FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-07-04 11:20  Modele młodzików na wystawach
Paveu 

 

Chciałbym sie zapytać kolegów modelarzy czy na wystwach modeli, na których bywacie modele wystawiane przez młodzików nie budzą waszych wątpliwości??? Chodzi mi o to, że czasem a nawet dość często, modele wystawiane w najniższej klasie wiekowej są wykonane tak, że nie powstydziłby się ich nawet bardzo doświadczony modelarz. Na wystawie w Sanoku na którą jeżdzę od 3 lat rok rocznie są wystwiane modele w klasie młodzików, króre nie były wykonane przez nich na 99,9%. Niestety nie mogę poprzeć swoich sądów fotkami, ale widziłem przepięknie wykonany model Krasnajej Zviezdy, czy Me 109 od Halińskiego oraz P-39 Airacobrę z Fly Model. Wszystkie i kilka innych były wykonone bardzo starannie i czysto, wzbudziło to moje wątpilowości i chciałem się tym z wami podzielić i spytać czy na wystawy i konkursy, na który jeździcie ma miejsce podobny proceder???
Pozdrawiam

Maszerujmy ramię w ramię ku słońcu świata nowego...
GG:1133276

 
02-07-04 11:55  Re: Modele młodzików na wystawach
RAV 

 

Co do słuszności takich zarzutów trudno dyskutować, bo bardzo trudno je udowodnić. Jednak zdarzyło mi się wykryć ewidentne oszustwo - ten sam model (diorama) wystawiany na dwóch wystawach przez dwóch różnych "autorów". Mimo, że sprawa była oczywista, organizator nie podjął żadnych działań. Mogę jedynie przypuszczać, że jeśli takie oszustwo uchodzi bezkarnie, to takie, o których piszesz, zdarzają się nagminnie.

 
02-07-04 12:41  Re: Modele młodzików na wystawach
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

...hyyyymmm...czasem widziałem takie modele,że sam bym się ich nie powstydził...oczywiście były to modele młodzików...
...no cóż ...im człowiek starszy tym ręka mniej pewna...hehehe

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
02-07-04 19:05  Re: Modele młodzików na wystawach
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Znam osobiście kilka osób (seniorów), które kleiły model , a ten był wystawiany przez młodzika. I dużo się nie dało zrobić , ponieważ gdy sędzia chciał porozmawiać z "wykonawcą " modelu , okazywało się ,że tego nie ma ( tatuś mówił ,że synek jest w domu , i nie mógł przyjechać , bo leży chory...) .
No cóż - nie każdy traktuje konkursy jako spotkania grupy modelarzy .... Są tacy , co MUSZĄ zwyciężyć ...

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
02-07-04 19:22  Re: Modele młodzików na wystawach
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

...no to jeszcze raz ja...
...większość takich przekrętów dochodzi tam, gdzie potrzebne są wyniki...gdzie instruktor musi się wykazać...przed dyrektorem placówki w której ma etat...przed LOK-iem,żeby dobrze wyglądało w rocznym sprawozdaniu...przed sponsorami wyjazdu na zawody...ehhh dużo można by wymieniać....to smutne lecz prawdziwe...i kto się z tym spotkał to wie jak jest!
....to pierwsza grupa,...a teraz druga...
...dla samej radości posiadania nagrody...i tyle...ta grupa "tatusiów" jest najgorsza...ponieważ jest to grupa chora:(
...
...ktoś mi kiedyś powiedział,że przecież młodemu modelarzowi należy się pomoc...więc pomaga...tylko ile tej swojej "pomocy"włożył do budowy modelu syna?...nikt nie określił...
...
...a co sądzicie o nagrodzie dla najmłodszego zawodnika...??? np.5-latka z modelem Bismarcka?...hehe

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
02-07-04 19:23  Re: Modele młodzików na wystawach
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Paveu! Święte słowa stary! Teraz sobie wyobraź jak się czują moje chłopaki i dziewczyny - autentyczni młodzicy - kiedy rywalizują z modelami tzw. "młodzików", modelami, które skleił tatuś, ale mu nie wyszły, to niech synek sobie coś wygra...

Za rękę nikogo nie złapałem. Ale smrodek jakiś taki się unosi... Panaceum? Pieczątka imienna modelarza, albo jego podpis. Na jakimś początkowym elemencie. Pierwszym segmencie kadłuba samolotu, pierwszym pasku dna okrętu, wannie kadłuba czołgu. Calego problemu to nie rozwiąże, zawsze tatuś może od początku skleić model dla synka, ale na pewno będzie tego mniej.

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
03-07-04 13:32  Re: Modele młodzików na wystawach
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

A młodzicy to jka kategoria wiekowa. Od ilu do ilu lat???

 
03-07-04 20:41  Re: Modele młodzików na wystawach
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

od 0 do 13. Szkoła podstawowa po prostu.

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024