FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
03-07-04 22:30  Re: Podwyżka cen na Modeliku
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Mi sie zawsze wydawalo ze przedsiebiorcy podnosza ceny wtedy, jak im rosna koszty. A jak koszty rosna u pozostalych, a u nich nie, to sie ciesza bo wiecej sprzedadza, a tym czasem oni tez podnosza chociaz nie maja bezposrednich powodow. Tak tylko, zeby nie bylo smiechu. Ale moze ja jestem zbyt naiwny

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
03-07-04 23:09  Re: Podwyżka cen na Modeliku
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Podnoszą ceny wówczas, gdy im się to opłaca lub gdy uważają, że im się to opłaci.

 
03-07-04 23:33  Re: Podwyżka cen na Modeliku
PawełG   

Mnie też ciekawi, co jest przyczyną tak dużego wzrostu cen. Np. model Pzkpfw. II od Halińskiego kosztuje teraz 18 zł, a w roku ukazania się na rynku (1998) kosztował 8 zł. Wzrost ceny ponad 100%, a przecież przez 6 lat inflacja nie wzrosła o 100%. Wzrost VAT też nie mógł spowodować takich podwyżek.
Wyjaśnienia, że wcześniej wydany model dużego okrętu kosztuje tyle co obecnie wydany niszczyciel i wobec tego należy ponieść cenę dużego, mnie osobiście nie przekonują.
Koszty wydrukowania modelu wydawca poniósł tylko raz i jego cena została tak skalkulowana, żeby wydawca mógł na nim zarobić. Ale jak widać wydawcy wolą na nas "bardziej" zarobić...

 
03-07-04 23:44  Re: Podwyżka cen na Modeliku
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

I nie jest to niczym dziwnym, normalne prawo rynku. Jeżeli nie podoba Ci się taka polityka, to możesz przecież zbojkotować modele od Modelika czy Hala. Jeżeli mimo podwyżki będziesz kupował modele, to będzie to oznaczało, że wydawca miał rację, podnosząc ceny. Widocznie towar był tego wart. Ja na miejscu JOLa zrobiłbym to samo, przecież 35 zł za pancernik to i tak niewiele. I tak zapewne wydawcy nie mają kokosów ze swojej działalności.

 
03-07-04 23:57  Re: Podwyżka cen na Modeliku
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

A moze wzrosly koszty magazynowania?

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
04-07-04 00:05  Re: Podwyżka cen na Modeliku
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Podejrzewam, że cały pozostały nakład mieści się w bagażniku samochodu. ;) Panowie, 27 zł za pancernik to naprawdę była cena niewspółmierna do czasu korzystania z tego dobra. Przecież takiego okręta klei się co najmniej parę miesięcy! W kinie traci się kilkanaście złotych w dwie godziny!

 
04-07-04 00:11  Re: Podwyżka cen na Modeliku
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Ale jak by byo pięknie dyby taki okręt kosztował 5 PLNów, można by sobie kupić 10 takich i położyć na półeczkę ;o)
Ludze, skoro w Modeliku jest za drogo to kupujcie modele GPMu, żaden problem, albo jeszcze lepiej z HMV.



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
04-07-04 09:56  Re: Podwyżka cen na Modeliku
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Koledzy - Wydawnictwo MODELIK to przecież nie jest hobbystyczny klub modelarski tylko jak by nie było przedsiębiorstwo, a podstawowym (w zasadzie jedynym) celem istnienia przedsiębiorstwa jest osiąganie jak największego zysku. Ja się zajmuję tym zawodowo i od 1996 roku wydawanie modeli jest moim jedynym źródłem dochodu.
A dobrą cenę za towar można zdefiniować następująco: "jest to maksymalna cena, jaką w istniejących realiach rynkowych klient jest w stanie za dany towar zapłacić". Taka jest prawda i ideologii nie ma co tutaj dorabiać. Nie ukrywam, że ustalając ceny patrzę na ceny konkurencji - gdyby modele innych wydawców były tańsze, ja też byłbym w stanie ceny obniżyć, ale w obecnych realiach nie widzę powodów do świadomego pomniejszania swoich dochodów. Mam nadzieję, że moja szczerość nikogo nie oburzy.

JOL

 
04-07-04 12:21  Re: Podwyżka cen na Modeliku
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

JOL - oczywiscie, ze ta szczerosc nie oburza i wcale nie dziwi. Nawet 36zl np. za HMS Iron Duke, czy SMS Kronprinz uwazam nadal za cene dosyc niska. GPM liczy sobie 55zl za podobnego objetosciowo SMS Lutzow. Oczywiscie Lutzow jest drukowany inna technika i napewno to tez nie jest bez znaczenia, ale wyrownali jego cene do znacznie bardziej objetosciowych modeli (Roma, PoW).

Ja mam tylko jeden zal... za malo pancernikow 1/200!!! ;-)


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
05-07-04 15:15  Re: Podwyżka cen na Modeliku
wojtan   

JOL - szczerosc jak i motywy jak najbardziej rozumiem.Tylko zeby to moje ( i paru jeszcze osob) zrozumienie nie obrocilo sie przeciw nam, bo jak tak bedziemy potakiwac ze zrozumieniem, to w koncu ceny dojada do tych z HMV...
Ja nawet nie widzialem szczegolow tego nowego cennika, bo... go zobaczyc nie mozna. Dziala Wam ta strona poprawnie? U mnie jakos nie - linuxowe mozilla, oper i galeon pokazuja ten sam blad zamiast cennika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024