FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-06-04 15:36  kolory Opel Blitz i Merc 3000
Szym   

czesc!
chciałbym zabrać sie za któryś z tych modeli: Mercedes 3000- Modelik albo za Opel Blitz z GPM- w wersji paka.
lecz chciałbym je malować od podstaw w związku z tym mam pytanie: jakimi kolorami mam to zrobić? Co radzicie: farby jakiej firmy użyć i jakie kolory do czego: czym silnik jakim kolorem opony, wnętrze itp aby to miało ręce i nogi albo głowę.

Przy okazji jeśli ktoś ma namiary na jakieś fajowe malowania tychże samochodów byłbym wdzięczny.

pzdr
Szymon

 
25-06-04 15:53  Re: kolory Opel Blitz i Merc 3000
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć!

Ja zawsze sieje propagande aby malować pojazdy Modelika.............
ALE! Teraz apel! W wypadku Merc 3000 - nie malować!!! Jest to nieliczny przypadek gdy pojazd ma poprawną barwe! :-))) Szary odcien Wermachtu!!!! bardzo ładny! cały model jest bardzo ładny!!!!

Nie malować Merc 3000!!! :-)))

A Opel Blitz,,,,,?

Jeżeli chcesz zmieniać malowanie...... to też na typowy szary Wermachtu :-)))
Szczególnie w wersji ciężarowej.....!

A nieetypwoe malowania wiem, że stosowano w Afryce - ale nie mogę podać przykładu...

Powołam się na podpowiedz Wakamija :-).........
humbrol - Nr 67 Matt Tang Grey lub jaśniejszy 92 Matt Iron Grey
"Natomiast wydaje się, że ideałem jest zastosowanie obu farb - 67 jako podkład, natomiast 92 tryśnięty aerografem na wszystkie płaskie powierzchnie. Wtedy powstanie świetnie wyglądające cieniowanie"

A reszta......... standard! :-)

Pozdrawiam!
Michał

 
25-06-04 20:37  Re: kolory Opel Blitz i Merc 3000
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Zbudowałem obie wersje Blitza , jedną w malowaniu afrykańskim (Pactra #120 ) oraz wersję z Rosji 44' (Pactra #107).Są to podstwowe kolory malowania tej ciężarówki. Stosowano jeszcze plamy kamuflażu (na zółtym tle brązowe i/lub zielone nierególarne plamy) a na szarym zmywalną farbą białe plamy.
Ja mam zółtą całą i szarą w zimowym , wyglądają super.
Pozdrawiam
Adam

<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
26-06-04 00:11  Re: kolory Opel Blitz i Merc 3000
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Adam Cook - na co czekasz! zaprezentuj modele na forum!!! bardzo proszę!!!

Pozdrawiam!
Michał

 
26-06-04 00:25  Re: kolory Opel Blitz i Merc 3000
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

A tak w zwiazku z niemieckim "pancer grałem"...:) Zadna farbka humbroala nie jest dobra....:( Ten wyzej wspomnainy kolor ma baaaardzo ciemny odcien. Idealnie odpowiada mu farba "autentik" z frirmy Gunze Sangyo (czy jakos tak). Jesto ona prawie czarna, z idealnym, trudnym do opisania odcieniem niebieskawej zieleni:)

Pancer grał byl naprawde bardzo ciemny...... O wiele ciemniejszy niz proponuja wszystkie wydawnictwa kartonowe, lacznie z Halinskim i GPMem.

 
28-06-04 08:04  Re: kolory Opel Blitz i Merc 3000
Szym   

no dzięki nie mialem netu przez weekend. przychylam sie do Michala prośby o zaprezentowanie gotowego modelu- modeli przez Adama Cook!

 
28-06-04 08:11  Re: kolory Opel Blitz i Merc 3000
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Michał: nie wiem czy przypadkiem się nie mylisz w przypadku koloru Mercedesa. On ma malowanie Luftwaffe a nie Wermacht (tam mi się przynajmniej wydaje, że coś takiego stoi w opisie).

-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
31-08-04 19:20  Re: kolory Opel Blitz i Merc 3000
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam
Oto zdjęcia modelu dla wersji afrykańskiej , zaś wersja ambulans na front wschodni nie ma jeszcze kół :-)
Zdjęcia bedą na forum .
Pozdrawiam
Adam Cook

<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
31-08-04 19:49  Re: kolory Opel Blitz i Merc 3000
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Cd,wersji skrzyniowej.

<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
31-08-04 19:50  Re: kolory Opel Blitz i Merc 3000
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Sanitarka niedokończona :-)

<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024