelnie nie zwiazanych z tematyka, ktorych nie skasowalem bo mi umknely... Mysle, ze bede potrzebowal pomocy wlasnie w madrym wybieraniu materialu do skasowania ;-)
Pozostaja rowniez pytania, ktore sobie ostatnio zadaje ze wzgledu na zblizajacy sie szybko koniec umowy na serwer... czy forum jest potrzebne, czy ma byc czynne w przyszlym roku? A moze juz nie? Internet sie zmienil, zmienily sie relacje miedzy ludzmi, inne sa potrzeby i ...klimaty ;-) Ale to tak na marginesie i "moje takie-tam"... Forum dziala, mozna pisac i czytac :-)

Pozdrawiam,
Konradus

 
26-11-04 11:24  Re: [forum-info]awaria 25.11.04 & widoki na przyszlosc...
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Moim zdaniem..... ;-)
Dotyczy zapychania forum zdjęciami :)
Na forum pojawia się wiele relacji - a jak każda relacja wymaga zdjęć - więcej lub mniej ale zawsze. Zresztą jakby wyglądała relacja bez zdjęć?. Ja sam wstawiając relację mam często wyrzuty sumienia że zapycham, forum nikomu niepotrzebnymi zdjęciami :( ale często jest to jedyna okazja pochwalenia się tym co się robi. A propozycja jest taka:
Poprosić (zobowiązać?) forumowiczów do kończenia relacji zdjęciami gotowego modelu. Po takim zakończeniu określić jeszcze "czas życia " - takiej relacji np. na miesiąc lub dwa a następnie kasować zupełnie. Pozostawić tylko sam temat wątku - z adnotacją o skasowaniu. Żeby było wiadomo że taki wątek istniał i kto jest jego autorem. Zainteresowani zdjęciami zawsze będą się mogli zwrócić do autora o udostępnienie zdjęć - przecież każdy jakieś tam archiwum prowadzi. To samo dotyczy wszelkich relacji z zawodów modelarskich. I tak wiadomo że po jakimś czasie taki wątek (relacja z budowy, relacja z zawodów) ginie gdzieś na dnie forum i bardzo rzadko jest przeglądany. Na pewno odchudziło by to znacznie objętość plików forum - i choć częściowo rozwiązało by problem miejsca na serwerze.
Może ciut chaotycznie to wszystko opisałem - ale mam nadzieję że idea jest jasna. Jednak sama decyzja należy do właściciela forum.

PozdrawiamKojak

 
26-11-04 11:37  Re: [forum-info]awaria 25.11.04 & widoki na przyszlosc...
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Moje przemyślenia co do przyszości forum:

A. Rozwiązanie kosztowne.
1. Kupić dysk.
2. Płacić za transfer kolejny rok.

B. Rozwiązanie niekosztowne, ale czasochłonne (wymaga zapewne powołania dodatkowych modów).
1. Wywalić większość starych zdjęć, zostawiając tylko te najbardziej wartościowe - przedstawiające naprawdę porządne modele oraz prezentujące techniki wykonawcze.
2. Wywalić część starych tematów - tych, które nic nie wnoszą, typu "jest 2002 rok, a ja szukam modelu X" albo ledwo zaczęte relacje, po zapytaniu autora, czy ma zamiar kiedyś skończyć.
3. Wprowadzić stronicowanie wątków.
4. Zastanowić się nad nakazem stosowania Photobucketów itp. np. gdy ktoś zamierza przekroczyć określoną ilość zdjęć w wątku. :)
5. Od razu wywalać zdjęcia, na których nic nie widać, besztając przy tym wstawiacza. ;) To by miało walor wychowawczy.
5. Dzięki powyższym zmianom wrócić do systemu z 2003 roku, kiedy nie trzeba było płacić za transfer.

 
26-11-04 11:37  Re: [forum-info]awaria 25.11.04 & widoki na przyszlosc...
Kolniak 

 - 3

Proponuję jeszcze inne rozwiązanie - pracochłonne, ale całkowicie bezbolesne. Stare relacje, a w szczególności zdjęcia z nich, można przenosić na darmowe konta www we wszelkich możliwych portalach. Jak wiadomo, do starych relacji rzadko kiedy się wraca - czhoć jednak się wraca. Dostępny na bezpłatnych kontach transfer dla owych całkowicie wystarczy, a tu na forum zamiast 1 MB wątku będzie tylko link do nowej lokalizacji - kilkanaście bajcików...
Drugie rozwiązanie - nie wykluczające pierwszego - stare relacje pakować i udostępniać tylko w wersji offline.

