FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-06-04 11:54  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Będę nieznośny i będę się dopominał o relację oprócz galerii dla PWM-oczywiście nic na siłe tylko po dobroci.

I dzięki za tipsy.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
17-06-04 16:32  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Ale dlaczego biala ?? czy oryginal tez byl bialy ?? Ja sie na tym modelu nieznam.
A pytam sie o Aurore

 
17-06-04 17:16  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

tak była biała również i szara zależy tylko kiedy
to zdaje się jest przed bitwą Cuszimską czyli przed 1905 r.
to jest po prostu jeden ze sposobów malowania

sam też kupiłem sobie białą-m.in. ale nie tylko dlatego, że taka wydaje mi się łądniejsza no i chyba stanowi większe wyzwanie, żeby czysto skleić biały model.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
18-06-04 07:55  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

wojatas.r - w ostatnim zdaniu zgadzamy sie ze sobą w 100%

ps. notuje (na razie na kartkach) całą relacje z budowy krążownika, wiec pewnie pod koniec powstanie coś na wzór Holka...

Jak na razie przymierzam burty, to nielada wyzwanie. Mam niewielkie klopoty na rufie na linii wodnej, lecz nie chce pochopnie wyciągac wniosków. Może w poniedziałek juz sie wszystko wyjaśni.

pzdr
Kemot

 
01-07-04 12:58  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Przed ostatecznym wklejeniem burt postanowiłem wykonać działa 75mm, umieszczone w kazamatach burtowych. Obawiałem się, że późniejsze ich wpasowanie będzie kłopotliwe (po wstępnych przymiarkach, działa będę jednak wklejał już na całkowicie oklejonym szkielecie).



Według szablonu, lufa powinna mieć kształt ściętego stożka, jednak nie miałem pomysłu na zdobycie odpowiedniego materiału na jej wykonanie i ostatecznie zrobiłem je z igieł lekarskich 0,6mm z nałożoną koszulką igielitową. Igłę nie obcinałem (jeszcze). Widać, że przebija one 2 ścianki działa. Dzięki temu jej osadzenie jest mocne i sztywne. Jeśli igła będzie zawadzać o wręgi to je dopiero obetnę. Aha, mam wrażenie, że otwory na działa narysowane na kazamatach są zbyt duże.

pzdr
Kemot

Post zmieniony (30-03-05 09:15)

 
01-07-04 12:59  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Dodatkowo postanowiłem spróbować sił i wstawić miedziane bulaje do burt Aurory. Nie ukrywam, że duży wpływ na moją decyzje były ostatnie zdjęcia na forum konradusa i kartonwork). Sporo kombinacji było z wycięciem bulajów w okolicach stopni klamrowych. Nie dało się ładnie wycentrować wybijaka, ale jakoś poszło. Trochę kłopotu sprawiło mi dopasowanie dobranie średnicy pręta na który nawijałem miedziany drut 0,2mm do otworów po wycinaku szewskim - 2mm. Ostatecznie okazało się, że najlepsze jest wiertło 1,5mm (choć ciut lepsze byłoby 1,6, ale takowego nie mam). Cały proces produkcji okuć jest wszystkim znany, podpowiem tylko, że rozcięte okręgi prostuję zwykłym szkłem powiększającym, wgniatając okrągłymi ruchami okucie w kartę plastikową (ta widoczna na zdjęciu to bilet miesięczny) - ewentualnie może być jakaś tektura, ale w miarę twarda. Metodę tą stosuję od dawna i jestem z niej bardzo zadowolony.



pzdr
Kemot

Post zmieniony (30-03-05 09:14)

 
01-07-04 12:59  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Produkcja okuć w fotografii. Na fotografii widać obręcze zaraz po rozcięciu i już wałkowane soczewką. Drut nawinięty był na wiertło 1,5mm



Ostatnie zdjęcie to gotowa burta. Okucia wklejane są na superglue od strony wewnętrznej. Zastanawiam się teraz nad kolorem do podklejenia bulajów (Bundy by napisał... skąd ja to znam :-).



pzdr
Kemot

Post zmieniony (30-03-05 09:18)

 
01-07-04 13:00  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Na koniec pomalowane stopnie klamrowe. Jak widać nie jest aż tak źle jak wyglądało to na początku.



pzdr
Kemot

Post zmieniony (30-03-05 09:17)

 
01-07-04 13:14  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
Rafik 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 4
 

No i zaczelo sie bulajowanie - piekna robota Tomku czekam na dalsze reacje
Pozdrawiam
RAFIK

 
01-07-04 13:16  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

czyli kolejny standard w modelarstwie kartonowym? :)

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024