FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-06-04 12:38  King George V - prośba o pomoc
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Krótki wstęp:
Ostatnio nadszarpnąłem trochę swój budżet domowy i zakupiłem dwa modele okretów. które zawsze chciałem "popełnić". Yamato oraz Bismarck z wydawnictwa AH. Jednak po otrzymaniu przesyłki i przeglądnięciu zawartości, stwierdziłem że na razie żal się dobierać do nich z nożyczkami i tak małym doświadczeniem jak moje. Nie lubię przeprowadzać operacji na zywym organiźmie. :):) Mając w swoich archiwach King Georga V z MM w sakli 1:300 - postanowiłem go przeskalować do skali 1:200. Przecież jak coś pójdzie nie tak ,zawsze można dodrukować i eksperymentować do woli. A za zakupione modele zabrać się jak przybędzie więcej doświadczenia.
Mimo że model opracowawny jest dość szczegółowo (jak na MM) mam swiadomość ,iż w skali 1:300 stosuje się pewne uproszczenia w budowie, które raziłyby swą prostotą w sali 1:200. Na przykład artyleria plot. - zaproponowane jest w MM wykonanie jej z klocka drewnianego z powtykanymi drucikami(lufami). Niestety piszę z pracy i nie mam pod ręką ani MM ani aparatu by to zobrazować. Podejrzewam ,że część elementów jest w ten sposób uproszczona. Przeszukując internet znalazłem trochę zdjęć samego pancernika jak i wykonanych modeli. Np. na PWM są dwie galerie tego okrętu: pana Grzegorza Nowaka i pana Łukasza Szymańskiego. Obie jednak różnią się od siebie ( chodzi o uzbrojenie plot.) Zdjęcie 2 model pana Grzegorza zdjęcie 3 pana Łukasza (mam nadzieję że nie naruszam praw autorskich posiłkując sie tymi zdjęciami). Pan Grzegorz pisze o uzbrojeniu tego okrętu w 1940r w niekierowane pociski rakietowe na rufowej wieży, natomiast w modelu pana Łukasza widzimy cały rządek artylerii plot. na rufie - na dziobie też miedzy falochronem a wieżą A.
Na razie na tym zakończę wstęp - w razie czego coś jeszcze dopiszę
I po tak długim wstępie - moja prośba: czy ktoś może mnie wspomóc jakimiś materiałami, głownie chodzi o plany w/w okrętu? Głównie chodzi mi o wersję elektroniczną lub przynajmniej podaniem zródeł gdzie cos takiego można znaleźć. Wiem że w GPM monżna zakupić okręt bliźniaczy tj. Prince of Wales - niestety w obecnej chwili po prostu mnie na niego nie stać.
Będę wdzięczny za każdą okazaną mi pomoc - a może w przyszłości nadarzy się okazja zrewanżowania się. (????)
W razie czego korespondencję proszę kierować na adres rkijak@gamrat.jaslo.pl - jest to spora skrzykna z której korzystam w pracy. Z góry dziekuję za okazaną mi pomoc.

PS. Jeżeli kogoś zanudziłem na śmierć - to przepraszam - rzeczywiście wyszło to troche przydługie - chociaż i tak stosowałem skróty myślowe.

PozdrawiamKojak

 
21-06-04 13:33  Re: King George V - prośba o pomoc
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kojak - krótko:
1. Moich żadnych praw z pewnością nie naruszasz.
2. Mój model to wersja z 1940 roku 1:700 - model kolegi Szymańskiego to model 1:350 w wersji z 1944 roku - a to niemal dwa różne okręty!
3. Nie radzę pod żadnym pozorem powiększać MM do 1:200. Model A.Kraśnickiego był wspaniałym modelem na rok 1986 i choć ilość detali jest imponująca i autor projektu wykonał kawał solidnej roboty, model opracowano według złych (czeskich!) planów modelarskich. Złe są przede wszystkim kształty kadłuba oraz wież art. głównej.
4. Model GPM "Prince Of Wales" jest znakomitym materiałem wyjściowym dla modelu "KGV" w 1:200 - wszystkie "grzechy" starego "MM" tu zostałynaprawione.
5. Plany? Proszę o kontakt na prov - coś zaradzimy.

Serdecznie pozdrawiam!
Grzegorz Nowak

MacGregor

 
21-06-04 15:54  Re: King George V - prośba o pomoc
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Dzięki za szybką odpowiedź - reszta w poczcie - Dziekuję

PozdrawiamKojak

 
21-06-04 16:19  Re: King George V - prośba o pomoc
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Niezawodni rosyjscy koledzy :-)
Strasznie wolno sie otwiera, jeszcze wolniej sciaga ale warto.

http://wunderwaffe.narod.ru/WeaponBook/KGV/index.htm

Ostanie dwa sznurki na dole to plany i foty

w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024