FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-09-04 15:38  [relacja/galeria] Potiomkin MM nr.1-2 1984r
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Mój powrót po 7 latach przerwy rozpoczołem od "Pietropawłowska" ale niepewny swoich umiejętności postanowiłem skleić coś na próbę, Pietro tak mi się podoba że bym sobie nie wybaczył spaprania go. Na tapete poszedł Potiomkin MM 1984r. Potraktowałem go jako model testowy więc jak coś zpaprałem to nie starałem się za wszelką cenę poprawić . a to efekty mojej dłubaniny. Poszycie powyżej lini wodnej było tak wyblakłe i niejednorodne że pomalowałem je humbrolem 35 , poniżej tylko na dziobie ma inny kolor i postanowiłem zostawić tak jak jest.


Teoretyk ostatnio...

Post zmieniony (26-01-10 21:13)

 
08-09-04 15:45  Re: [relacja] Potiomkin
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Mała waloryzacja "płaskich" szalup oryginału i nowiuśkie bujale...


Teoretyk ostatnio...

Post zmieniony (22-12-04 15:47)

 
08-09-04 15:55  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Te stare okręty mają coś w sobie.....Kiedyś miałem Potiomkina z plastiku i stwierdzam, że kartonowego w dobrym opracowaniu bym sobie chętnie skleił.

-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
08-09-04 16:03  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

To opracowanie jest dobre. Świetnie się klei (przynajmniej ja nie miałem problemów), natomiast jest kilka rażących uproszczeń: właśnie szalupy oraz schodnie (do dziś zapamiętałem, że to elementy numer 39). Oczywiście, dzisiaj razi kolorystyka pokładów, no i czerń jest mało głęboka.

 
08-09-04 20:24  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
NowyWojtek 

 

Bardzo się cieszę, że wziąłeś na tapetę Potiomkina. Wspaniale! Naprawdę miło popatrzeć! Życzę dużo powodzenia. To opracowanie z MM faktycznie nie jest złe.
Ale ja nie pójdę wTwoje ślady, choć to, co pokazałeś, kusi.
Będe twardy jak skała i nie zacznę kolejnego modelu! Nie będzie projektu grupowego pt. "Potiomkin", dopoki nie skończe Lutzowa. Nie złamie sie. Nie złamie...

 
08-09-04 22:22  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
Gutor 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 

Jak każdy okręt z 1 wś jest piękny !! :]

...

 
09-09-04 15:25  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
Pablo1 



Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Dobra decyzja. Jak sam Widzisz model ten jest bardzo wdzięczny w budowie. Sam wykonałem go kiedyś i jak wspomniał orinoko nie podobały mi się te uproszczone zejściówki oraz szalupy a poza tym jest ok.
Pozdrawiam

1:100 to jest TO.

Nastojczywyj/Sovremiennyj t.956A
Dar Młodzieży
Radomka

 
09-09-04 16:04  Re: [relacja] Potiomkin
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

A śruby to gorzej już nie mogłem sp*****....no ale testowałem zamocowanie i ujechało...ale przynajmniej wiem że w Pietropawłowsku wyjdzie idealnie :-))))


Teoretyk ostatnio...

Post zmieniony (22-12-04 15:46)

 
09-09-04 22:48  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
Gutor 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 

Jeśli ta śruba jest sp..... to ja się wycofuje z modelarstwa...

...

 
10-09-04 00:40  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
dragon 

 

No nie.Moje skromne zdanie brzmi...śruba wygląda jak kwiatek.

 
10-09-04 11:40  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie wiem dokładnie , ale moim skromnym zdaniem płaty nie powinny być aż tak zwinięte. A model jest piękny. Kleiłem go kiedyś . Stał bardzo długo u mnie na półce ( a później się ochajtałem) . Aż miło popatrzeć ssebitro na Twoją relację !

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
10-09-04 11:44  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Gutor chodzi mi o to że sruba wygląda jak kwiatek tzn. zamocowanie wału z wałka drewnianego, wywierciłem otwór na wał, naciołem w nim szczeliny na śruby , ale troche za szerokie i kleiłem to jeszcze polimerem który "zassał" łopaty i efekt "kwiatka" znaczy śróby są prawie płaskie , do tego jeszcze lewa troche opadła tego już nie poprawie bo kleiłem polimerem a ten przy ruszaniu zaczyna pękać odrywając kawałki papieru.

