FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
29-06-04 18:56  [galeria] Me-109 G z MM
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam. Chciałbym pokazać wam fotki Me-109 G Gustav z MM. Jest to mój drugi model samolotu jaki skleiłem więc prosze o wyrozumialość. Taka jak napisałme szkolę sie narazie w latadłach. Model sklejał sie bez wiekszych problemów tylko... ten papier
Wręgi trzeba byłotu i tam szlifowa, ale to nie duży kłopot.

 
29-06-04 18:56  Re: [fotki] Me-109 G z MM i jescze czegoś
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
:)

 
29-06-04 18:57  Re: [fotki] Me-109 G z MM i jescze czegoś
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
A to model wykonany przez mojego 9-letniego brata. Me-109 z Adore model

 
29-06-04 23:01  Re: [fotki] Me-109 G z MM i jescze czegoś
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Hmmmmmmmmmm, no cóż... Polecam większą dbałość o dokładność pasowania części. Model sprawia wrażenie nieco pogruchotanego, brak mu też właściwej symetrii... Części są jakieś powginane gdzieniegdzie, krawędzie natarcia skrzydeł nieformowane (ale w Fokkerze chyba już sobie z tym poradziłeś, nie?). Szyba jest nieprzezroczysta, co się jej stało? No i retusz. Generalnie zatem widać, że brak Ci było doświadczenia, ale już na przykładzie Fokkera widać postępy. Reasumując: bądź dokładniejszy, staraj się nadawać modelom finezji i delikatności. Ten tutaj jest taki zbyt "grubo ciosany"... ;D

Co do modelu brata, to dobrze, nawet bardzo dobrze, że klei. Najważniejsze, że udało mu się ten model skończyć. I nawet przypomina on 109kę. ;)

 
29-06-04 23:28  Re: [fotki] Me-109 G z MM i jescze czegoś
Gutor 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 

Musze stanąć w obronie Pancza, papier w tym modelu jest wyjątkowo kiepski. ŁĄtwo się łamie i kolory bardzo łatwo się wycierają.

...

 
30-06-04 08:03  Re: [fotki] Me-109 G z MM i jescze czegoś
MZX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No cóż Gutor nie zgodzę się na temat niemożności ukształtowania kartonu, ja również miałem tego typu problemy, a jednak da się je łątwo i szybko pokonać.

A jak? - polecam wątek [tips & zagadka] zwijanie starego łamliwego kartonu znajdujący się pod linkiem: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=46496&t=46413

Co prawda do tej metody doszedłem trochę inną drogą ale daje rewelacyjne efekty, no i nie trzeba od razu "moczyć" cały element, ale tylko miejsce zgięcia.

Nie podoba mi się również technika klejenia "końcówki" skrzydła jest trochę za płaska, ja zazwyczaj dodaję tam sklejkę z tektury (nawet jeśli nie ma jej w "wycinance") postaram się później troche szerzej zilustrować tą technikę (może w innym wątku)

W niektórych miejscach model wydaje się brudny, mam ten sam problem - za dużo kleju ;-) ale na to mam nadzieję trzeba wprawy.

Ogólnie model łądny poza omówionymi mankamentami

Model brata - rewelacja tylko tak dalej i niech ćwiczy i nabiera wprawy (ależ ten dzieciak ma cierpliwość ;-)

Czy ktoś ma/zna metodę jak równo i ładnie skleić kołpak?

----==MZX==----

 
30-06-04 09:23  Re: [fotki] Me-109 G z MM i jescze czegoś
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Kołpak sklejany z "listków" (jak w Bf braciszka) można skleić metodą "na gluta". Trzeba wziąć trochę takiego zgęstnionego, przyschniętego budasia, skulkować go w palcach i wsadzić do wnętrza kołpaka (na środek). Potem jeszcze kilka takich glutów i można dodatkowo zasmarować wszystko normalnym budasiem. Ewentualne wypływy na zewnątrz usuwamy czymś, na czym jest trochę lekko zaschniętego budasia. Niektórzy stosują też różne sklejki, którymi sklejają poszczególne "listki".

 
30-06-04 09:34  Re: [fotki] Me-109 G z MM i jescze czegoś
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Bardzo dziękuję za uwagi.Przydadzą mi się napewno w przyszłości. Jeżeli chodzi o szybe, to zapędziłem się z lakierowaaniem io ją też przejechałem. Faktycznie model nie wyszedł ładnie zbytnio, ale chce cwiczyć, bo chce osiągnąć tak dobry poziom jak wy.

 
30-06-04 09:47  Re: [fotki] Me-109 G z MM i jescze czegoś
Paveu 

 

Ćwicz, ćwicz nie ma co się przejmować jeżeli trzeci model nie jest idealny i wspaniały.
Mam tylko pytanie: dlaczego malowałeś kołpak i łopaty??? Bo chyba malowałeś, co nie???

Maszerujmy ramię w ramię ku słońcu świata nowego...
GG:1133276

 
30-06-04 09:55  Re: [fotki] Me-109 G z MM i jescze czegoś
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Mam drobną uwage dotyczącą osłony kabiny pilota. Widze to już w którymś z kolei modelu 109-tki, że komuś nie wychodzi przejście między otwieraną częścią owiewki a tą z tyłu która jest na stałe.
Chodzi o to, że obie te części na styku powinny mieć taki sam kształt. U Ciebie Panczo stała cześć owiewki ma kształt obły a powinna mieć kształt coś a'la trapez.
Zwróć na to uwage jak bedziesz kiedyś robił kolejnego Messerschmitta. :)

http://messer.cba.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024