FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
30-07-04 23:22  [relacja] M-977 Oshkosh
areck 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Witam wszystkich!!
Od jakiegoś (dość już dłuższego) czasu przyglądam się forum i pozazdrościłem innym ich relacji więc postanowiłem że też chce mieć swoją:D a co nie
Wybór padł na M-977 HEMTT Oshkosh w opracowaniu pana Piotra Mazurka i wydany w wydawnictwie Fly Model. Jest to model ciężkiej ośmiokołowej ciężarówki w wersji "wozu zaopatrzenia wyrzutni rakiet MLRS kalibru 227 mm". Model jest oparacowany w wersji full-opcja za co należą się wielkie brawa autorowi. Tak więc możemy zrobić skrętne koła, otwierane drzwi kabiny kierowcy i pełne jej wnętrze, ruchomy dźwig, otwierane burty skrzyni ładunkowej itd.Pierwsze co rzuca sie w oczy to bardzo pstrokaty kamuflaż i rażąco zielone wnętrze przedziału kierowcy (mojej siotrze kolorki sie podobają:)). Największą zaś wadą (przynajmniej do tej pory) są różne odcienie na arkuszach z cienkiego papieru i na tych "normalnych". Do dzisiaj mam gotowy dźwig i elementy do zabudowy skrzynii ładunkowej czyli 2 kontenery z rakietami MLRS i kontener pomocniczy. Zdjęcia są słabe ale robione telefonem



cdn (kiedyś)
PS jak ktoś chce coś skrytykować to prosze bardzo- mam mocną pychike...


Pozdrawiam areck GG 1879771

 
30-07-04 23:47  Re: [relacja] M-977 Oshkosh
maniek   

sorry ze marudze ale strasznie rzucaja sie w oczy te niebieskie wykonczenia

08/15

 
30-07-04 23:52  Re: [relacja] M-977 Oshkosh
Gutor 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 

maniek, o to mu przecież chodziło :P

...

 
30-07-04 23:58  Re: [relacja] M-977 Oshkosh
areck 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

wszelki niebieski kolor na zdjęciach jest w rzeczywistości szary...


Pozdrawiam areck GG 1879771

 
01-08-04 12:45  Re: [relacja] M-977 Oshkosh
Sokół 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fajny chyba też go zaczne robić i czekam na następne fotki

 
04-08-04 20:31  Re: [relacja] M-977 Oshkosh
areck 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

To znowu ja....więc czas na relacji ciąg dalszy
Zrobiłem rame dla mojego samochodzika (cały pojazd będzie miał około 40 cm), problemów nie stwierdzono, praktycznie cały czas robie go w standardzie, prawie- bo pióra resorów wg mnie nie powinny być zielone (więc przemalowałem na czarno)...tak samo chyba postąpie z kołami...
i to tyle....
aha jeszcze zdjątka





Pozdrawiam areck GG 1879771

 
04-08-04 21:13  Re: [relacja] M-977 Oshkosh
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Kleilem kidys ten model, robi sie go bardzo przyjemnie i nie stwaza wiekszych problemow, musze jeszcze tylko dorobic kola i pare detali i bedzie git. Jedyne co mi sie nie podoba to to ze jeden z kontenerow z rakietami byl wydrukowany na miekkim papierze.
klej dalej, dobrze ci idzie!

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
04-08-04 21:31  Re: [relacja] M-977 Oshkosh
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć!
Model jest fajnyyy! :-)
Porponuje ustawić obok tego M-977... wyrzutnie rakiet MLRS z ModelCardu :-) Te 2 pojazdy współpracują ze sobą.... wiec bedzie dobrze! A ponadto maja identyczne malowania! :-)
Buduj........ ja obserwuje!

Pozdrawiam!
Michał

 
20-08-04 15:01  Re: [relacja] M-977 Oshkosh
areck 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 





To że części 2. kontenera są wydrukowane na miękkim papierze praktycznie w niczym nie przeszkadza, tylko że mają one całkiem inny odcień (przynajmniej w moim egzemplarzu) co niestety bardzo widać, szczególnie przy częściach A9 i A10 (ja zrobiłem je z dolnej części kontenera pomocniczego)

Jakichś strasznych błędów w opracowaniu nie ma, tylko według mnie koła nie będa skręcały przy sklejeniu w taki sposób jaki proponuje autor (a może brak mi wyobraźni?), jednak to bardzo łatwo rozwiązać, no i poprawiłem troche bieżnik kół- wg mnie było warto

aha nie byłbym sobą jakbym czegoś nie sp.......artolił- wały są źle podoklejane ale zauważyłem to zbyt późno, może to jeszcze poprawie


Pozdrawiam areck GG 1879771

 
23-08-04 08:36  Re: [relacja] M-977 Oshkosh
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Od siebie dodam, że największym błędem w modelu jest białe obrzeże paki. (przynajmniej takie było w moim I wydaniu). Przy wersji z otwieranymi burtami nieciekawie to wyglądało, bo dobranie koloru farby do retuszu to jedno, a do pasko o szerokości 5mm i długości kilkunasty centymetrów to drugie. Pozatym model kleiło się rewelacyjnie.

-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024