 
16-09-04 13:16  Re: [relacja] Potiomkin
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

wstępnie przygotowany komin i szalupa :-)


Teoretyk ostatnio...

Post zmieniony (22-12-04 15:43)

 
16-09-04 13:32  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

He, może to wspomnienie nie ma miejscu, ale jak popatrzyłem na ten komin od razu przypomniało mi się, jak na balkonie wiele lat temu władowałem w takie kominy korki strzelające...
Efekty były super, a wrak stoi do dzisiaj gdzieś u rodziców na Kaszubach.

Kleiłem go w akademiku, szkielet nasączyłem pokostem lnianym - cuchnął tak, że koledzy wystawili mi go na balkon i rano byłem wściekły na nich.
Potiomkin pływał, część podwodna była wypełniona piaskiem wpuszczanym przez kartonowe rurki wetknięte tam, gdzie nadbudówki zasłaniały. Byli patenty...

Czy mi się zdaje, czy pióra śrub są wywinięte w łódki zamiast skręcone?

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
16-09-04 13:33  Re: [relacja] Potiomkin
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Nadbudówki i pierwszy żurawik.


Teoretyk ostatnio...

Post zmieniony (22-12-04 15:43)

 
16-09-04 13:45  Re: [relacja] Potiomkin
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Batonus w rzeczy samej tak jak już wcześniej zauważył Frytek swoim "skromnym" okiem śruby do d**y :-))) a tu jeszcze troche szalup , naprawdę namenczyłem się troche aby wyglądały jak dzisiejsze minimum standartu, a na marginesie zawsze zastanawiałem się po co na pancernikach szalupy i tak po pierwszym trafieniu nadawały się na podpałke do pieca , na Titanicu to co innego ale...


Teoretyk ostatnio...

Post zmieniony (22-12-04 15:44)

 
16-09-04 13:53  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Batonus petardy to nic ja kiedyś wsadziłem silnik z rakiety lena 2 do kartonowego odrzutowca, chciałem zobaczyć czy poleci ale spłonoł po zrobieniu pętli na wys. ok 1 metra a wszyscy zainteresowani sp******* gdzie pieprz rośnie jak zobaczyli łodlot :-))))

 
16-09-04 13:54  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Eee, no nie napisałem, że do D... tylko zauważyłem wygięcie, które można skorygować żeby wyglądało prawidłowo. Chyba, że ten polimer już nie pozwoli nic zrobić skoro odpada z papierem.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
16-09-04 14:20  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

1. Trochę tandetnie wyglądają te działka (na brzegach pomostu bojowego). Wiem, że takie są w wycinance, ale skoro tak ładnie zrobiłeś szalupy, to może warto byłoby i nad działkami popracować.
2. Nader dziwne masz ustawienie nawiewników koło komina. Wiem, że tak jest efektownie, ale powinny być ustawione w mniej więcej jednym kierunku albo "na wiatr", albo względem kursu okrętu.

 
16-09-04 15:54  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Co do śrub to korekta jest już niemożliwa, działka będą zmienione , te na zdjęciu są jeszcze nie pomalowane , za gruby drut i faktycznie kiepsko to wygląda, nawiewników w kierunku dziobu nie da się ustawić bo sam wlot przeszkadza a na podstawie jest troche za mało miejca w każdym razie u mnie tak wyszło, wnętrze będzie czerwone to może aż tak żle nie wyjdzie

 
16-09-04 15:56  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Co do nawiewników, to nie zawsze muszą być ustawione w kierunku dziobu. Mogą również sprawować rolę wywiewników :D. To tak BTW. Piękny okręcik, byle tak dalej. Można pooglądać coś ciekawego... . Pzdr

----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 
16-09-04 16:13  Re: [relacja] Potiomkin
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Wieże art. głównej...


Teoretyk ostatnio...

Post zmieniony (22-12-04 15:44)

 
16-09-04 16:14  Re: [relacja] Potiomkin
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

I nikt z kolegów nie zwrócił uwagi na zapałke , taki mały żart :-)))


Teoretyk ostatnio...

Post zmieniony (07-01-05 23:53)

 
16-09-04 16:51  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
RAV 

 

A ja standardowo - proszę o nieużywanie spacji w nazwach plików.

