FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
19-10-04 22:07  [relacja] Budowa P40 od Hala
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
To moja premiera u Konrada, więc mam lekką tremę. Buduję P40 juz ponad miesiąc bo podobnie jak Dyzio mam mało czasu i sporo obowiązków. Jak dotąd zmęczyłem częśc kadłuba i skrzydła, ale pokażę je może jutro bo nie obrobiłem jeszcze fotek. Ze względu na brak cyfraka musiałem zastosowac kamerkę internetową. Z góry przepraszam za jakość zdjęć. Są troszkę ciemne. Mam nadzieję, że coś widać i nie zostanę zmiażdżony...opinią. Po tym co widziałem u Swinger'a...

Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
20-10-04 00:04  Re: Budowa P40 od Hala relacja
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Mile połechtany pochlebstwem, ;) witam na forum!

E tam, nie masz się czego bać ani wstydzić. Miazgi tu nie będzie. :D Widać przecież doskonale, że model jest cięty równo i klejony czysto, i chyba z powodzeniem waloryzowany.

Te nity na owiewce to seryjne, czy coś im zrobiłeś? ;) Czy oprócz tych ładnych klamerek zmieniałeś coś w kabinie? To lusterko jest jakieś rasowane, z odbijającym "szkiełkiem"? Czy oszklenie owiewki jest kupne, czy może sam robiłeś?

A zatem będę czekał cierpliwie na dalszy ciąg, bo sam mam ochotę skleić ten model w ciągu najbliższych 2 lat. ;) BTW, czy przy większych fotkach jest zbyt słaba jakość? A może w ogóle się nie da zrobić większych? Trochę szkoda, że te tutaj są takie małe, bo model zapowiada się bardzo ciekawie.

 
20-10-04 08:41  Re: Budowa P40 od Hala relacja
mak 

 

Też coś mi się zdaje , że nity zostały poprawione.....jeszcze druku w 3D nie widzialem...chyba zostały od spodu wupuklone..

 
20-10-04 08:50  Re: Budowa P40 od Hala relacja
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Jasny gwint !!! Wygląda to naprawdę fajniutko. Dodatkowo cieszy fakt, że to relacja z budowy latadełka. Czy bedziesz zaznaczał (np. wypisanym długopisem, albo czymś podobnym) łączenia blach?


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
20-10-04 09:29  Re: Budowa P40 od Hala relacja
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Hej,
Co się stało z oszkleniem tylniej częsci kabiny pilota na zdj. 1? To chyba nie ma tak wyglądać?

Pozdrawiam,
Szymon

 
20-10-04 13:29  Re: Budowa P40 od Hala relacja
tomold 

 

Witam.
Podoba mi się bardzo i czekam na dalszy ciąg relacji.
:)
Pozdrowienia.
Tom

 
20-10-04 21:27  Re: Budowa P40 od Hala relacja
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Dzięki za pokrzepienie. Odpowiem na pytanka. W kabince zmodyfikowałem nieco pare dwigienek, ale bez specjalnej fantazji , końcówka korbki etc. I zrobiłem wyżłobienia imitujące pikowanie skóry fotela oraz bocznych osłon wewnątrz kabiny. Niestety nie mogę teraz już tego uwiecznić bo nie ma jak podejść. Chciałem jeszcze może przerobić deskę, ale nie wiem czy mi się uda. Jest to niestety na mój gust jedna z rzeczy która w tym modelu niezbyt wygląda. Nie wiem czy ze względu na jakość wydruku czy też opracowania. Jest trochę rozmazana i nie znać dobrze szczegółów. Lusterko rzeczywiście rasowałem, dodałem jakąś folię aluminiową którą odkryłem w starociach. Kompletnie przypomina lustro, nie jest to folia pakunkowa ponieważ jest sprężysta i grubsza, ale dokładnie nie potrafię sprecyzować. Owiewkę robiłem sam. Ciężko się przy niej namęczyłem. Niezbyt wygodnie łączy się elementy z folii na styk.... Nity faktycznie nakłuwałem końcówką od miernika uniwersalnego na miesistej tekturze. Jest na tyle obła, że nie przebija na wylot i wyraźnie się odciska. Łączenia blach też wygniotłem dosłownie narzędziem do otwierania listów , bardzo poręczne :-D. Niestety dużo lepszych zdjęć nie jestem w stanie zrobić, chyba że w międzyczasie Mikołaj przyniesie mi aparat he,he (marzenia ściętaej głowy..) .
Jeszcze raz dzięki za pokrzepienie i do usłyszyska.

Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
20-10-04 21:32  Re: Budowa P40 od Hala relacja
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Wrzuciłem jeszcze fotki ze skrzydeł. Trochę się nadziergałem (jakieś 16 000 nakłóć) na samych płatach. najpierw od spodu, potem od góry. Żaden wymyślny przyrząd niestety nie przyszedł mi do głowy. Bolała łapka, oj bolała.

Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
20-10-04 22:03  Re: Budowa P40 od Hala relacja
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Sorry Szymon, wygląda na to że krytyki nie zauważyłem.....he,he. Jasne, że nie. Tylko niezbyt rozumię co masz na myśli. Czy może to, że zbyt odznacza się koloryzowanie brzegów czy tez coś jest nie tak z wykonaniem. Może napisz dokładniej, każdy ma najmniej jeden słaby punkt, ja mam dużo więcej.
Przy okazji pokazałem jeszcze światełka skrzydeł bo trochę je wzbogaciłem.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na Re.

Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
20-10-04 22:51  Re: Budowa P40 od Hala relacja
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Masochista 8-O
Wszystkie nity i linie podziału... przeryłeś. Ile to zajęło czasu???



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024