FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-07-04 19:53  Admiral Scheer na pochylni(Fly Model 1:200)
Pete   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam wszystkich ze stoczni w Olsztynie ;-)
W lutym kupiłem karton i rozlepiłem wręgi.Potem wyciąłem je i skleiłem do kupy, butaprenu nie żałując.Pokład podkleiłem hermolopodobnym, po przykrych doświadczeniach z wikolem nie zbliżam się do niego. Model odleżakował swoje w szafie. Wczoraj zaatakowałem ponownie. NALEPIŁEM BURTY. Mały kiks chyba projektanta- łączna ich długość wypadła u mnie o 4 mm większa niż obrys szkieletu, ale to nic.Zamówić wypada lufy ( w sieci?), jutro zaatakuję część podwodną. Dręczy mnie zaokrąglenie krawędzi burt, które tu ...nie występuje.Trudno. Sorry za psią jakość zdjęć, to komórka...Niech się Siemens wstydzi
Pozdrawiam brać kartoniarską
Pete
-------------------------------------------------
Najważniejsze to kleić. Byle nie głupa...

 
12-07-04 23:20  Re: Admiral Scheer na pochylni(Fly Model 1:200)
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

ciekawa kolejność... ja tam zawsze robię najpierw część podwodną... a dopiero potem nawodną...

P-y....

Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
14-07-04 15:34  Re: Admiral Scheer na pochylni(Fly Model 1:200)
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

...he!...kiedyś robiłem ten model i o ile pamiętam ze spodem było ciężko...
...ale zawsze burty kleiłem jako ostatnie( po części podwodnej)...tak wydawało mi się łatwiej...
...z ciekawością będe czekał na dalszą relacje...ale nie spiesz się za bardzo żeby przez przypadek czegoś nie spiep...:))))

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
17-07-04 01:00  Re: Admiral Scheer na pochylni(Fly Model 1:200)
Pete   

A juści prawda.
Wczoraj zasiadłem i machnąłem podwodną. Do 13 wręgi było ok, potem jakoś koślawo.Musiałem wprowadzić drobne poprawki i podcinać bryty aby pasowało. Masz rację, sys , coś projektant pominął w obliczeniach. Ani szerokość ani długość nie bardzo pasuje...Obrys wyszedł gładki, bez załamań, ja regularnie modele szpachluję i maluję, więc pewnie to kartoniarska herezja...Robię pomału. Machnąłem tuleje wyprowadzające wały śrub, przymierzam się do szpachlunku i malowania...
Tak przy okazji:policzyłem:to mój 49 (?) model w życiu (pływający). Wszystkie robiłem w tej kolejności: pokład-burty-podwodna część...Jak to jest...inaczej:-)))?????
Pzdr wszystkich kartoniarzy

-------Pete------------------------------------
Najważniejsze to kleić. Byle nie głupa....

 
17-07-04 01:02  Re: Admiral Scheer na pochylni(Fly Model 1:200)
Pete   

Sys, powodzenia przy Mińsku --Fajny kawałek. Machnij może jakieś zdjęcia
Pozdrówka Pete

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024