FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
12-09-04 13:34  Re: Rady Dla Poczatkujacych...
Wojtek_L   

Przemo - w jednym z ostatnich Malych Modelarzy mozna wyszytac : "podkleic brystolem o grubosci 0,5 mm". myslę, że nie popełnisz błędu stosując te "definicje brystolu" zawsze:-)

******************
Pozdrawiam
Wojtek
GG: 3584271
******************
wszystko co pływa

 
12-09-04 15:12  Re: Rady Dla Poczatkujacych...
mike 

 

Dokładnie, zwykle jest to - o ile sie nie mylę - 0,4-0,5 mm. Ale nagdy jakoś nie mierzyłem czy uzyty brystol ma grubośc 0,3 czy 0,5 mm... nawet bym nie zauważył różnicy :-))

I keep trying...
GG: 1264991

 
12-09-04 17:10  Re: Rady Dla Poczatkujacych...
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Modelarstwem kartonowym zajmuję się od 1964 r. i wszystkie uwagi są tutaj cenne i aktualne. Jeżeli zbraknie któregoś z tych czynników to niestety....marnie to widzę. Piszęte słowa nie dlatego aby Cię straszyć ale obserwuję to forum od prawie samego początku jego istnienia, jak również forum bliżniacze i zauważyłem, że ci, którzy zaczęli zbyt ,,ostro,, od skomplikowanych modeli już dawnu słuch po nich zaniknął.
Ja od siebie dodam jeszcze jedno słowo, kartoniarstwo trzeba pokochać, zwłaszcza jeżeli zajmiesz się konkretną tematyką to ręczę,że że przy tym będziesz trwał i trwał i..... czego Ci szczerze życzę.

Pozdrawiam !
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
piękno tkwi w biało-czerwonej szachownicy a diabeł w szczegółach
============================================================

 
12-09-04 18:45  Re: Rady Dla Poczatkujacych...
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Po pierwsze - witam w Gronie!
Sklejanie kartonówek to rozkosz , trzeba tylko pamiętać aby:
nie spieszyć się
dokładnie wycinać elementy - te najmniejsze najlepiej nożykiem
dokładnie formować elementy przed sklejeniem
wielkokrotnie sprawdzać dokładność przylegania elementów
stałe kontrolować symetrię , prostopadłości etc...
czekać aż klej wyschnie , dobrze zwiąże i stwardnieje
czytać dokładnie rady kumpli z Forum - dzięki nim nauczyłem się bardzo dużo; niedawno jeszcze wykonywałem retusz krawędzi na czarno i lakierowałem na koniec modele,aż się błyszczały.Teraz wiem,że to już "niemodne" i psujące efekt pracy.
Tak więc:sklejaj śmiało , pytaj o wszystko,choćby wydawało Ci się to śmieszne ( a nie jest , bo przecież wszyscy mieliśmy te same pytania...)
Wiedza prezentowana przez uczestników Forum jest olbrzymia i pozwoli Ci robić coraz lepsze modele.
I na koniec - tak jak już wcześniej powiedziano - nie skleisz od razu modelu mistrzowskiego - tego się musisz sam nauczyć!

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
15-09-04 22:29  Re: Rady Dla Poczatkujacych...
Stupalczasty 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witaj!
Ja także jestem modelarzem i i chciałbym ci coś doradzić:
Po 1 jak już zaczniesz sklejać model to go dokończ choćby wyglądał "jak przejechany przez pociąg. ( nie wyrzycaj ich! będą ci przypominać co zrobiłeś nie tak )
Po 2 spraw sobie klej cyjanopotanowy ( super glue czy coś w tym rodzaju) dobrze klei na styk..
Po 3 bądź CIERPLIWY bez tego nie ma sukcesów w modelarstwie...
Po4 życzę miłej pracy przy twoich modelach!!!!!!!!!!!!!!


pozdrawiam wszystkich modelarzy

 
15-09-04 23:00  Re: Rady Dla Poczatkujacych...
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

I ostatnia rada: Przede wszystkim kleić dla siebie samego. Nie ogladać się na to że komuś coś lepiej wychodzi (chodzi o to żeby się nie dołować) Kleić dla własnej frajdy i zadowolenia. Oczywiście patrzyć krytycznym okiem na swoje dzieło - zawsze przy nastepnym można coś poprawić

PozdrawiamKojak

 
15-09-04 23:16  Re: Rady Dla Poczatkujacych...
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kojak napisał: "zawsze przy nastepnym można coś poprawić"

hehehe! to będzie automatyczne! na pewno każdy nastepny będzie lpeszy!!!! miłego sklejania! =)

Pozdrawiam!
Michał

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024