FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
22-07-04 22:55  [Relacja] P 11c MM 9/80 152 Eskadra 1:100
Paweł~ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Od dawna odwiedzam forum, ale jestem raczej biernym oglądaczem ( "czytaczem" też : ). Trochę tak nie wypada tylko brać i nic nie dawać. Złożyło się tak, że sklejam model tzw. ortodoksyjny (nie wiem czy poprawnie użyłem nazwy w odniesieniu do tego co sklejam) postanowiłem zaprezentować ten model, bo nie wiem, kiedy uda mi się skleić następny tylko kartonowy model (czyt. w standardzie) jak na forum modeli kartonowych przystało.

Obecnie lepie model dobrze znanego wszystkim P 11 c. Model nie ma być dokładny, ani nawet ładny ma być po prostu skończony.. : ) Co nie znaczy, że się nie staram.




A zapomniałem dodać że jedenastka ma zmienione malowanie. Przedstawaia samolot ze 152 eskadry myśliwskiej 5 Pułku Lotniczego z Lidy. Numer ewidencyjny 8.110, numer podskrzydłowy zmyśliłem ale o tem potem.



Post zmieniony (07-12-05 23:05)

 
22-07-04 23:01  Re: [budowa] P 11c MM 9/80 152 Eskadra
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

witaj Pawle w tym gronie - milo że nas odwiedziłeś:):):):D
a pejedenastka całkiem niezła -czekam na ciąg dalszy, może pokażesz też coś o spitach albo o messerku???
nie wszyscy czytają kartonworka...
wakacyjnie pozdrawiam...
i spadam na jakiś tydzień....
:D

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
23-07-04 09:32  Re: [budowa] P 11c MM 9/80 152 Eskadra
Big Boy 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Cześć Paweł.
Rok temu, latem, też sklejałem ten model Pejedenastki i też z MM. Jeśli mogę Ci na coś zwrócić uwagę, to na to że ten samolot ( jego opracowanie ) ma skopany statecznik pionowy, a konkretnie chodzi mi o jego tylną krawędź, krawędź spływu, przebiega ona PRAWIE pod kątem prostym w dół, gdy w rzeczywistości krawędź spływu statecznika pionowego była podobna jeśli idzie o kąt rozwarcia jak kąt krawędzi natarcia tegoż statecznika. Widzę ze zdjęcia że statecznik pionowy już zrobiłeś i przykleiłeś, ale jeśli masz jakiś pomysł na usunięcie tego błędu to zrób to teraz. Ja zauważyłem to już po skończeniu modelu i niestety nie poprawiłem co w konsekwencji daje, że model wygląda brzydko stojąc na półce. Możesz natrafić na mały problem przy doklejaniu skrzydeł do kadłuba, musisz zachować szczególną ostrożność i wiele razy przymierzać zanim zdecydujesz się je przykleić. Poza tym model prezentuje się nieźle, szczególnie jak się weźmie pod uwagę jego cenę jako wycinanki.
Życzę powodzenia.
Big Boy

Parowóz... to jest TO!!!

 
04-08-04 20:08  Re: [budowa] P 11c MM 9/80 152 Eskadra
Paweł~ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Zły obrys statecznika pionowego zauważyłem dopiero po sklejeniu. P 11 ma charakterystyczny kształt statecznika pionowego. Ten w modelu jest nie do przyjęcia. Poprawiłem statecznik na tyle na ile mogłem. Teraz bardziej przypomina ten prawidłowy ( z daleka : ). Korciło mnie żeby go zaprojektować od nowa, ale dałem sobie spokój i zostawię tak jak jest. Są lepsze opracowania jedenastki a ten model jest tylko wypoczynkowy...


...tyle odciąłem ...



teraz można tylko przyciąć trochę z dołu więcej zrobić się chyba nie da

 
08-08-04 17:32  Re: [budowa] P 11c MM 9/80 152 Eskadra
Paweł~ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Im dłużej wpatrywałem się w ten statecznik tym bardziej mnie denerwował. Przeprojektowałem ten element żeby bardziej przypominał oryginał.



Po prawej statecznik z modelu po lewej poprawiony. Przy okazji wyszedł następny błąd czyli za wysoko umieszczony statecznik poziomy. Fajnie..... : \



Na szczęście udało się odkleić : ) Teraz tak to wygląda.

 
08-08-04 22:12  Re: [budowa] P 11c MM 9/80 152 Eskadra
Paweł~ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Stan prac na dzisiaj. Ze statecznikami poziomymi nie było problemów ...cdn

 
09-08-04 00:26  Re: [budowa] P 11c MM 9/80 152 Eskadra
Big Boy 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Teraz jest znacznie lepiej, ja bym to tak zostawił, tymbardziej, że jak piszesz jest to model " wypoczynkowy " Mam u siebie do sklejenia PZL P-11c z firmy JSC, fajny model i duży ,w skali 1 :24. Choć panują opinie o nim, że jest za prosty ja Ci go polecam.
Pozdrówko
Big Boy

Parowóz... to jest TO!!!

 
15-11-05 23:01  Re: [budowa] P 11c MM 9/80 152 Eskadra
Paweł~ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 


Uff udało mi się odkopać tą relację. Postanowiłem skończyć ten model w skali 1:100.
Powód jest bardzo prozaiczny. Brak miejsca. Obecnie dysponuje jedną półką, która już prawie zastawiłem dwoma modelami Spitfire w skali 1:48 . Modeli w skali 1: 100 zmieści się jeszcze kilka....



Stan na chwilę obecną




--

 
15-11-05 23:13  Re: [budowa] P 11c MM 9/80 152 Eskadra
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Precz z " wielką płytą "! Duże mieszkamia dka wszystkich modelarzy!

 
15-11-05 23:31  Re: [budowa] P 11c MM 9/80 152 Eskadra
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Paweł: gratuluje kolejnego modelu w "setce". I to w dodatku tak pięknego modelu. Cieszę się, że powiększasz swoją kolekcje maleństw.

Pozdrawiam.

P.S.: Czy ja dobrze widzę na spodzie płata oraz sterze kierunku szachownice u tego Spitfira po lewej?

--

Blog

Sklepik

Post zmieniony (15-11-05 23:32)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024