W obu wypadkach traci się tylko czas potrzebny na przeróbki i nikt nie powinien mieć poważnych pretensji.

Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
26-11-04 11:38  Re: [forum-info]awaria 25.11.04 & widoki na przyszlosc...
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

A ja mam pomysł. Może powinniśmy określić pewien okres od - do który usuniemy z serwera w całości i nagramy go na jednym lub kilku CD?? Nie jestem orłem pod względem informatyki, ale wydaje mi się, że można tak zrobić.... . I wtedy Ty, Konradusie, będziesz miał pieczę nad CD źródłowym, które będziesz mógł skopiować na zamówienie danego forumowicza. I tu też mam pomysł, żeby płacić jakąś określoną stawkę za CD co by dało konkretne korzyści, ponieważ pokryło by częściowo koszty utrzymania serwera. Jaka stawka, to już temat do przedyskutowania. Wtedy, wydaje mi się żę wilk byłby syty i owca cała. Bo każdy forumowicz (mam taką nadzieję) zamówiłby taką lub takie płytki żeby nic nie stracić z wartości forum, serwer byłby odciążony, no i część kosztów utrzymania też by była pokryta. Ale to taki mój pomysł......

----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 
26-11-04 11:42  Re: [forum-info]awaria 25.11.04 & widoki na przyszlosc...
Kolniak 

 - 3

Aha - zapomniałem, że wątki O'hyde i testy można połączyć, powodując automatycznie kasowanie większości przeterminowanych tematów z O'hydy... niewiele tego, ale nikt płakał nie będzie, w odróżnieniu od kasowanych zdjęć.

Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
26-11-04 11:49  Re: [forum-info]awaria 25.11.04 & widoki na przyszlosc...
kermeet 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam,


Może troszkę "naiwne" pytanie ale.... Jak to robią inni? Przecież w internecie jest cała masa różnego rodzaju forów, jakoś wszystkie funkcjonują, na niektórych też ludzie mnóstwo zdjęć wstawiają itd....


Pytam, bo po prostu nie wiem, ale moim zdaniem, skoro istnieje tyle różnych dobrze działających forów nie mających problemów z miejscem to widocznie da się to zrobić.

Pytanie: jak? Może ktoś coś wie na ten temat?

PS. rzadko pisuję na forum, wiem, ale czytam codziennie i jego los nie jest mi obojętny :)

 
26-11-04 11:54  Re: [forum-info]awaria 25.11.04 & widoki na przyszlosc...
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Konradus:
:"Pozostaja rowniez pytania, ktore sobie ostatnio zadaje ze wzgledu na zblizajacy sie szybko koniec umowy na serwer... czy forum jest potrzebne, czy ma byc czynne w przyszlym roku? A moze juz nie?"...
...jak nie jest potrzebne?!...tak ma być czynne!:)
...skoro zbliża się koniec umowy to może warto pomyśleć nad jakimś sposobem finansowania go przez forumowiczów?...może w formie składek rocznych?...każdy po równo...co o Tym sądzisz/sądzicie?

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
26-11-04 12:00  Re: [forum-info]awaria 25.11.04 & widoki na przyszlosc...
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

A dorzuce swoje dwa grosze (doslownie):

1. Pomysl z CD jak najbardziej, ale z mala modyfikacja - teksty watkow zostaja, wylatuja tylko zdjecia - na CD dostepne sa i zdjecia i teksty.

2. Stronicowanie to jest cos za czym tez wygladam z ustesknieniem...

 
26-11-04 12:02  Re: [forum-info]awaria 25.11.04 & widoki na przyszlosc...
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Kiedyś już proponowałem: w wątkach pozostawić tylko miniaturki, zdjęcia wrzucić na płytki. Można też usunąć nieistotne wątki np. "poszukuję skanu części ..." a dwa wpisy niżej "dzięki otrzymałem".

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024