FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-10-04 13:31  Tanie drukowanie - propozycja
Teed   

Czytam wieści tych, którzy projektują sami własne modele i sami je drukują. Narzekają, i słusznie, na wysokie koszty. Rzeczywiście, potrafi to nieżle uderzyć po kieszeni.
Ostatnio sam tego próbowałem. Proponuję - projektując model należy drukować jedynie poszczególne siatki ( same linie obrysu i podziału blach bez koloru), aby tylko sprawdzic poprawnośc konstrukcji. Pokrywa się to z kosztami druku strony maszynopisu.
Natomiast zasadniczy wydruk - koniecznie w specjalistycznyym zakładzie usługowym. Powstały ostatnio drukarnie elektroniczne. W Szczecinie A4 , kolor, z zachowaniem doskonałej szczegółowości / widać nawet wskazówki drobnych zegarów na tablicy pilota / kosztuje 2.50 zł.

 
04-10-04 15:36  Re: Tanie drukowanie - propozycja
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Teed takie coś bez koloru się nazywa potocznie "surówką" ;o)

No a te drukarnie elektroniczne, na jakiej zasadzie toto działa? Tzn. drukują tuszem, tonerem, czy jeszcze czymś innym? Jakie formaty akceptuje ten zwierz tylko A4 i poniżej czy większe też?



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
04-10-04 16:29  Re: Tanie drukowanie - propozycja
Teed   


Mozliwosci są spore, zarówno jeżeli chodzi o gatunki papieru jak i wielkośc formatu. Widzialem w druku plakaty wielkości mapy.
Korzystalem z druku tonerem.
Przyjmują nateriał na dyskietce, dysku twardym, program czyta kika rodzajów plików.
Od razu zaznaczam, nie jestem fachowcem- drukarzem.

 
05-10-04 09:05  Re: Tanie drukowanie - propozycja
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Uważaj na wydruk laserowy (toner). Ma tendencję do kruszenia się przy zginaniu lub rolowaniu. Poza tym, czy ja wiem, czy to aż tak super tanio wychodzi? Skoro A4 kosztuje 2,50 to zakładam, że A3 kosztuje 5,00. Więc jeśli większy model ma 15 kartek kolorowych to już masz 75 PLN. Dodatkowo arkusze ze szkieletem. Czyli żadna rewelacja.

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
05-10-04 10:48  Re: Tanie drukowanie - propozycja
gutes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2

Teed powiedź, gdzie powstały te drukarnie elektroniczne (ulica).

 
06-10-04 13:33  Re: Tanie drukowanie - propozycja
Teed   



Cyfrowe Centrum Druku
70 415 Szczecin
al. Jedności Narodowej 6
tel : 431 86 73 lub 74
fax : 423 91 98
printshop@hogben.pl

 
06-10-04 22:11  Re: Tanie drukowanie - propozycja
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Toner na dokladke bardzo kiepsko reaguje na "butapren" i jemu podobne.

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
11-10-04 14:00  Re: Tanie drukowanie - propozycja
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Jesli chodzi o drukowanie szkieletu np z PDFu to sa groszowe sprawy. Ja z kolei znam punkt w Szczecinie gdzie zrobia to uwaga..... za 40 groszy od akrusza A3.

___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
12-10-04 01:20  Re: Tanie drukowanie - propozycja
gutes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2

To mam Cię prosić na kolanach o adres, Czy chodzi Ci o rozciągnięcie wątku?

 
13-10-04 15:05  Re: Tanie drukowanie - propozycja
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Wczoraj wydrukowałem sobie w drukarni cyfrowej Sopwitha Triplana. Zapłaciłem za niego 27 zł (niestety), ale nie z powodu tego, że jest drogi wydruk, tylko z powodu tego, że źle przygotowałem pliki ( cdr za miast pdf). Dodatkowo zapchałem na 2 godziny ich serwer. 4 arkusze twarde , 1 mięki kolor i 2 miekie cz-b mają razem niecałe 120 MB. Jednak opłacało się dać tyle. Sprawdziłem sobie kolory, dodatkowo będę miał ładny modelik. Skala 1:25, pełne wnętrze, silnik zrobiony po mojemu (ok 470 częsci), w barwach 10 dywizjonu RNAS "Black Fighters" samolot z godłem "Black Death".

Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024