FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
08-02-05 17:01  Re: Pz.Kpfw III Ausf.G [foto]
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

No, no.

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
09-02-05 07:27  Re: Pz.Kpfw III Ausf.G [foto]
Golo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Bart model klei się bez większych problemów, z rysunkaim trochę gorzej bo nieraz trzeba się trochę pozastanawiać o co biega ( niektórych części nie ma w ogóle na rysunkach ale jest kilka zdjęć gotowego modelu i można się nimi posiłkować )
Podczas klejenia części które należy ciasno zwinąć Trzeba uważać bo karton łatwo się rozwarstwia.
Co do samego klejenia to jest to raczej standart chociaż nie do końca bo nieraz coś tam poprawiam, nie wygniatam nitów i nie kombinuję za bardzo bo jest to dopiero drugi model czołgu jaki sklejam, ( Pierwszy był Pz.Kpfw II Ausf.C) może następny będzie wypasiony.

----------------------------------
Modele skończone : PzKpfw II Ausf C, Hawker Hurricane , A6M2 Zero 21,Messerschmitt Bf 109F-4
Modele w budowie: P-51D Mustang (99%), Ki-43-II Hayabusa (90%)

 
05-04-05 12:26  Re: Pz.Kpfw III Ausf.G [foto]
Golo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam
Po dłuższej przerwie kilka zdjątek







----------------------------------
Modele skończone : PzKpfw II Ausf C, Hawker Hurricane , A6M2 Zero 21,Messerschmitt Bf 109F-4
Modele w budowie: P-51D Mustang (99%), Ki-43-II Hayabusa (90%)

 
05-04-05 12:35  Re: Pz.Kpfw III Ausf.G [foto]
siewie   

z czego ta kratka ???:)

 
05-04-05 12:38  Re: Pz.Kpfw III Ausf.G [foto]
Golo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Widok na klapy otwarte



i klapy zamknięte



----------------------------------
Modele skończone : PzKpfw II Ausf C, Hawker Hurricane , A6M2 Zero 21,Messerschmitt Bf 109F-4
Modele w budowie: P-51D Mustang (99%), Ki-43-II Hayabusa (90%)

 
05-04-05 12:40  Re: Pz.Kpfw III Ausf.G [foto]
Golo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

kratka jest z firanki, pomalowana pactrą

----------------------------------
Modele skończone : PzKpfw II Ausf C, Hawker Hurricane , A6M2 Zero 21,Messerschmitt Bf 109F-4
Modele w budowie: P-51D Mustang (99%), Ki-43-II Hayabusa (90%)

Post zmieniony (05-04-05 13:02)

 
05-04-05 21:31  Re: Pz.Kpfw III Ausf.G [foto]
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witaj Golo,

bardzo mi się podoba Twój model. Dla nie wtajemniczonych powinieneś zrobić zdjęcie arkusza z częściami - obojętnie którego. Ilość i ich rozmiary są powalające. Tak więc - kapelusz z głowy.

Kiedy ogląda się zdjęcia, wydaje się, że tak dużo możnaby dodać - nity, śróby i inne drobiazgi. Ale to byłby już masohizm w czystej postaci.

Chcąc dodać trochę pieprzu: widzę, że wszelkie pudełeczka kleisz tak jak je zaprojektowano - spróbuj je rozciąć, wyretuszować i dopiero skleić. Efekt o wiele ciekawszy, bo (i) gubisz czarne linie, które widać na piaskowym tle; na ciemnym nie ma problemu, (ii) powstaje pudełko, takie kanciaste; podobnie krawędź błotnika wyglądałaby lepiej.

Co do samego retuszu, to popróbuj z kolorami. Wydaje mi się, że używasz za jasnej farby (chyba, że to efekt zdjęcia).

Ja sam dopiero poznaję te tajemnicze patenty. Są dość pracochłonne, ale dają świetne efekty. Wiele jeszcze przede mną i nie mnie pouczać, więc potraktuj te uwagi jak koleżeński tip a nie czepianie.

pozdrawiam,
Bartek

 
05-04-05 22:03  Re: Pz.Kpfw III Ausf.G [foto]
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jak na standard nieźle.
Ale to dopiero 1/3 modelu.
Zobaczymay jak reszta (to znaczy układ jezdny). Koła i gąsiennice decydują dla mnie o wyglądzie pancerki. Reszta to pryszcz.

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
05-04-05 22:21  Re: Pz.Kpfw III Ausf.G [foto]
Sicore   

No jak na drugi model to całkiem nieźle, choć widać tu i tam braki w doświadczeniu. Następny będzie lepszy...
A jesteśmy na całkowicie przeciwnych etapach budowy, ja kończe układ jezdny i mam troche wnętrza kadłuba.
Czeka Cie jeszcze długa droga pełna cierpiania i wątpliwości...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024