FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
29-10-04 18:12  Problem z M11/39
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Koledzy modelarze! Jestem obecnie na etapie "włoszczyzny"-kończę lekkiego pancernego malucha czyli Fiata L6/40 ( zostało mi malowanie i gąsiennice) i zabrałem się za następny z Afryki Północnej czyli M11/39. I tu powstał problem, bo siatka kadłuba nijak nie pasuje mi do szkieletu (uwzględniłem rzecz jasna grubość tektury). Czy ktoś kleił ten model, aby mógł mi powiedzieć czy to jakiś mój błąd?Czytałem w relacji, że podobne problemy miał Kolega StuG ze swoim 7TP/2w.

Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
29-10-04 18:21  Re: Problem z M11/39
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

A ludzie sie pytaja dlaczego nie robie szkieletu :)
Wujek Andrzej kleil go na kartonworq , tyle ze chyba tez bez szkieletu , poszukaj tam

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
29-10-04 18:38  Re: Problem z M11/39
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=1377&highlight=m11+36

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
29-10-04 19:00  Re: Problem z M11/39
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Spróbuj bez szkieletu. Szybko, łatwo i przyjemnie się skleja. Poza tym wszystko będzie ci pasowało. Ja już od dłuższego czasu wziąłem rozbrat ze szkieletami czołgów (właśnie kończę 6 bez szkieletu) i wcale tego nie żałuję.
Na początku poprostu podklejałem boki tekturą, ostatni sklejalem tak jak budowany był oryginał - z pojedynczych płyt. Fajna zabawa. Gorąco polecam.

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
29-10-04 19:15  Re: Problem z M11/39
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Dzięki Wam Koledzy! Przejrzałem właśnie relacje Wujka Andrzeja z budowy M11/39 na Kartonworku i chyba rzucę modelarstwo pancerne, którym bawię się już prawie 35 lat " w diabły" bo nabawiłem się takich kompleksów, że aż strach. Uważałem dotąd, że nieźle sobie radzę w klejeniu ale po tym co zobaczyłem to..... No dobra, może nie rzucę bo jest to dla mnie ogromny relaks i satysfakcja, ale poczucie niespełnienia pozostanie. Jeszcze raz dziękuję Wam za pomoc i biorę się za siatkę kadłuba, a później będę myślał jak ją usztywnić.

Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
29-10-04 20:27  Re: Problem z M11/39
modelmaniak 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

"Wujek Andrzej " - to absolutny geniusz . Oczywiście należy dążyć do doskonałości , ale nie możesz rzucać ukochanych pancernych tylko z powodu doskonałości "wuja Andrzeja". Jeśli chcesz zapoznać sie z metodyką pracy Andrzeka K. to najlepiej nawiąż zkontakt na GG z tym niezwykle miłym, sympatycznym i skorym do udzielania wszelkich wskazówek mistrzem - goraco polecam . Wujek Andrzej to najczystrzy złoty samorodek . Inni muszą pracowac wiele wiele tat na taką maestrię , ale repeticio ist mater studiorum -pozdrawiam. Jerzy

mm

 
29-10-04 23:21  Re: Problem z M11/39
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

SławekB jesli po tym miales ochote przerwac sklejanie to radze nie szukac innych relacji Wujka :) Czasami nie moge sie nadziwic ze tak sie da..... z papieru

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
30-10-04 00:02  Re: Problem z M11/39
Wujek Andrzej 

 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Wujek Andrzej trzyma kciuki szczególnie za tych z was którzy starają się sklejać ... modele rzadko sklejane . Za Ciebie więc Sławku również .
M 11-39 nie jest modelem łatwym do sklejenia / pomimo teoretycznej prostoty / .
Sporo " zmagań Cię z nim czeka . Wiec te kciuki bedę trzymał ...
Ponieważ kleję jednocześnie kilka modeli , Carro Armato jak i inne , pewnie zbyt prędko ukończenia się nie doczekają ... ale być może kiedyś nastąpi jakiś ich " wysyp " . Ślubowałem sobie jednak że pokażę dopiero jak któryś będzie gotowy całkowicie .

Dziękuję wszystkim którzy Wujkowi kibicują . Dziękuję Jurku - zapewmiam że z papieru , kartonu i tektury wiele da sie zrobić .

Szkielety z pojazdów zawsze eliminuję . Chyba że potrzebne są takie jak na zdjęciu ...

ps. ... a propos szkieletów . Ameba taka - weźmy na ten przykład . Bez szkieletu jest
a wszędzie wlezie . Pozdrowienia . Wujek .

... a wszystkim się zdawało że Wojski ............... a to echo grało

 
30-10-04 00:05  Re: Problem z M11/39
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Wujku!!! Ty żyjesz!! Gdzieś Ty się podziewał tyle czasu?

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
30-10-04 00:11  Re: Problem z M11/39
Wujek Andrzej 

 

A żyję . Kleję milcząc . Ale jak mnie od geniuszy i takich innych wyzywają ... sie musiałem odezwać .
O więcej proszę nie pytać . Wszystko w swoim czasie .

... a wszystkim się zdawało że Wojski ............... a to echo grało

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024