FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
15-11-04 11:31  Re: "SCHLESWIG - HOLSTEIN"-relacja z budowy.
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dopisuję się do "oglądaczy" wątku .... I życzę powodzenia !!

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
15-11-04 20:35  Re: "SCHLESWIG - HOLSTEIN"-relacja z budowy.
Marco 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Wojtas Gryf okładka jak zauważył Hook, lezy sobie bo mam wielki sentyment do tego modelu i okretu. A Hook przerobiłem troche bulaje na burtach Gryfa i wiesz ze wygląda nawet trochę lepiej,a le to subiektywna ocena.

Ale czas na dalszą cześć raportu stoczniowego. Po szkielecie czas przyszedł na poszycie i jednoczesnie pokłady.
POSZYCIE I BURTY.

Prawie idealne opracowane, ale drobne przesunięcia sie znalazły; pewnie spowodowane moimi drobnymi błedami. Niestety do dnia dzisiejszego nie udało mi sie zakończyc poszyucia, ponieważ przy samej rufie okazało sie że zaginęła mi w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach przesdostatnia czesć poszycia dna. Co do opracowania poszycia, moim zdaniem moze należałoby gęsciej opracować poszycie na dziobie-wydaje sie jakieś kanciaste.
Gotowe sa śruby, ster, ale leżą w magazynie, ponieważ nie zakończyłem poszycia na rufie. Potem czas przyszedł..na boczne pokłady oraz pokład dziobowy. POtem burty, z kazamatami, które wydawały mi sie trudne, ponieważ robiłem je pierwszy raz w życiu. Burty są równiusieńkie, ale popatrzcie na te bulaje-poprostu sa koszmarne i należało cos z nimi zrobić. Efekt jest nadal w aparacie , więc nie dzisiaj.
Potem kilka drobnych elementów na burty i tu drobna uwaga. Kotwice (3szt.) 1 września 1939 roku nie były czarne jak jest w opracowaniu. Były koloru szarego taki jak burty. Dla innych to drobnostka, dla mnie ważny element. W między czasie model zaliczył między lądowanie metr niżej -dziobem w dywan. Dobrze ze nie widac jaki jest zgiety.
W robocie teraz działa 150mm, polery i zaczynam działa 280mm.
W załaczeniu kilka zdjęć. Dalej trzymajcie kciuki bo chyba nie idzie źle.

 
15-11-04 20:45  Re: "SCHLESWIG - HOLSTEIN"-relacja z budowy.
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

No no, Twoja stocznia szybko pracuje;) Ale te zdjęcia (poza pierwszym) są dość nieciekawe...tzn tak ciemne że niewiele na nich widać. Powinieneś troche popracować nad dobrym oświetleniem modelu podczas fotografowania.
W dalszym ciągu trzymam kciuki;)

pozdrawiam
Piotr


 
16-11-04 10:34  Re: "SCHLESWIG - HOLSTEIN"-relacja z budowy.
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Chwilę mnie nie było a już tyle zaległości. Nie buduję teraz statków. Zacznę jak poduczę się wystarczająco. Zapowiada się ciekawie. Czy zauwazyliście , że na połowie zdjęć w tle jest komputerek. (Oczywiście wiem że to Internet i zdjęcia cyfrowe).

Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
16-11-04 12:25  Re: "SCHLESWIG - HOLSTEIN"-relacja z budowy.
Hook6   

 

Kochany - ja myślę, że Marco śledzi na bieżąco czy patrzymy jak on klei. Jak nikogo nie ma to to idzie coś zjeść albo pobawić się z dzieckiem a jak ktoś jest to od razu klei (jak najbliżej ekranu żebyśmy wszystko widzieli).

 
19-11-04 18:51  Re: "SCHLESWIG - HOLSTEIN"-relacja z budowy.
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Trzymam kciuki ..... pomimo tego że wolał bym go widzieć z trzema kominami :-)


Teoretyk ostatnio...

 
27-11-04 23:35  Re: "SCHLESWIG - HOLSTEIN"-relacja z budowy.
Marco 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witajcie
Chłopaki WAK-owcy pewnie sączą teraz browary, a ja siedze nad modelem ;-)))
Skończyłem działa 150mm i 280mm , zamontowane kazamaty i z osczędności pokazuje dwa zdjęcia-wystarczy. Same lufy są gotowcami zakupionymi w GPM-ie. i jedna uwaga do luf imitujących lufy 150mm. Przynajmnije w moim komplecie jedno znich miało inny wygląd i srednice. Jakby było to działo 120mm. Myślałem prze kilka minut czy nie spróbowac zrobic ich z kartonu jaki został zaprojektowany. NAwet zacząłem zwijać ten grubaśny karton , ale kaszana taka wyszła , ze doszedłem do wniosku, że straciłem tylko te kilka cennych minut z życia małego modelarza.
Co do dział 280mm można je troszke upiększyć, ale ja robie taki lekko waloryzowany standard, więc myślałem o dorobieniu pokrowców, czy jak to sie tam zwie na lufy. Ale narazie nie mam pomysłu jak , więc nie robie. Nadal brak poszycia dna na rufie, wiec postanowiłem fdalej bawic sie dobiazgami na pokładzie.

Pozdrawiam
Marco

 
28-11-04 19:32  Re: "SCHLESWIG - HOLSTEIN"-relacja z budowy.
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Co do dział to ja w GPM po prostu mam niedoparte wrażenie że specjalnie chrzanią te kartonowe żeby kupować metalowe. Model czad, działa bardzo łądne. Sehr Gut

 
28-11-04 21:36  Re: "SCHLESWIG - HOLSTEIN"-relacja z budowy.
bastyan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jakos okretow z kazamatami nigdy nie lubilem (no moze oprocz "Arizonki"), ale ten grubasek coraz bardziej mi sie zaczyna podobac... zwlaszcza po tym co zobaczylem tutaj:
http://www.kartonbau.de/thread.php?threadid=1091&boardid=6&sid=ee04634aef7fbf524745099a97bcfb6a

grgr

Sebastian GG: 8445811

 
29-11-04 10:04  Re: "SCHLESWIG - HOLSTEIN"-relacja z budowy.
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Po prostu piękny...chyba się nim zaraziłem... Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej części budowy.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024