FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
12-07-04 09:54  [Relacja/Galeria] SDKZF7/2 (KA)
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam,

Oto zdjęcia mojej pierwszej dioramy. Jak widać prace jeszcze trwają, brakuje działa i kilku szczegółów. Model i diorama jest zrobiona przy użyciu najprostrzych środków co niestety miejscami widać. Ale z czasem przyjdzie doświadczenie i wtedy może zainwestuję w porządne materiały...

Póki co to mam ŚWIETNĄ ZABAWĘ!!!!

Miłego (mam nadzieję) oglądania...

Bart

cdn...

 
12-07-04 09:55  Re: SDKZF7/2 (KA) - pierwsze fotki z końca budowy...
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
...cdn

 
12-07-04 10:12  Re: SDKZF7/2 (KA) - pierwsze fotki z końca budowy...
areck 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

mam małe pytanie, jak zrobiłeś przednie lewe koło (te spalone)?

muszę powiedzieć, że to wygląda całkiem, całkiem.....może też sie kiedyś skusze na dioramke?


Pozdrawiam areck GG 1879771

 
12-07-04 10:19  Re: SDKZF7/2 (KA) - pierwsze fotki z końca budowy...
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

areck, mniej więcej tak (mniej więcej, bo całość to jeden wielki żywioł robiony na "czuja"):
1) kółko sklejone wg wycinanki,
2) "lekko" opalone (szczególnie tektura w środku) - tu niestety spaliła mi się również część felgi,
3) potem do wody,
4) jak namiękło - to formowanie,
5) potem nawijam drut,
6) i do wikolu,
7) na ośke i spray...

ot tak...

Bart

 
12-07-04 12:41  Re: SDKZF7/2 (KA) - pierwsze fotki z końca budowy...
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Dioramy to dla mnie temat tabu. Moge je podziwiać ale sam bym sie nie podjął wykonania. To co tutaj widze naprawde mi sie podoba. Spalone koło jest super!. Może jakies zbliżenie. Napisz proszę czy z góry masz ustalone co i gdzie będzie nadpalone i zniszczone, czy może w trakcie budowy, jakiś element nie wyjdzie tak jak trzeba to go powyginasz, podkopcisz i jest cacy :-)

pzdr
Kemot

 
12-07-04 12:58  Re: SDKZF7/2 (KA) - pierwsze fotki z końca budowy...
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Kemot,

Od początku to miała być diorama. Oglądałem wiele zdjęć, ale na większości są rozbite czołgi (więc z kolejną dioramą będzie mniej problemu - przynajmniej z ustaleniem koncepcji). Chciałem, aby wóz wyglądał jak rozwalony przez naturalnego wroga, czyli przez samolot. W głowie ułożyłem sobie scenariusz: dwie rakiety (bomby) bardzo blisko (jedna w tył - zniszczone tylne koło i zerwane gąsienice) druga w gdzieś z przodu, a jedna bezpośrednio (zaraz za kabiną). Ponieważ nie mam pojęcia o tym, jaki efekt może mieć uderzenie rakiety, model wygląda jak wygląda - tu może ktoś coś podpowie? Teraz robię armatę, i już wiem, że będzie ona niemal zsunięta z platformy przez tą rozerwaną burtę z lewej strony). Potem szkic i do przodu...

Co do Twojego stwierdzenia, że jak coś nie wyjdzie to brudzimy i jest ok - jest w nim wiele racji choć ja mam jedną zasadę - buduję część jak w wycinance i potem ją niszczę. Nie buduję części już zniszczonej bo nie potrafię. Nie jestem doświadczonym modelarzem i nie będę też wciskał kitu, że wszystko wychodzi mi cacy. Retusz wiele pomaga natomiast staram się aby wszystko miało "ręce i nogi". Dla podparcia przykładem - tylko jedna strona modelu jest zdewastowana. Druga jest prawie dziewicza...

Zbliżenie koła nie ma sprawy (na specjalne życzenie :)) jak tylko pożyczę znów aparat, ale to pewnie już po ukończeniu całości...

pozdrawiam,
Bart

 
12-07-04 14:51  Re: SDKZF7/2 (KA) - pierwsze fotki z końca budowy...
mak 

 

MNIÓD DLA OCZU........aby tak dalej i więcej fotek:)

 
12-07-04 15:19  Re: SDKZF7/2 (KA) - pierwsze fotki z końca budowy...
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Szkoda, że multimedialność dzisiejszych komputerów nie polega dodatkowo na przenoszeniu zapachu...
Bo swąd spalonej gumy aż bije wirtualnie w nos.
Wyrazy szczerego podziwu - ja też bym się nie podjął zrobienia takiego czegoś z kartonu.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
24-08-04 09:18  Re: SDKZF7/2 (KA) - pierwsze fotki z końca budowy...
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Ogrzewam wątek, aby pokazać jak historia się kończy. Prace nad modelem trwały sześć miesięcy. Niestety czas to nie wszystko, czego potrzeba do zrobienia modelu tak, jakby się chciało.







Zdjęcie nr 4 specjalnie na prośbę Kemota.

Pozdrawiam,
Bart



Post zmieniony (22-07-05 14:54)

 
24-08-04 09:18  Re: SDKZF7/2 (KA) - pierwsze fotki z końca budowy...
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

...cd.









Post zmieniony (22-07-05 14:53)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024