 
16-09-04 21:39  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
maniek   

potiomkin jak miło wspominać.....
ale w rzeczy samej jak na model z MM z tamtych alt to klasa sama w sobie i model generalnie klei się sam

a tak na uboczu to czy wieże artylerii głównej w modelu nie były białe???

08/15

 
16-09-04 23:08  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

były , były ale będą jak w oryginale tzn w tym 1/1

 
17-09-04 12:13  Re: [relacja] Potiomkin
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Pierwsza przymiarka całości na razie na "sucho" , nie wiem czym przykleić liny podtrzymujące kominy , próbowałem superglutem ale ten stary papier coś ciężko to znosi, kleiłem do kawałka z resztek ale niedość że ledwo złapał to jeszcze zrobił się strasznie dziwny i do tego ten biały nalot na brzegach :-/ wszelkie sugestie mile widziane, te krytyczne też (co do modelu ) zanim wszystko przykleje, a i jeszcze relingi; chce je zrobić z kartonu bo druciane pomalowane na biało odznaczały by się na tym pożółkłym kartonie ale sam już nie wiem czy to dobry pomysł ?


Teoretyk ostatnio...

Post zmieniony (22-12-04 15:46)

 
17-09-04 12:47  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Trudno o uwagi, bo ostrość trochę nie teges.
Relingi z drutu - pomaluj farbą w kolorze "pożółkłym" - na pewno będą lepiej wyglądać, niż kartonowe.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
17-09-04 12:47  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
maniek   

a spróbuj wklejac z szeklami tzn zamocowac oczka z cienkiego drutu i do niego mocowac linki

08/15

 
17-09-04 13:03  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Nastojaszczyj linkor :-)
Co do linek, na Cerberusie uzylem nici i kleilem wikolem UHU. Dobrze lapie "wyroby celulozowe" (testowalem juz linki do masztu z patyka - tez jest OK) a po zastygnieciu jest praktycznie przezroczysty.

w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
17-09-04 16:50  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
RAV 

 

Kolejny raz zwracam uwagę, że używanie spacji w nazwach plików jest wbrew standardom. Netscape uznaje spację za koniec linku i nie pokazuje zdjęcia. Wierzę, że zapisanie pliku pod nazwą "pot011.jpg" zamiast "pot 011.jpg" nie jest zbyt trudne dla zdolnego modelarza.

PS. Przeglądarki nie zmienię. Najwyżej nie obejrzę zdjęć autorów, którym na tym nie zależy.

 
17-09-04 16:55  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Za starych dobrych DOS'owych czasów jak juz ktos musial to zamiast spacji bylo takie sobie cosik _
Niestety Mac i Windows pod tym wzgledem rozpieszcza ;-)

RAV: a Moziilli probowales?

w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
17-09-04 17:58  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

sorry ale tym razem zrobiłem bez spacji , chyba że aparat sam dodał , ja sam nazwałem plik "pot" i na tym zakończyłem nazewnictwo :-/

 
18-09-04 16:35  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

f

 
18-09-04 16:42  Re: [relacja] Potiomkin
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

No i jakoś udało się zamocować liny do kominów a relingi za namową Batonusa robie druciane ,faktycznie z tym kartonem to by było nieporozumienie


Teoretyk ostatnio...

Post zmieniony (22-12-04 15:46)

 
18-09-04 16:45  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

RAV zdjęcia chciałem zapisać bez nazwy ale nie dało rady może teraz się otworzą :-)

 
09-03-05 12:21  Re: [relacja] Potiomkin
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Tak myślę że pora odświeżyć wątek , chociaż zdjęcia dalej kiepskie a okręt nie licząc kilku elementów skończony , no ale niestety dobrej cyfrówki się jeszcze nie dorobiłem :-) Ale pal licho . Z modelu który jest wariacją na temat mogła wyjść tylko wariacja na temat więc troszke go upiększyłem :-)))


Teoretyk ostatnio...

 
09-03-05 12:25  Re: [relacja] Potiomkin
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Ptak na dziobie to moja twórczość ludowa więc przoszę bez komentarzy :-) bo wycinałem go za dużym skalpelem :-))) zdjęcia dalej marne ale może kiedyś zrobie "reatywacje" .

Pozdrawiam.


Teoretyk ostatnio...

 
09-03-05 12:35  Re: [relacja] Potiomkin
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Wariacja czy nie - prawdziwego nie widziałem :):) A model prezentuje sie bardzo ładnie :)

PozdrawiamKojak

 
09-03-05 13:01  Re: [relacja] Potiomkin
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

To z tego Małego Modelarza można zrobić takiego "nastojaszczego bronienosca"?!!!
Przestaję żałować, że go kupiłem ;-)

w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
09-03-05 23:10  Re: [relacja] Potiomkin
turim   

fajny okret, wlasnie sie do niego przymierzam, widze że zmienione malowanie względem wycinanki wyszło mu na dobre:-)

 
09-03-05 23:41  Re: [relacja] Potiomkin
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

...ale żeś GO od....:D
... zrobiłeś:)

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
11-03-05 09:14  Re: [relacja] Potiomkin
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
I na koniec krótki opis samego modelu;
Wiadomo model wydany w 1984 r. zawsze będzie pozostawiał wiele do życzenia , w tym przypadku te życzenia mogą tyczyć jedynie uproszczeń w samym odwzorowaniu oryginału bo jeżeli chodzi o sklejalność to mogę potwierdzić to co pisali koledzy już wcześniej - model jest klasą sam dla siebie ! Dosłownie klei się sam , można go polecić początkującym bez żadnego wachania. Sam miałem problem jedynie ze spasowaniem burt na dziobie , element był troszkę za dlugi ale to nie problem , oraz z umiejscowieniem stanowiska dowodzenia, miałem dylemat albo je cofnąć albo przesunąć wieże dziobową do przodu , przesunołem wieże , tak bez problemu zasłoniłem białe pole na pokładzie po tych roszadach ( przesunięcie ok. 4 mm ) W moim Potiomkinie zmieniłem kolorystyke na bliższą orginałowi , MM wydał go z białymi kominami i wieżami art. głównej, u mnie wieże są czarne a kominy żółte , niektóre żródła podaja że żółte były też maszty i stanowisko dowodzenia ale wybrałem pierwszy wariant. Korzystając z planów dodałem pominięte przez autora reje na rufowym maszcie oraz tę najmniejszą na dziobowym :-) no i co za tym idze część olinowania. Model nie zawiera bander , chociaż to nie ma znaczenia bo i tak nie były by do niczego przydatne, moje pochodzą z ksera bander Pietropawłowska z Modelika ( tak pomyślałem że bandery projektu Navarina będą najbliższe oryginałowi :-)
Jak dostanę do ręki porządną cyfrówkę to wrzuce fotki lepszej jakości , te nie oddają uroku tego okrętu ( to carskie malowanie sprawia wrażenie jak by okręt był dumny sam z siebie , głupio zabrzmiało ale chyba właśnie o to rosjanom chodziło :-)


Teoretyk ostatnio...

 
11-03-05 10:22  Re: [relacja] Potiomkin
PawełG   

Widziałem również zdjęcie Potiomkina, na którym wieże były pomalowane na jasny kolor (biały?). Wstawiłbym je, ale zdjęcie mam w domowym komputerze.
Ssebitro - malowałeś nadbudówki na biało? W moim egzemplarzu z koloru białego zrobił się jasny kremowy.

Pozdrawiam

 
11-03-05 11:26  Re: [relacja] Potiomkin
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

W ostatnim okresie żywota Potiomkin był szary , cały szary , może z tego okresu pochodzi twoje zdjęcie Hratli.
Nadbudówek nie malowałem , trafiłem na idealny egzemplarz :-)


Teoretyk ostatnio...

 
24-11-06 12:01  Re: [relacja] Potiomkin
XYZ    

Cześć .
Może przeoczyłem coś ale mam egzemplarz tego modelu i są w nim białe kominy , w instrukcji nie wspomniane jest aby je pomalować na żółto ?
Skąd jest informacja ,że kominy należy pomalować na żółto?
pozdrawiam
Bartek

--
Hobby od 1982r. Statki , okręty, samoloty, kolej, arcitektura, urbanistyka, rysowanie, malowanie.

 
24-11-06 16:30  Re: [relacja] Potiomkin
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

W dziale okręty była dyskusja na ten temat zaczęta przez Frytka, radze poszukać bo było tam jeszcze dużo ciekawych rzeczy.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024